چرا باید لکه‌های روی فرش را بلافاصله پاک کنیم؟ - قالیشویی چهلسی

چرا باید لکه‌های روی فرش را بلافاصله پاک کنیم؟


چرا باید لکه‌های روی فرش را بلافاصله پاک کنیم؟

یکی از مهم‌ترین راه‌های تمیز و مرتب نگه داشتن فرش، پاک کردن لکه‌ها از روی آن است. باید بدانید که هر لکه را با حلال مناسب آن پاک کنید تا ردی از آن باقی نماند و بافت فرش هم آسیب نبیند. اما قبل از تمام این‌ها، مهم‌ترین کاری که باید انجام داد این است که لکه‌ها را باید بلافاصله تمیز کرد. چرا؟ در این مطلب در این مورد بیشتر خواهیم گفت.

پاک کردن لکه به سرعت

اگر به هر دلیلی ماده‌ای روی فرش شما ریخت و آن را لک کرد، آن را به امان خدا رها نکنید. حتی اگر وقت کمی دارید حتما زمان کوتاهی را برای برداشتن لک انجام دهید. وقتی موادی که باعث ایجاد لک می‌شوند مدت طولانی روی فرش باقی بمانند، پاک کردن آن سخت‌تر خواهد شد. لکه‌ها را اگر به سرعت تمیز کنیم راحت‌تر پاک می‌شوند.

چگونه هر لکه را تمیز کنیم؟

باید نوع حلال هر لکه را بدانید. اگر لک را با پاک‌کننده نامناسب بشویید، ممکن است روی فرش تثبیت شود. در این صورت دیگر ممکن است نتوان لکه را به راحتی تمیز کرد.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

پاک کردن لک آبمیوه

آبمیوه اگر رنگ خیلی پررنگی نداشته باشد با دستمال نمدار هم تمیز می‌شود. در غیر این‌ صورت می‌توان آن را با محلول آب و سرکه سفید تمیز کرد.

پاک کردن لک خون

حلال خون آب سرد است. خون را می‌توانید یا با دستمال مرطوب تمیز کنید یا با کمک آب سرد آن قسمت را شستشو دهید. لک خون را باید خیلی سریع تمیز کرد چون لک قدیمی سخت‌تر تمیز می‌شود.

پاک کردن لک جوهر خودکار

برای پاک کردن لکه جوهر باید خیلی سریع اقدام کنید. ابتدا یک دستمال تمیز را روی جوهر گذاشته و بردارید تا مقدار اضافه جوهر جذب دستمال شود. سپس با استفاده از شامپو بچه و یک دستمال لک جوهر را از روی فرش پاک کنید. دقت کنید که دستمال را روی جوهر نکشید چون دیگر قسمت‌های فرش هم کثیف می‌شوند.

چرا باید لکه‌های روی فرش را بلافاصله پاک کنیم؟ - قالیشویی چهلسی

پاک کردن لکه چای

برای پاک کردن لک چای کافی است مقداری جوش شیرین را در آب حل کنید و با یک دستمال روی لک چای بکشید. بسیاری از افراد برای پاک کردن لک چای از ماست استفاده می‌کنند. اما اگر ماست ترش باشد یا مواد خاصی داشته باشد ممکن است بافت فرش آسیب ببیند.

پاک کردن لک بستنی از روی فرش

برای پاک کردن لک بستنی بهتر است از آب و مایع ظرفشویی استفاده کنید. بستنی وانیلی به راحتی با این روش از روی فرش پاک می‌شود. اما برای بستنی رنگی بعد از تمیز کردن با مایع ظرفشویی بهتر است از اسپری لکه بر فرش هم استفاده کنید.

سخن پایانی

برای پاک کردن لک از روی فرش عجله کنید. این کار مانع ماندگاری لک روی فرش می‌شود. از طرفی دقت کنید دستمالی که برای تمیز کردن لک استفاده می‌کنید کاملا تمیز باشد. از کشیدن دستمال روی فرش خودداری کنید چون رنگ لک را به سایر قسمت‌ها می‌کشاند. دقت کنید که اگر الیاف فرش شما رنگ پس می‌دهد حتما برای پاک کردن لک آن را به قالیشویی بسپارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *