شستشوی فرش دست‌باف در کرج

شستشوی فرش دست‌باف در کرج

شستشوی فرش دست‌باف در کرج


شستشوی فرش دست‌باف در کرج

فرش دست‌باف از قدیم‌الایام ارزشمند بوده و هر روز بر ارزش آن افزوده می‌شود چرا که در حقیقت این نوع از فرش نوعی هنر اصیل ایرانی است که البته مورد پسند کشور‌های خارجی هم قرار گرفته است. اما همیشه نگرانی برای شستشوی این نوع از فرش وجود دارد. در این مقاله به بررسی نحوه‌ی شستشو و معرفی بهترین قالی‌شویی جهت شستشوی فرش دست‌باف در کرج می‌پردازیم.

چرا لازم است که حتماً فرش‌های دستباف را بشوییم؟

برخی از افراد ترجیح می‌دهند که رنگ‌های تیره‌تر را برای فرش انتخاب کنند چرا که فکر می‌کنند فرش روشن کثیفی‌ها را بیشتر نشان می‌دهد. این فرضیه کاملاً درست است اما آنچه اهمیت دارد وجود آلودگی‌ها در فرش‌ها فارغ از رنگ آن‌ها است!

البته دلیل دیگری که چرا باید حتماً فرش‌های دست‌باف را هر از چند گاهی بشوییم این است که گرد و خاک به داخل الیاف فرش نفوذ می‌کند و نمی‌توان این ذرات را توسط جارو‌برقی پاک‌سازی کرد. وقتی‌که روی فرش راه می‌رویم این ذرات در داخل فرش حرکت می‌کنند و موجب فرسایش آن می‌شوند.

روش‌های شستن فرش دست‌باف

روش شستن فرش دست‌باف بستگی به امکانات و تجهیزات ما دارد. در ادامه به بررسی روش شستن فرش دست‌باف در خانه و قالی‌شویی می‌پردازیم.

شستن فرش دست‌باف در خانه

اگر در خانه‌ای حیاط‌دار زندگی می‌کنید که در آن مکانی مناسب برای پهن و خشک کردن اصولی فرش، وجود دارد و از طرفی شوینده‌ی مناسب را نیز در اختیار دارید، شستن فرش در خانه می‌تواند تجربه‌ی متفاوتی باشد.

به‌منظور شستن فرش دست‌باف در خانه کافی است ترکیبی از شامپو فرش با سرکه یا جوش شیرین را تهیه نمایید. اما نکته‌ای که باید به آن بسیار توجه کنید این است که قبل از استفاده از این ترکیب باید ثبات رنگ فرش را مورد بررسی قرار دهید.

به همین منظور پیشنهاد می‌کنیم که قبل از شروع کار مقدار کمی از محلول را تهیه و در قسمت کوچکی از فرش تست کنید. اگر پس از یک روز رنگ تغییری نکرد، می‌توانید مابقی فرش را به این صورت تمیز نمایید.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

شستن فرش دست‌باف در قالی‌شویی

از قدیم هم گفته‌اند که کار را باید به کاردان سپرد. اگر قرار باشد که همه‌ی کار‌ها را خودمان انجام دهیم از کار‌هایی که برای آن‌ها ساخته شده‌ایم جا می‌مانیم. برای همین پیشنهاد می‌کنیم ریسک نابود شدن فرش‌های‌تان به‌واسطه‌ی عدم شستشوی اصولی را به‌جان نخرید و فرش‌های خود را به متخصصین قالی‌شویی چلسی بسپارید.

مراحل شستشوی فرش در قالی‌شویی

در قالیشویی‌ها مراحلی طی می‌شوند تا فرش در نهایت تر‌و‌تمیز به دست صاحبش می‌رسد. این مراحل عبارتند از:

  • غبار‌گیری
  • شستشو با استفاده از مواد شوینده‌ی خاص
  • آب‌کشی
  • آب‌گیری
  • خشک کردن

غبار‌گیری

غبار‌گیری یکی از مراحل بسیار مهم است. در این مرحله به‌وسیله‌ی یک دستگاه، غبار‌گیری انجام می‌شود. این مرحله معمولاً دو ساعت به‌طول می‌انجامد.

شستشو با استفاده از مواد شوینده‌ی خاص

در این مرحله فرش‌هایی که از نظر اندازه مشابه هم هستند در کنار هم چیده می‌شوند. سپس آب با فشار روی آن ریخته شده و بعد از این‌که فرش‌ها خیس شدند، مواد شوینده اضافه می‌شود. انواع مختلفی از دستگاه‌های شستشو وجود دارند که در این مرحله با استفاده از شلاق‌های خود شروع به پاک‌سازی می‌نمایند.

شستشوی فرش دست‌باف در کرج

آب‌کشی

در این مرحله با استفاده از دوش‌های پخش‌کننده‌ی آب که به شلنگ‌هایی متصل است، عمل آب‌کشی انجام می‌شود. معمولاً آب‌کشی در دو مرحله صورت می‌پذیرد.

آب‌گیری

در این مرحله، فرش‌هایی که به‌صورت لول در‌آمده‌اند در دور دستگاه آب‌گیر قرار می‌گیرند که مطابق با حرکات دورانی آن، آب به‌طور کامل از فرش خارج می‌شود.

خشک کردن

معمولاً در قالی‌شویی‌ها، گرم‌خانه‌ای وجود دارد که به‌منظور خشک کردن فرش در آن قرار می‌گیرد.

فرش‌های دست‌باف خود را به چلسی بسپارید

در نهایت پیشنهاد می‌کنیم فرش‌های خود را به قالی‌شویی چلسی بسپارید. قالی‌شویی چلسی خدمات خود را در زمینه‌ی شستشوی فرش دست‌باف، ماشینی، ابریشم، موکت، خشک‌شویی مبلمان و … ارائه می‌دهد. در هر کجای استان البرز که باشید کافی است با یک تماس تلفنی فرش خود را تمیز تحویل بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری 02634524030