شستوشوی تابلو فرش

شستوشوی تابلو فرش


تابلوفرش­ کالایی تزئینی به حساب می­آید که برخلاف فرش و یا مبلمان، جنبه­­ای صرفا دکوری و تزئینی دارند و به همین دلیل نیز کمتر ممکن است دچار آلودگی و کثیفی شوند. با این وجود با استفاده بلند مدت از تابلوفرش در محیط خانه و یا اداره، این وسیله نیز در معرض گردوغبار و آلودگی در اثر ذرات چربی است.

شستوشوی تابلوفرش را به چه صورت باید انجام داد؟ نظافت این کالای زینتی چه شباهتی با سایر کالاهای مشابه دارد؟ و آیا می­توان این کالا را نیز در منزل شستشو داد؟

قالیشویی­های حرفه­ای برای شستوشوی تابلو فرش­ها از روش و الگوهای خاصی پیروی می­کنند؛ زیرا این کالای زینتی اغلب از نوع فرش ابریشمی یا دستبافت است و شستوشوی آن با فرش­های عادی متفاوت است. در ادامه مطلب با قالیشویی چلسی، با برخی نکات در مورد شستوشوی تابلو فرش آشنا می­شویم.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

شستوشوی تابلو فرش در قالیشویی

در قالیشویی­های حرفه­ای قبل از شستوشوی قالی، جنس و مشخصات کلی آن توسط کارشناسان بررسی می­شود. بر این اساس در مورد نحوه  شستوشوی قالی تصمیم­گیری می­شود. مطالعه و بررسی مشخصات تابلوفرش­های اصیل با نگاه کردن به شناسنامه آن در پشت تابلوفرش میسر است.

کارشناسان صنایع دستی فرش در مجموعه حرفه­ای قالیشویی با بررسی شناسنامه فرش و برخی ویژگی­های عمومی فرش از لحاظ میزان آلودگی، سن فرش و موارد دیگر در رابطه با نحوه غبارگیری و شستوشو و خشک کردن نهایی تابلوفرش تصمیم­گیری می­کنند.

شستوشوی تابلو فرش در منزل

گاهی ممکن است به هر دلیلی مایل به شستوشوی تابلوفرش در قالیشویی نباشیمو این تصمیم دلایل گوناگونی دارد. گاهی به دلیل آلودگی جزئی تابلوفرش از این تصمیم چشم می­پوشیم و گاهی به دلیل نفیس و قیمتی بودن تابلو فرش ترجیح می­دهیم این کالا در منزل خود و توسط خودمان شستوشو شوند.

اگر تصمیم گرفتید تابلوفرش را در منزل شستوشو دهید؛ اولین کار جدا کردن فرش از قاب تابلو است. این کار باید با احتیاط کامل انجام شود تا به فرش آسیبی وارد نشود.

سپس با استفاده از جاروبرقی باید گردوغبار را از فرش پاک کرد. توجه داشته باشید که در این مرحله برای غبارروبی، درجه مکش جاروبرقی را در میزان مناسبی تنظیم کنید تا به الیاف فرش و کیفیت آن آسیبی وارد نشود. با استفاده از مواد شوینده مناسب و مرغوب مانند شامپوفرش هایی با خاصیت قلیایی کم، بهترین نتیجه را از شستوشوی خانگی تابلوفرش به دست خواهید آورد.

شستوشوی تابلو فرش

قالیشویی چلسی

شستشوی تابلوفرش از رایج ترین خدمات ارائه شده در قالیشویی چلسی است. همانظور که گفته شد با تاسیس و آغاز به کار چندین ساله مجموعه های خدماتی مانند قالیشویی چلسی، دلیلی برای شستن تابلوفرش و یا ترمیم آن در منزل باقی نمی ماند. قالیشویی چلسی با اعزام نیروهای حمل نقل خود به آدرس محل زندگی یا کار شما، در اسرع وقت؛ تابلو فرش های آسیب دیده یا کثیف را از شما تحویل گرفته  و در کوتاه ترین زمان ممکن تابلوفرش های سالم و تمیز را به شما بازمی گردانند.

با تماس با کارشناسان قالیشویی چلسی، اطلاعات کاملی در رابطه با انواع خدمات مانند، رفو، شستوشوی تابلو فرش، ترمیم رنگ، هزینه حمل و نقل و …. دریافت خواهید کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *