شستشوی لکه شیر از روی فرش

شستشوی لکه شیر از روی فرش


پاک کردن لکه شیر از روی فرش ماشینی

برای بسیاری از خانم‌ها شیوه‌ی صحیح پاک کردن لکه شیر اهمیت زیادی دارد و می‌خواهند با روش‌های صحیح پاک کردن این لکه‌ها آشنا شوند. در این مطلب شما را با روش‌های پاک کردن لکه شیر از روی فرش ماشینی آشنا می‌کنیم.

  • پاک کردن لکه شیر با جوش شیرین

وقتی شیر روی فرش دستبافت می‌ریزد با استفاده از جوش شیرین می‌توانید هم بوی بد آن را از بین ببرید و هم اثر آن را از روی الیاف فرش پاک کنید. پس ابتدا با یک دستمال خشک لکه شیر را پاک کنید و سپس کمی کمی پودر جوش شیرین را با آب مخلوط کنید و یک خمیر نسبتا سفید را درست کنید.

خمیر جوش شیرین را روی لکه شیر بمالید و بگذارید مدتی روی فرش باقی بماند تا اثر لکه شیر را از بین ببرد. سپس آن را از روی فرش جارو کنید و با یک دستمال تمیز فرش را پاک کنید. اگر تمام این مراحل را به درستی و با دقت انجام دهید، هیچ اثری از شیر روی فرش باقی نمی‌ماند.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

  • پاک کردن شیر با اسطوخودوس

اسطوخودوس گیاهی است که اگر روی لکه شیر بریزید می‌تواند رنگ و بوی آن را از بین ببرد. وقتی فنجان یا لیوان شیر از دست خودتان یا فرزندتان روی فرش ماشینی ریخت نگران نباشید. ابتدا با یک دستمال خشک لکه را از روی فرش پاک کنید. سپس پودر گل اسطوخودوس را روی لکه بپاشید و نیم ساعت صبر کنید. سپس آن را جارو کنید.

با این کار لکه شیر از روی فرش ماشینی پاک می‌شود، در نهایت هم روی فرش را با یک دستمال سفید و مرطوب پاک کنید.

  • پاک کردن لکه شیر از روی فرش ماشینی با شوینده‌های خانگی

یکی از بهترین پاک کننده‌ها برای فرش ماشینی استفاده از شوینده‌های خانگی است که براحتی لکه‌ها را پاک  می‌کنند. می‌توانید برای تمیز کردن لکه شیر از مایع ظرفشویی، شامپو فرش یا پودر لباسشویی دستی استفاده کنید.

شیوه‌ی استفاده به این صورت است که کمی از شوینده‌ها را داخل آب بریزید و به این ترتیب یک محلول رقیق آماده کنید. دستمال را داخل محلول فرو کنید و روی لکه بکشید تا اثر شیر را از بین ببرد. وقتی لکه به طور کامل پاک شد می‌توانید از یک دستمال خشک یا حوله برای از بین بردن رطوبت فرش استفاده کنید.

شستشوی لکه شیر از روی فرش
  • پاک کردن لکه شیر با آمونیاک

تمیز کردن  لکه شیر فرش ماشینی با استفاده از آمونیاک یک روش بسیار مناسب است. پس ابتدا آمونیاک را با آب سرد رقیق کنید، سپس آن را روی فرش بکشید تا لکه را به طور کامل پاک کند. در آخر هم برای اینکه فرش خیس نماند یا یک حوله‌ی خشک روی آن را پاک کنید.

البته استفاده از آمونیاک برای فرش‌های ابریشمی و نفیس ممنوع است. چون باعث آسیب به الیاف فرش می‌شود. یک راه مطمئن برای سالم ماندن فرش این است که قسمتی کوچک از کنار فرش را با شوینده‌ی موردنظر تمیز کنیم و اگر رنگ فرش تغییر نکرد آن را روی لکه هم بمالیم.

قالیشوئی چلسی انواع خدمات شستشوی فرش دستبافت و ماشینی و تعمیر را با بهترین کیفیت و قیمت مقرون به صرفه انجام می‌دهد. همچنین می‌توانید از کارکنان این شرکت بخواهید مبلمان شما را هم تمیز کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *