پاك كردن شمع از روي مبل - قالیشویی چلسی

پاك كردن شمع از روي مبل


پاک کردن شمع از روی مبل یکی از چالش‌های مهم نظافت در خانه است. از روشن کردن شمع در بی‌برقی تا استفاده از زیبایی نور آن در مناسبت‌ها هر یک موردی است که گاه با ریختن قطرات ذوب شده شمع و باقی گذاشتن لکه بر روی مبل به پایان می‌رسد. اما چگونه می‌توان شمع را از روی مبل جمع کرد و از لکه شدن ان جلوگیری نمود؟

در مطلب پیش رو به روش‌هایی می‌پردازیم که برای این کار وجود دارد.

با ما تا انتهای مطلب همراهی کنید.

پاک کردن شمع از روی مبل را چگونه انجام دهیم؟

بخش زیادی از ماده تشکیل دهنده شمع را پارافین تشکیل می‌دهد. با توجه به این موضوع متوجه می‌شویم که برای پاک کردن شمع از روی مبل باید به راه‌های جذب پارافین و حذف آن از روی مبل پرداخت. این شیوه‌ها دارای تنوع بوده و بسته به جنس مبلمان و روکش آن می‌توان بهترین‌های آنها را انتخاب نموده و به‌کار بست.

موضوع مهم در این مورد، انتخاب شیوه‌ای است که ضمن پاک کردن کامل آثار شمع از روی مبل، تاثیر بدی نیز روی آن باقی نگذارد. به این منظور لازم است ابتدا درباره جنس چوب، چرم یا پارچه مبلمان تحقیق کافی صورت گیرد. سپس می‌توان روش مناسب برای این کار را بر اساس جنس مبلمان تعیین کرد.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

پاک کردن شمع از روی مبل: سرما؟ گرما؟ یا هر دو؟

در کل دو روش سرد کردن و گرم کردن مبنای کار برای جداسازی پارافین و پاک کردن شمع از روی مبل به‌شمار می‌آیند. در این روش‌ها تلاش می‌شود تا مبل و روکش آن آسیب ندیده و به شکل اولیه باقی بماند.

  • پاک کردن شمع از روی مبل با سرما

در روش اول، می‌توان با سرد کردن شمعی که بر روی مبل چکیده یا به‌صورت یک توده ریخته شده نسبت به رفع آن اقدام کرد. اگر این لکه روی کوسن یا تزئِینات جداشدنی مبل باشد، می‌توان این کار را با قرار دادن همان بخش در فریزر انجام داد. در غیر این صورت، قرار دادن کیسه یخ روی لکه شمع تا جدا شدن کامل آن از مبل راه حل مناسبی است.

اما در هر حال پیش از آغاز کار تا سرد شدن کامل پارافین صبر کنید. زیرا پارافین نیمه جامد می‌تواند روی مبل پخش شده و کار را دشوارتر نماید.

پاک کردن شمع از روی مبل - قالیشویی چلسی
  • پاک کردن شمع از روی مبل با گرما

در این شیوه از اتو و یک لایه کاغذ سفید و بدون چاپ یا پارچه ساده استفاده می‌کنیم. می‌توان پیش از آغاز به کار لیبل مبلمان را که به میزان تحمل گرما در بخش روکش مبل اشاره دارد.

پاک کردن شمع از روی مبل با اتو بسیار آسان است و با چندین بار تکرار اتوکشی در بخش هایی که به شمع آغشته‌اند قابل انجام است.

برای اطمینان از آسیب ندیدن مبل می‌توان گرمای اتو را در بخش کوچک و پنهانی از مبل آزمایش کرد. برای ایجاد این گرما هم‌چنین می‌توان از سشوار نیز استفاده کرد.

در نهایت از ترکیب شامپو فرش یا مایع ظرفشویی با آی گرم و یک تکه پارچه تمیز نیز می‌توان برای مرحله نهایی پاک کردن شمع از روی مبل  و رفع آثار باقی مانده از شمع بر روی آن استفاده نمود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *