چرا باید مراقب قالیشویی های غیرمجاز باشید؟ - قالیشویی چهلسی

چرا باید مراقب قالیشویی های غیرمجاز باشید؟


چرا باید مراقب قالیشویی‌های غیرمجاز باشید؟

قالیشویی یکی از خدماتی است که این روزها نیاز به آن زیاد احساس می‌شود. مراکز قالیشویی علاوه بر شستشوی فرش، رفو و تعمیر آن را هم انجام می‌دهند. از طرف دیگر شستشوی موکت یا مبلمان هم از خدمات دیگر قالیشویی‌هاست. با این توضیحات احتمالا متوجه شدید که قرار است با مراکزی سروکار داشته باشیم که سرمایه خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم. چرا باید به سراغ قالیشویی‌های مجاز برویم؟

ضررهایی که قالیشویی غیر استاندارد دارند

فرش و مبلمان از سرمایه‌های زندگی ما هستند و باید در نگهداری آن‌ها کوشش کنیم. وقتی شما به سراغ قالیشویی‌های غیرمجاز می‌روید، به دلیل تجربه کم این افراد و نداشتن دستگاه‌های استاندارد، ممکن است فرش شما آسیب ببیند.

شستشو با مواد غیراستاندارد

اولین نکته استفاده از مواد شوینده غیراستاندارد و عدم توجه به متریال فرش است. اینکه فرش با توجه به بافت و جنس با مواد نامناسبی شسته شود باعث آسیب رسیدن به بافت آن می‌شود.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

استفاده از دستگاه‌های غیر استاندارد

دستگاه‌های از رده خارج و غیر استاندارد چه در هنگام شستشوی فرش و چه در هنگام خشک کردن آن می‌تواند باعث پارگی فرش شود.

حمل و نقل بی‌دقت

افرادی که تجربه کار در قالیشویی را ندارند، هنگام جابه‌جایی فرش ممکن است به آن آسیب بزنند. گم‌شدن فرش، پارگی، کثیفی، بدقولی و بسیاری موارد دیگر از مشکلات این قالیشویی‌های غیراستاندارد است.

هزینه‌های غیر منطقی

اتحادیه قالیشویان قیمت‌های مصوب را به تمام مراکز قالیشویی اعلام می‌کند. هیچ کدام از این مراکز اجازه ندارند مبلغی بیش از آنچه تصویب شده از مشتری دریافت کنند. اگر قالیشویی معتبر نباشد، هزینه زیادی بابت خدمات خود از شما طلب خواهد کرد و در مقابل کاری استاندارد تحویل نخواهد داد.

چرا باید مراقب قالیشویی های غیرمجاز باشید؟ - قالیشویی چهلسی

چگونه یک قالیشویی استاندارد پیدا کنیم؟

اتحادیه قالیشویان اسامی مراکز معتبر قالیشویی را در سایت خود منتشر می‌کند. قبل از انتخاب قالیشویی بهتر است ابتدا این لیست را چک کنید تا از اعتبار قالیشویی اطمینان حاصل کنید. اگر شما فرش خود را به قالیشویی غیرمعتبر بسپارید و فرش به هر دلیلی آسیب ببیند یا مفقود شود، شکایت شما به اتحادیه پاسخی نخواهد داشت. در واقع شما فقط از قالیشویی‌های معتبر امکان شکایت و پیگیری دارید. قالیشویی‌های معتبر قیمت مصوب اتحادیه را دارند و آن را در هنگام تحویل فرش به شما خواهند گفت. از طرف دیگر بعد از دریافت فرش این افراد باید به شما رسید معتبر ارائه دهند.

سخن پایانی

با توجه به مواردی که گفته شد،‌ اهمیت یافتن یک قالیشویی معتبر برای شما مشخص شد. با سپردن فرش خود به مراکز معتبر، نه امکان سرقت وجود دارد و نه مفقودی فرش. اگر به هر دلیلی هم فرش شما آسیبی ببیند، با شکایت به اتحادیه می‌توانید پیگیر فرش خود و یا هزینه خسارت باشید. به همین دلیل لزوم دقت در سپردن فرش مشخص می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *