پاك كردن شمع از روي پارچه مخمل - قالیشویی چلسی

پاك كردن شمع از روي پارچه مخمل


چگونه شمع را از روی پارچه مخمل پاک کنیم؟

پاک کردن لکه‌ها از روی مبل و فرش یا پارچه نیاز به استفاده از یک روش مناسب دارد تا لکه به خوبی پاک شود. در صورتی که از روش مناسب برای تمیزکردن لکه شمع استفاده نکنید، مبل، فرش یا پارچه آسیب می‌بینند و کیفیت خود را از دست می‌دهند.به همین دلیل تصمیم گرفتیم اطلاعات کامل و دقیقی درباره پاک کردن شمع از روی پارچه مخمل در اختیار شما قرار دهیم.

۱. جدا کردن پارافین از روی پارچه مخمل

اولین قدم برای پاک کردن لکه شمع از روی پارچه مخمل، جدا کردن و دور ریختن پارافین است. برای این‌کار باید از جسم نوک تیز مثل چاقو استفاده کنید. البته باید دقت داشته باشید که نوک تیز چاقو پارچه مخمل را پاره و خراب نکند. پس با احتیاط قسمت‌های برجسته شمع را از روی پارچه مخمل جدا کنید.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

 حرارت دادن پارافین

هر قدر هم که پارافین را از روی پارچه مخمل جدا کنید، باز هم قسمت‌هایی از آن روی پارچه باقی می‌ماند. بهترین روش پاک کردن شمع از روی پارچه مخمل حرارت دادن با اتو است. البته باید حرارت را به صورت غیر مستقیم به پارچه وارد کنید. یک دستمال کاغذی یا کاغذ روغنی روی لکه شمع بگذارید، روی آن یک حوله قرار دهید و اتو را روی حوله بگذارید. حرارت اتو باعث می‌شود شمع آب شود و به کاغذ یا دستمال کاغذی بچسبد.

پاک کردن شمع از روی مبل

یکی از نکات مهمی که برای پاک کردن شمع از روی مبل باید رعایت کنیم، توجه به جنس مبل است. اگر مبل پارچه‌ای باشد می‌توانید از روش حرارت غیرمستقیم برای پاک کردن لکه شمع استفاده کنید. اما درصورتی‌که مبل از جنس چرم باشد دیگر نمی‌توانید از روش حرارت دادن غیر مستقیم استفاده کنید.

زیرا حرارت باعث پوسته‌پوسته شدن و از بین رفتن کیفیت چرم مبل می‌شود.در این صورت باید دستمال را نمناک کنید یا اینکه کمی شوینده خانگی مانند مایع‌ظرفشویی به آن بزنید تا بتوانید لکه شمع را تمیز کنید.

پاک کردن شمع از روی پارچه مخمل - قالیشویی چلسی

نحوه پاک کردن شمع از روی فرش

پاک کردن شمع از روی فرش ساده است. وقتی شمع سرد شد، می‌توانید یک تکه کاغذ روغنی روی آن بیندازید. سپس یک حوله یا دستمال روی کاغذ روغنی بگذارید و اتوی داغ را چند ثانیه روی آن فشار دهید؛ دقیقا مانند روشی که برای پاک کردن شمع از روی پارچه مخمل استفاده کردید، حرارت اتو باعث می‌شود شمع آب شود و به کاغذ روغنی بچسبد.اگر لکه شمع زیاد است و به راحتی پاک نمی‌شود چند بار این کار را تکرار کنید تا الیاف فرش به خوبی تمیز شوند.

معرفی خدمات قالیشویی چلسی کرج

قالیشویی چلسی کرج مجهز به ماشین آلات پیشرفته و تخصصی است که اقدامات لکه‌برداری و شستشوی فرش‌های ماشینی و دستبافت را با بهترین کیفیت و بدون آسیب به الیاف فرش انجام می‌دهد. همچنین کارکنان این مجموعه تجربه و مهارت کافی دارند و در اثر سهل‌انگاری آسیبی به فرش‌های نمی‌زنند.

از دیگر مزایای استفاده از خدمات این مجموعه این است که از شوینده‌های درجه‌یک و مرغوب استفاده می‌کند تا رنگ الیاف فرش تغییر نکند.برای ثبت سفارش در این مجموعه می‌توانید با شماره تلفن ۳۴۵۲۴۰۳۰ تماس بگیرید یا اینکه سفارشات خود را به صورت آنلاین از طریق سایت ثبت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *