ذرتی شدن فرش را کاملا توضیح دهید - قالیشویی چلسی

ذرتی شدن فرش را کاملا توضیح دهید


ذرتی شدن فرش را کاملا توضیح دهید

بافتن فرش‌های دستبافت، کار پرزحمت و دشواری است؛ اما در نهایت اگر فرش خوب پرداخت نشود، زحمات بافنده کاملاً هدر می‌رود. فرش نیز ارزش خود را از دست می‌دهد. یکی از ایراداتی که در حین پرداخت فرش ایجاد می‌شود، ذرتی شدن فرش است.

اگر می‌خواهید در مورد علت ذرتی شدن فرش و نحوه رفع این مشکل، اطلاعاتی کسب کنید، در این مقاله با ما همراه باشید تا هر آنچه باید بدانید را برایتان شرح دهیم.

علت ذرتی شدن فرش دستبافت چیست؟

از آنجایی که فرش‌های دستبافت بسیار حساس و ظریف هستند، ممکن است مشکلات زیادی داشته باشند که ذرتی بودن فرش یکی از رایج‌ترین آن‌ها است. عوامل متعددی می‌تواند باعث ذرتی بودن فرش دستبافت شود؛ اما موارد زیر برخی از رایج‌ترین آن‌ها هستند:

۱. اگر شخصی که کار پرداخت فرش را تمام می‌کند از قیچی نامناسب استفاده نکند، پس از اتمام کار، فرش ذرتی می‌شود. برای اینکه فرش دستبافت دچار چنین مشکلی نشود،‌ باید فردی متخصص و ماهر، این کار را انجام دهد.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

۲. اگر بافند در کوتاه‌کردن پرزها تخصص کافی نداشته باشد، ممکن است مشکل ذرتی بودن فرش پیش آید.

۳. اگر در هنگام پرداخت فرش از تیغه قیچی مناسبی استفاده نشده یا تیغه قیچی به خوبی تنظیم نشده باشد، مشکل ذرتی بودن فرش پیش می‌آید.

برای اینکه مشکل ذرتی شدن فرش پیش نیاید، بافنده باید از پشم مرغوب استفاده کند. همچنین هنگام بافندگی، برای کوتاه‌کردن پرزها باید از قیچی مناسب استفاده شود. علاوه بر این، هنگام پرداخت فرش، حتماً باید فرد متخصص و ماهر، این کار را انجام دهد.

رفع ذرتی شدن فرش

برای رفع مشکل ذرتی بودن فرش می‌توان از روش‌های زیر استفاده کرد:

۱. بهترین راه برای از بین بردن ذرتی بودن فرش، رفوی فرش است. فرش را می‌توان با رفوی قسمت فرسوده به حالت اولیه خود بازگرداند؛ اما تمامی کارها باید توسط افرادی باتجربه و متخصص انجام شود، زیرا رفوی فرش یک فعالیت تخصصی و حرفه‌ای است.

۲. روش دیگری که می‌تواند باعث کاهش ذرتی بودن فرش شود، پرداخت فرش است. روش پرداخت به ما این امکان را می‌دهد که تا حدی، حالت ذرتی بودن فرش را کاهش دهیم، به طوری که مناطق تحت تأثیر حالت ذرتی فرش، دیگر به وضوح قابل مشاهده نباشند. پرداخت فرش را می‌توان با استفاده از دست یا ماشین آلات مخصوص انجام داد.

ذرتی شدن فرش را کاملا توضیح دهید - قالیشویی چلسی

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم در مورد ذرتی شدن فرش صحبت کنیم و علت بروز این مشکل و روش‌های رفع مشکل را برایتان شرح دادیم. همانطور که متوجه شدیم، اگر پرزهای فرش به خوبی کوتاه نشود یا فرد غیرمتخصص این کار را انجام دهد و … ممکن است فرش به حالت ذرتی درآید. همچنین با پرداخت یا رفوی فرش می‌توان این مشکل را رفع کرد. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید،‌ از شما متشکریم. امیدواریم این مطلب برایتان مفید بوده باشد و بتوانید با اطلاعات ارائه‌شده، مشکل ذرتی فرش خود را رفع کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *