شستشوی کفپوش - قالیشویی چلسی

شستشوی کفپوش


تمیز کردن فرش و موکت یا کفپوش یکی از کارهای نظافتی ضروری در منازل است که باید به صورت مرتب انجام شود. اما اگر هر کدام از این کارها به شیوه‌ی نادرست و غیر اصولی انجام می‌شود، موجب آسیب و از دست رفتن کیفیت می‌شود. در این مطلب قصد داریم شما را با شیوه‌ی صحیح شستشوی کفپوش آشنا کنیم.

جارو کشیدن روی کفپوش

یکی از مهمترین اصول شستشوی کفپوش که حتماً باید به آن توجه داشته باشید این است که قبل از هر اقدامی ابتدا روی آن را جارو بکشید و تمیز کنید. یا اینکه با یک دستمال گرد و غبار آن را پاک کنید. چون اگر این کار را انجام ندهید، ظاهر کفپوش کدر و گل آلود می‌شود و پاک کردن آن سخت می‌شود.
اگر می‌خواهید از جارو برقی برای تمیز کردن استفاده کنید حتماً در نظر داشته باشید که سری آن پلاستیکی و چرخ‌دار باشد تا خط و خش روی کفپوش ایجاد نکند.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

بهترین شوینده برای تمیز کردن کفپوش چوپی چیست؟

یکی دیگر از مهمترین اصولی که برای شستن و تمیز کردن کفپوش باید به آن توجه داشته باشید این است که از شوینده‌های مناسب استفاده کنید. شوینده‌های قوی موجب تغییر رنگ و کیفیت کفپوش می‌شوند. به همین دلیل بهتر است از موادی که قدرت پاک کنندگی مطلوب داشته باشند و هیچ آسیبی به کفپوش نمی‌زنند، استفاده شود.
با این حساب شوینده‌های خانگی نظیر مایع ظرفشویی یا پودرهای بدون آنزیم یا صابون مایع بهترین پیشنهادات هستند. البته از این شوینده‌ها فقط در مواقعی که لکه‌ای از مواد غذایی یا نوشیدنی روی پارکت ریخته، استفاده کنید، زیرا در مواقع دیگر که فقط گرد و خاک روی کفپوش نشسته ضرورتی به انجام این کار نیست.

از شوینده‌های بر پایه‌ی روغن استفاده نکنید

یکی از مهمترین اصولی که برای شستن کفپوش باید به آن توجه داشته باشید این است که هیچوقت از شوینده‌های بر پایه‌ی روغن استفاده نکنید چون باعث می‌شود کیفیت چوب از بین برود.

شستشوی کفپوش - قالیشویی چلسی

هرگز سطح کفپوش را خیس نکنید

بدترین اشتباهی که برای شستن کفپوش ممکن است مرتکب شوید این است که با یک سطل بزرگ آب و یک تی یا دستمال خیس بخواهید کفپوش چوبی را تمیز کنید. این کار باعث می‌شود آب داخل چوب نفوذ کند و موجب باد کردن و خراب شدن آن شود.
برای شستن کفپوش حتماً باید از دستمالی که خیلی خیس نباشد استفاده کنید یا درصورتی که از تی خیس استفاده می‌کنید، بلافاصله بعد از آن تی خشک بکشید تا هیچ اثری از رطوبت روی سطح باقی نماند.
اگر در کرج یا اطراف آن زندگی می‌کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم از خدمات قالیشوئی چلسی کرج استفاده کنید. این کارخانه مجهز به ماشین آلات پیشرفته است و پرسنل با مهارتی دارد که می‌توانند فرش‌ها را با دقت لکه برداری و شستشو کنند.
برای بهره‌مندی از تخفیف ۱۰ درصدی می‌توانید در سایت قالیشوئی سفارشات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *