راهنمای کامل برای آشنایی با فرش دستبافت تبریز

فرش دستبافت یکی از هنرهای قدیمی در بین مردم شهرهای مختلف است.

هنرمندان ماهر تبریزی فرش‌های با طرح و رنگ زیبا را می‌بافند. این فرش‌ها در بازارهای داخلی و خارجی طرفداران زیادی دارند. در این مطلب قصد داریم شما را با ویژگی‌های فرش دستبافت تبریز و نکات مهم برای شستشوی آن آشنا کنیم.

پیشنهاد ویژه قالیشویی چلسی

شستشوی فرش دستبافت نیاز به تخصص و کارشناسی قبل از شستشوی دارد پیشنهاد می‌کنیم فرش‌های دستبافت خود را برای شستشو به قالیشویی چلسی بسپارید تا زیر نظر کارشناس و با استفاده از مواد شوینده درجه یک و گیاهی شستشو شوند. همچنین قالیشویی چلسی برای شستشوی فرش های دستبافت در کرج ۱۰ دصد تخفیف واقعی در نظر گرفته است و شستشوی فرش شمارا نیز ضمانت می‌کند.

انواع فرش دستبافت

فرش دستبافت ایرانی در دو دسته کلی قالی و قالیچه به بازار عرضه می‌شود که در اندازه با هم تفاوت دارند. فرش‌هایی که اندازه‌ای کوچکتر از ۶ متر مربع داشته باشند با نام قالیچه شناخته می‌شوند. قالی دستبافت هم در اندازه‌های ۶ متری، ۱۲ متری و ۲۴ متری بافته می‌شود. خریداران می‌توانند متناسب با فضای مورد استفاده، اندازه مناسب فرش را انتخاب کنند.

قیمت فرش دستبافت تبریز چقدر است؟

فرش دستبافت جزو کالاهای گران‌قیمت است، اما نمی‌توانیم قیمت دقیقی برای آن اعلام کنیم. عوامل مختلفی قیمت فرش دستبافت را تحت تاثیر قرار می‌دهد. ابعاد فرش یکی از عوامل اصلی موثر بر قیمت فرش دستبافت است. هر چقدر ابعاد فرش بزرگتر باشد، قیمت آن هم بالاتر می‌رود. همچنین کیفیت الیاف فرش و جنس نخ آن هم در قیمت فرش دستبافت تبریز تاثیرگذار است.

بالارفتن کیفیت نخ مورد استفاده برای بافت فرش باعث افزایش قیمت آن می‌شود.

به جز مواردی که بیان کردیم، طرح و نقشه فرش دستبافت و میزان ریزبافتی آن از عوامل مهمی هستند که قیمت فرش را تحت تاثیر قرار می‌دهند. هر چقدر بافت فرش ریزتر باشد، طرح و نقشه آن زیباتر می‌شود و می‌تواند نظر افراد بیشتری را به خود جلب کند. پس انتظار می‌رود قیمت فرش ریز بافت بالا باشد.

شستشوی فرش دستبافت تبریز در کرج - قالیشویی چهلسی

فرش‌ها را برای شستشو به کدام قالیشویی بسپاریم؟

انتخاب یک قالیشویی معتبر برای شستشوی فرش دستبافت موجب حفظ کیفیت و ماندگاری آن می‌شود. قالیشویی چلسی در کرج شعبه‌های متعددی دارد که از شوینده‌های درجه یک برای شستشوی فرش استفاده می‌کنند. همچنین کارکنان قالیشویی باتجربه و ماهر هستند و برای شستن فرش دقت کافی دارند تا آسیبی به الیاف فرش وارد نشود.

شماره تلفن ۳۴۵۲۴۰۳۰ به‌صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به مشتریان است. مشتریان می‌توانند وارد سایت قالیشویی شوند و سفارشات را آنلاین ثبت کنند. کارشناسان قالیشویی در کوتاه‌ترین زمان با مشتریان تماس می‌گیرند.

چرا فرش دستبافت تبریز بخریم؟

فرش دستبافت تبریز از گذشته تاکنون طرفداران زیادی دارد. دلیل استقبال از خرید این فرش‌ها شامل موارد زیر است.

  • استفاده از الیاف طبیعی در بافت فرش

یکی از دلایل اصلی استقبال از خرید فرش دستبافت این است که در بافت آن از الیاف طبیعی استفاده شده است. مواد طبیعی موجب ایجاد حساسیت نمی‌شوند و آسیبی از لحاظ سلامتی برای افراد ایجاد نمی‌کنند. همچنین وقتی فرش با الیاف طبیعی بافته شوند، الکتریسیته‌ از آن ساطع نمی‌شود.

  • زیبایی و دوام فرش دستبافت

فرش دستبافت زیبایی خاصی دارد و می‌تواند نظر همه افراد را به خود جلب کند. ویژگی مطلوب فرش دستبافت این است که هر چقدر از عمر فرش‌ دستبافت می‌گذرد زیبایی آن کم نمی‌شود، بلکه فرش درخشان و زیباتر هم می‌شود. به همین دلیل فرش‌های دستبافت قدیمی ارزش بیشتری دارند و با قیمت بالاتری به فروش می‌رسند.

  • مناسب تمام فصل‌ها

مزیت استفاده از فرش دستبافت این است که در فصل سرد و گرم سال قابل استفاده است. الیاف طبیعی در زمستان گرما را حفظ می‌کند و در تابستان گرما را به خود جذب نمی‌کند و خنک است.

  • عدم تغییر کیفیت با شستشو

یکی از دغدغه‌های متداول برای خرید فرش دستبافت، تغییر رنگ و کیفیت آن بعد از شستشو است. بهتر است بدانید الیاف فرش دستبافت تبریز درجه یک و مرغوب هستند و با شستشو، کیفیت آن‌ها تغییر نمی‌کند. البته نحوه شستشوی فرش هم در تغییر کیفیت آن تاثیرگذار است.

در قالیشویی‌های معتبر از شوینده‌های مرغوب که حاوی مواد اسیدی و قلیایی نباشند برای شستشوی فرش دستبافت استفاده می‌شود. پس آسیبی به الیاف فرش وارد نمی‌شود و رنگ آن حفظ می‌شود. از طرف دیگر شوینده مناسب و مرغوبی که برای شستشوی فرش دستبافت مورد استفاده قرار می‌گیرد، موجب بالارفتن دوام و ماندگاری فرش می‌شود و طول عمر آن را بالا می‌برد.

  • قیمت مناسب فرش تبریز

فرش دستبافت تبریز جزو فرش‌های گران‌قیمت است. اما وقتی مولفه‌های زیبایی طرح و رنگ و دوام و ماندگاری فرش را در نظر داشته باشید، قیمت فرش تبریز کاملا مناسب و مقرون‌به صرفه است.

شستشوی فرش دستبافت تبریز در کرج - قالیشویی چهلسی
شستشوی فرش دستبافت تبریز در کرج - قالیشویی چهلسی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *