شستشوی فرش اتاق کودک

شستشوی فرش اتاق کودک


شستشوی فرش اتاق کودک

کودکان زمان زیادی از روز را در اتاق خود سپری می‌کنند. به همین دلیل تمیز بودن و نظافت کف‌پوش اتاق آن‌ها اهمیت زیادی دارد. کودک در اتاقش هنگام بازی ممکن است با ریختن غذا یا وسایل بازی باعث کثیف شدن فرش شود. تمیز کردن فرش اتاق کودک باید با ملاحظات خاصی انجام شود تا نتیجه بهتری به دست آید.

فرش اتاق کودک باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

کودکان در هنگام بازی روی زمین می‌نشینند. به همین دلیل جنس فرش اتاق کودک اهمیت ویژه‌ای دارد. معمولا برای اتاق کودکان از فرش‌هایی با پرزهای بلند و نرم استفاده می‌کنند تا کودک هنگام نشستن روی آن اذیت نشود. از طرفی،‌ الیاف استفاده شده در فرش اتاق کودک باید از نوع غیر حساسیت‌زا باشد. چرا که کودک زمان زیادی را روی فرش می‌نشیند یا می‌خوابد. به همین دلیل باید الیاف نرم و ضد آلرژی باشند.
معمولا فرش‌های اتاق کودک دارای اشکال کودکانه و رنگ‌های شاد و روشن است. بعضی از آن‌ها دارای طرح‌های برجسته است و بعضی دیگر ریشه و الیاف بلند دارند. همین موارد باعث می‌شود که این فرش‌ها زودتر کثیف شوند.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

نکات مهم در شستشوی فرش اتاق کودک

کودکان در اتاق خود،‌ روی فرش، هم بازی می‌کنند هم خوراکی می‌خورند. مواد خوراکی که روی فرش ریخته می‌شود گاهی لکه‌های زیادی از خود به جا می‌گذارد. از طرفی، وسایل بازی مثل خمیر بازی،‌ مداد رنگی، پاستل، ماژیک و بسیاری لوازم دیگر هم باعث کثیف شدن فرش اتاق کودک می‌شوند. به همین دلیل باید ابتدا این لکه‌ها را به خوبی از روی فرش پاک کرد و سپس فرش را شست. یک نکته مهم اینکه بهتر است فرش اتاق کودک باید هر روز جارو شود تا گرد و غبار روی آن نماند.

برای شستن فرش اتاق کودک نباید از مواد شیمیایی استفاده کرد. این مواد می‌توانند روی پوست کودک ایجاد حساسیت کنند. برای شستن این فرش‌ها باید از موادی استفاده کرد که الیاف فرش را کاملا تمیز و نرم کند. زبر شدن الیاف بعد از شستشو،‌ باعث آسیب به پوست کودک خواهد شد. فرش اتاق کودک را باید در فواصل زمانی کوتاه شست تا لکه‌ها روی آن کهنه نشوند.

شستشوی فرش اتاق کودک

یک نکته مهم دیگر در مورد شستشوی فرش اتاق کودک این است که باید بعد از شستشو فرش را به خوبی خشک کرد. ماندن رطوبت در میان الیاف فرش، باعث رشد باکتری‌ یا قارچ در آن می‌شود. این موضوع روی سلامت کودک نقشی اساسی دارد.

شستشوی فرش اتاق کودک توسط قالی‌شویی

بهتر است شستن فرش اتاق کودک را به قالی‌شویی‌های حرفه‌ای و معتبر سپرد. در این مراکز ابتدا تمامی لکه‌های موجود روی فرش با دقت و با مواد مناسب از بین رفته و سپس فرش را با مواد ضدآلرژی خواهد شست. روند خشک کردن فرش در این مراکز به گونه‌ای است که با دستگاه‌های خاص به خوبی فرش را خشک کرده و رطوبتی روی آن باقی نمی‌گذارند. این روش خشک کردن مانع نشستن آلودگی روی فرش خواهد شد.
از طرف دیگر اگر بخشی از فرش اتاق کودک نیاز به رفو یا ترمیم داشته باشد، در قالیشویی این مشکل حل خواهد شد. علاوه بر این در هنگام شستشو در مصرف آب هم صرفه جویی خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *