قدمت فرش­ ابریشمی به دوره صفویه برمی­گردد. این نوع فرش­ها به دلیل بافت ریز و کیفیت درخشان و صیقلی کرک و همچنین تازگی و ثبات رنگشان، زیبا و مجلل هستند. ابریشم همانگونه که در زمان­های قدیم مشهور بوده است، به طرزی جادویی و باورنکردنی نازک و در عین حال قوی و مقاوم است.

امروزه نیز هر محصولی که در آن ابریشم به کار رفته باشد، جزو کالاهای لوکس و زینتی به حساب می­آید، که شرایط نگه­داری و نظافتی خاص خود را می­طلبد. فرش ابریشم نیز مانند انواع فرش­های دیگر و همچنین به عنوان یکی از لوازم اصلی منزل، نیاز به مراقبت و نظافت مداوم دارد. ساختار فرش ابریشم به گونه­ای است که شستوشوی آن باید توسط کارشناس فرش و تکنسین­های مجرب انجام شود.

پیشنهاد ویژه قالیشویی چلسی

شستشوی فرش دستبافت نیاز به تخصص و کارشناسی قبل از شستشوی دارد پیشنهاد می‌کنیم فرش‌های دستبافت خود را برای شستشو به قالیشویی چلسی بسپارید تا زیر نظر کارشناس و با استفاده از مواد شوینده درجه یک و گیاهی شستشو شوند. همچنین قالیشویی چلسی برای شستشوی فرش های دستبافت در کرج ۱۰ دصد تخفیف واقعی در نظر گرفته است و شستشوی فرش شمارا نیز ضمانت می‌کند.

مراحل شستوشوی فرش ابریشم دستباف

  • غبارگیری از فرش

اولین مرحله کار در قالیشویی چلسی غبارگیری فرش دستباف با استفاده از تجهیزات مخصوص است. غبارگیری فرش با نظر کارشناسی متخصصین فرش در قالیشویی چلسی ، به دو صورت دستی و یا با کمک دستگاه­های مخصوص انجام می­شود.

غبارگیری اگر توسط افراد متخصص و با ابزارآلات مخصوص انجام نشود، باعث آسیب دیدگی فرش خواهد شد. در قالیشویی چلسی عملیات غبارگیری با تجهیزات به‌روز و توسط کارشناسان فنی انجام و همچنین قبل از غبارگیری، هرگونه ایراد در فرش با استفاده از جاروهای مخصوص، بررسی می­شود.

  • شستشو

بعد از انجام مرحله غبارگیری، شستشوی فرش یکی از اصلی‌ترین مراحل قالیشویی است که حساسیت بسیاری دارد. یکی از نکات مهمی که باید همواره در شستوشوی انواع فرش مدنظر قرار گیرد؛ تفاوت روش شستشوی فرش دستباف و ماشینی است. شستوشوی فرش دستباف و ابریشمی ملاحظات ویژه‌ای دارد و در صورتی که با مواد شوینده مرغوب شسته نشود؛ رنگ‌ها در آن با یکدیگر آمیخته می­شوند و فرش جلوه و زیبایی خود را از دست می­دهد.

قالیشویی چلسی با شستوشوی حرفه­ای انواع فرش­های دستبافت، موی حیوانات، پرز و موجودات موذی میکروسکوپی در الیاف فرش را که در بسیاری از مواقع در شستشوی عادی قابل برطرف کردن نیستند؛ از بین می­برد.

  • آبکشی فرش

آبکشی فرش باید با فشار آب انجام ‌شود و بعد از آن نوبت به مرحله آبگیری می­رسد. در این مرحله فرش در داخل محفظه­ای قرار می­گیرد که مانند سانترفیوژ عمل میکند.

این دستگاه‌ها به شکل محفظه‌ای استوانه‌ای هستند و فرش در داخل آن‌ها به چرخش درمی‌آید.

  • خشک کردن فرش

نکته مهم در فرانید خشک کردن فرش مرطوب همزمان و یکدست خشک شدن قالی است، به طوری که از زرد شدن رنگ فرش جلوگیری شود.

شستشوی فرش ابریشمی

قالیشویی چلسی

قالیشویی چلسی، مجهزترین کارخانه مکانیزه قالیشویی در سطح استان البرز، آماده خدمات رسانی به هم­استانی­های محترم است. در مجموعه قالیشویی چلسی تمامی فرش­ها در انواع مختلف با روش­های کارشناسی شده به صورت مکانیزه و با نظارت مستقیم کارشناسان شستوشو و به درب منازل بازگردانده می­شوند.

برای ثبت سفارش خدمات مورد نظر خود می­توانید به صورت ثبت آنلاین سفارش و یا تماس با کارشناسان قالیشویی چلسی اقدام نمایید.

شستشوی فرش ابریشم در کرج - قالیشویی چهلسی
شستشوی فرش ابریشم در کرج - قالیشویی چهلسی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *