چروک و شکستگی فرش بعد از شست وشو

چروک و شکستگی فرش بعد از شست وشو


در فرش عوامل و تکنیک­های بسیاری به کار رفته­اند تا بتوانند ظاهر، دوام و شکل  خود را در طول زمان حفظ کنند. به همین دلیل نیز در صورت آسیب دیدن هر کدام از عوامل ساختاری فرش، حالت اولیه و کیفیت آن از بین می­رود. شستوشوی فرش نیز اگر در هر کدام از مراحل به صورت غیر اصولی انجام شود خالی از آسیب و نواقص دیگر نخواهد بود.

چروک شدن و شکستگی فرش یکی از آسیب­هایی است که نتیجه شستوشوی نامناسب فرش و قالی، مخصوصا در مرحله آبگیری و خشک کردن فرش، است. در ادامه مطالب بیشتری در رابطه با این مسئله و آسیب­هایی که متوجه فرش­ها است خواهیم خواند.

دلایل شکستگی و چروک شدن فرش

 بیشتر فرش­ها بعد از شستوشو و قالیشویی حالت طبیعی خود را، مانند لباس­ها، از دست می­دهند. بنا بر مشاهدات و تجربه­هایی که تا کنون به دست آمده است این اتفاق برای فرش­های پانصد تا هفتصد شانه بیشتر رایج است. این اتفاق بیشتر به دلیل از بین رفتن آحار در فرش روی می­دهد.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

 در مواردی، در شستوشوی فرش در منزل و یا در بعضی قالیشویی­های نامعتبر، آبگیری فرش به طور کامل انجام نمی­شود و یا برای خشک کردن فرش، آن را بر روی داربست و یا سازه­های مشابه می­آویزند. مجموعه این اتفاقات منجر به چروک شدن یا شکستگی فرش می­شود.

گرمای هوا نیز در شکستگی فرش بی تاثیر نیست. با تابش مستقیم نور خورشید بر روی فرش، چسب موجود در قسمت پشتی فرش کاملا خشک می­شود و فرش بعد از خشک شدن به همین حالت باقی می­ماند؛ در نتیجه با جابه­جایی فرش هر لحظه احتمال شکسته شدن فرش خواهد رفت.

جلوگیری از شکستگی فرش بعد از شستوشو

برای جلوگیری از شکستگی فرش بعد از شستوشو باید بعد مراحل آبکشی و شستوشو، فرش را آبگیری و خشک کرد. در قالیشویی­های حرفه­ای معمولا برای خشک آبگیری و خشک کردن فرش از روش­های مکانیزه­ای استفاده می­شود. در فرایند خشک کردن فرش، محصول در داخل محفظه­ای قرار می­گیرد که در محور آن ستونی قرار دارد. میله با حرکت سریع دورانی مانند سانتریفیوژ تمام آب داخل فرش را به مخزن محفظه آبگیری منتقل می­کند  سپس فرش به کمک متصدی به اتاق خشک کن یا  گرما حمل می­شود. در این اتاق فرش به واسطه شرایط تهویه و دمای بالا، طی مدت زمان کوتاهی خشک می­شود.

چروک و شکستگی فرش بعد از شست وشو

قالیشویی چلسی

کارخانه قالیشویی چلسی کرج مجهز به کارخانه ای اختصاصی و تجهیز شده به ماشین آلات شستشوی تمام اتوماتیک مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیا با یش از ۱۵ سال سابقه در صنعت قالیشویی کرج است. ما در قالیشویی چلسی در تلاشیم تا با همکاری  استادان و نیروی کار متعهد و مجرب، بالاترین کیفیت خدمات را برای مشتریان محترم فراهم آوریم. برای دریافت مشاوره و  یا ثبت سفارش خدمات مورد نظر خود می توانید با کارشناسان مجموعه قالیشویی چلسی، در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *