پاک کردن لکه شمع از روی فرش

پاک کردن لکه شمع از روی فرش


پاک کردن لکه شمع از روی فرش

برخی از افراد این تجربه را دارند که پارافین شمع روشن روی فرش‌های منزلشان بریزید و آن را کثیف کند. شاید گمان کنید وقتی فرش با شمع کثیف شود دیگر راهی برای تمیز کردن آن وجود ندارد چون شمع به طور کامل به فرش می‌چسبد. اما اینطور نیست و راه‌هایی برای تمیز کردن فرش وجود دارد. در این مطلب شما را با روش‌های پاک کردن شمع از روی فرش آشنا می‌کنیم.

حرارت دادن فرش راه مناسب برای پاک کردن لکه شمع از روی فرش

یکی از راه‌های مناسب برای اینکه لکه شمع را از روی فرش پاک کنید این است که به آن حرارت دهید.

  • استفاده از حوله کاغذی

با توجه به اینکه حرارت دادن مستقیم به فرش امکان‌پذیر نیست و لازم ست از یک روش غیر مستقیم استفاده شود، ابتدا یک حوله‌ی کاغذی تهیه کنید.

حوله‌ی کاغذی از کاغذهای قابل بازیافت تهیه می‌شود و شمع آب شده را به خود جذب می‌کند. پس آن را روی لکه شمع بیندازید.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

  • حرارت دادن فرش با اتو یا سشوار

در این مرحله اتوی داغ را روی حوله کاغذی قرار دهید تا حرارت آن باعث آب شدن شمع شود و شمع آب شده جذب حوله شود. البته چند بار باید اتوی داغ را روی حوله بگذارید و بردارید و حواستان باشد که فرش نسوزد. معمولاً شمعی که روی فرش چسبیده با یک بار حرارت دادن تمیز نمی‌شود.

روش دیگر این است که روی حوله کاغذی را سشوار بکشید و از این طریق حوله را گرم کنید. در هر دو روش حرارت باعث آب شدن شمع می‌شود و خیلی فرقی نمی‌کند که از کدام روش استفاده کنید.

بعد از پایان کار، حرارت را قطع کنید، حوله را بردارید و درصورتی‌که اثری از چربی روی فرش باقی مانده است آن را با شوینده تمیز کنید.

شستشوی لکه شیر از روی فرش
  • استفاده از شوینده برای پاک کردن جای شمع

ممکن است بعد از اینکه از حرارت برای پاک کردن شمع از روی فرش استفاده کنید، فرش همچنان کمی کثیف به نظر بیاید و روی آن لکه باقی مانده باشد. می‌توانید برای تمیز کردن آن از یک شوینده‌ی مناسب خانگی استفاده کنید. به طور مثال کمی شامپو فرش یا مایع ظرفشویی را با آب رقیق کنید و دستمال تمیزی را به این محلول آغشته کنید.

سپس محل لکه را چندین مرتبه پاک کنید تا تمیز شود. این شوینده‌ها آسیبی به الیاف فرش نمی‌زند و رنگ آن را تغییر نمی‌دهد.

به خاطر داشته باشید برای تمیز کردن فرش از دستمال سفید و تمیز کنید که رنگ و کثیفی پارچه روی فرش باقی نماند.

قالیشوئی چلسی در کرج خدمات شستشوی انواع فرش دستبافت و ماشینی و تابلو فرش را با بهترین کیفیت انجام می‌دهد. همچنین در اسرع وقت سفارشات را تحویل می‌دهد و هزینه انجام خدمات آن مناسب است. علاوه بر شستشوی فرش، خدمات مبل‌شویی هم در این قالیشوئی انجام می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *