شستشوی فرش ماشینی در کرج

فرش ماشینی به سبب رنگ‌ها، طرح‌ها و اندازه‌های مختلفی که دارد بسیار محبوب است. اگر‌چه بسیاری از افراد هنوز نتوانسته‌اند فرش ماشینی را جایگزین مناسبی برای فرش دستباف در نظر بگیرند اما فرش ماشینی توانسته جای خود را پیدا کند و طرف‌داران خاص خود را دارد. در این مقاله به بررسی نحوه پاک‌سازی و شستشوی فرش ماشینی در کرج می‌پردازیم. پس اگر ساکن استان البرز هستید، این مقاله می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

پیشنهاد ویژه قالیشویی چلسی

شستشوی فرش ماشینی امری تخصصی بوده و برای شستشو نیاز به مشاهده و بررسی کارشناس شستشو دارد، زیرا با توجه به تنوع بالای آنها در جنس نخ، بافت آنها، طرح ها، کیفیت الیاف و همچنین عمر فرش شستشوی فرش ماشینی را امری تخصصی کرده که قبل از شستشو باید کارشناس فرش را بررسی کرده و اجازه شستشو با دستگاه را صادر کند. قالیشویی چلسی به شما مشتریان عزیز پیشنهاد میکند فرش های ماشینی خود را برای شستشو به قالیشویی چلسی کرج بسپارید و علاوه بر ضمانت شستشو ۱۰ درصد تخفیف ویژه خدمات را نیز از ما دریافت کنید.

روش‌های شستن فرش ماشینی

فرش ماشینی را هم می‌توان در منزل و هم به‌صورت مکانیزه در قالی‌شویی شست. در ادامه به بررسی نحوه‌ی شستشو‌ی فرش ماشینی در این دو محل به صورت مجزا می‌پردازیم.

شستن فرش ماشینی در خانه

اگر تصمیم دارید که فرش خود را در خانه بشویید باید به موارد زیر دقت کنید:

 • سطح زیرین فرش نباید آسفالت باشد. بهتر است که فرش را روی سطحی که کمی شیب‌دار پهن کنید.
 • قبل از شستشو تمام قسمت‌های فرش را بررسی کنید تا در صورت آسیب برای رفو قبل از شستن اقدام کنید. علت این امر این است که رفو پس از شستشو می‌تواند برای‌تان گران‌تر تمام شود.
 • به‌وسیله‌ی جارو (ترجیحاً جارو‌برقی) در تمامی جهات روی فرش را جارو بکشید.
 • جنس فرش ماشینی خود را مشخص کنید (ابریشم مصنوعی، مواد پلاستیکی یا آکریلیک).
 • مواد شوینده‌ی متناسب با جنس فرش ماشینی را انتخاب کنید. بهترین ترکیب شوینده به‌منظور شستن فرش ماشینی شامپو فرش، کلر و مقداری پودر است. در یک سطل این مواد را با هم ترکیب و آماده کنید.
 • فرش ماشینی را خیس کنید.
 • مواد شوینده را روی فرش بریزید.
 • با استفاده از یک فرچه از بالا به پایین فرش را بکشید.
 • در جهت خواب فرش آبکشی اولیه را انجام دهید.
 • در جهت خواب فرش پارو‌کشی کنید.
 • سپس فرش را لول کرده و پشت آن‌را آب بگیرید.
 • به‌مدت نصف روز فرش را روی یک سطح شیب دار قرار دهید تا آب اضافی از آن خارج شود.
 • در نهایت فرش را در محیطی باز قرار دهید.

 

شستن فرش ماشینی در قالیشویی

همان‌طور که در بالا هم ذکر کردیم شستن فرش کاری است که نیاز به تجربه دارد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم به جای پذیرفتن ریسک شستن فرش در خانه، آن را به قالی‌شویی چلسی بسپارید. در ادامه به بررسی مراحل شستشو‌ی فرش ماشینی در قالی‌شویی می‌پردازیم.

چرا لازم است که فرش ماشینی خود را به قالیشویی بسپارید؟

اگرچه خانه‌ها کوچک شده و اکثر آن‌ها حیاط شخصی که بتوان در آن فرش پهن کرد، ندارند اما دلیل اصلی‌ای که «چرا باید فرش ماشینی خود را به قالی‌شویی بسپارید»، این موضوع نیست. در حقیقت از آن‌جایی که فرش یکی از بخش‌های ارزشمند دکوراسیون خانه است، مهم است که به آن آسیبی وارد نشود.

اگر شستشوی فرش ماشینی به روش سنتی، در خانه و به‌صورت غیر‌اصولی انجام بگیرید ممکن است در نهایت منجر به پوسیدگی، زبر شدن و زمختی، زرد شدن ریشه‌ها یا شکستگی فرش شود.

مراحل شستشوی فرش در قالیشویی

در قالی‌شویی‌ها دستگاه‌های متعددی وجود دارند که در ضمن حفظ کیفیت فرش، کار را در سریع‌ترین حالت انجام می‌دهند. مراحل شستشو شامل موارد زیر است:

غبار‌گیری

از اصلی‌ترین مراحل است که به‌مدت دو ساعت، فرش چرخانده می‌شود تا کلیه غبار‌های آن تکانده شوند.

استفاده از مواد شوینده‌‌ی مناسب به‌منظور شستشوی بهتر

معمولاً در این مرحله چند فرشی که از یک جنس و حدوداً اندازه‌ی مشابهی دارند، در کنار هم قرار داده می‌شوند و پس از خیس شدن روی آن‌ها مواد شوینده اضافه می‌شود.

آب‌کشی

اصولاً برای این‌که کلیه‌ی مواد شوینده از فرش خارج شوند دو مرحله آبکشی انجام می‌شود.

آب‌گیری

در این مرحله ابتدا فرش‌ها را به شکل لول شده در می‌آورند و سپس توسط دستگاه آب‌گیر، آب اضافی از آن‌ها خارج می‌شود.

خشک کردن و بسته بندی

خشک کردن کامل فرش‌های در قالیشویی چلسی در فصل هایی که هوا گرم باشد با پهن شدن در زیر نور آفتاب صورت میپذیرد و در فصل هایی که هوا سرد بوده و احتمال بارندگی وجود داشته باشد فرش ها در گرمخانه طبقاتی خشک میشوند و از شکستی فرش نیز جلوگیری می‌شود. و در نهایت فرش‌ها کاور شده و آماده ارسال برای مشتری می‌شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *