پاک کردن لکه قهوه از روی فرش، مشابه پاک کردن آن از روی لباس بوده و از روش های مشابهی استفاده می شود. همان طور که می دانید، هرچه سریع تر به داد لکه ها برسید، بهتر پاک می شوند. بهتر است وقت را تلف نکرده و سریع تر برای پاک کردن آن اقدام کنید.

پاک کردن لکه قهوه تازه

اولین نکته ای که باید بخاطر داشته باشید این است که نگذارید لکه بیش از این پخش شود. برای تمیز کردن از بیرون لکه آغاز کنید و برای انجام این کار با فرش کلنجار نروید و به فرش آسیب نزنید. یک پارچه تمیز بردارید و روی لکه بگذارید و فشار دهید تا خشک شود. این کار را باید تا جایی انجام دهید که هیچ رطوبت و لکه قهوه ای به پارچه منتقل نشود. برای مرحله بعد، به یک پارچه تمیز و خشک و مقدار کمی آب سرد نیاز دارید. مقداری آب سرد روی لکه ریخته تا قهوه را رقیق کنید. با پارچه تمیز لکه را خشک کنید و نم آن را بگیرید.

در نهایت استفاده از یک لکه بر فرش می تواند به شما کمک کند. لازم است که حتما بر اساس دستور العملی که روی آن نوشته شده، عمل کنید. استفاده بیش از حد از این اسپری ها خودش مشکلاتی را به همراه می آورد. باقی ماندن اسپری روی فرش، خودش به جذب آلودگی بیشتر کمک می کند.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

پاک کردن لکه قهوه قدیمی

روش پاک کردن لکه قهوه قدیمی همانند همان روش است که گفته شد اما پاک کردن لکه قدیمی نیاز به تلاش بیشتری دارد. قبل از اقدام به پاک کردن لکه حتما آن را کمی مرطوب کرده و مراحل گفته شده را با دقت تکرار کنید. نتیجه تلاش شما به نوع قهوه و مدت زمانی که از آن میگذرد بستگی دارد.

اگر فرشتان دستباف است یا از الیاف پشم بافته شده، نیاز به دقت بیشتری دارید. اگر لکه سرسخت بود، می توانید دو تا سه قطره مایع ظرفشویی را در مقداری آب سرد حل کنید. با یک اسفنج بسیار نرم محلول را روی فرش بکشید و مرتب با دستمال تمیز خشک کنید.

شیوه دیگری که برای پاک کردن لکه قهوه به کار می رود، استفاده از آمونیاک است. این شیوه برای استفاده در منزل توصیه نمی شود و بهتر است برای پاک کردن این لکه ها به قالیشویی ها مراجعه کنید.

۶۱۰

پاک کردن لکه قهوه از روی موکت پرز بلند

موکت پرز بلند، بسیار زیبا و نرم است. اما هرچه الیاف به کار رفته در آن بلندتر باشد، پاک کردن لکه از روی آن دشوارتر می شود. قبل از شروع مراحلی که در بخش های قبلی گفته شد، حتما رطوبت لکه را با پرس کردن یک پارچه یا حوله تمیز کامل بگیرید. پرز های بلند، فرآیند خشک شدن را کند می کنند. بهتر است برای خشک شدن بهتر موکت از پنبه کمک بگیرید.

پاک کردن لکه خامه و قهوه

البته که نوشیدن قهوه همراه خامه، لذت بیشتری دارد. اما اگر روی فرش بریزد، نیاز به یک پاک کننده آنزیمی دارید تا پروتئین داخل لکه را از بین ببرد. پس از استفاده از این پاک کننده ها، حتما فرش را خیس و سپس خشک کنید. پس از آن می توانید از دیگر روش های پاک کردن استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *