بهترین شیوه شستشوی فرش گل ابریشم چگونه است؟

فرش با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع در بازار موجود است و هر فردی می‌تواند متناسب با سلیقه خود زیباترین فرش را انتخاب کند. فرش گل ابریشم یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین فرش‌ها است که توانسته توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند. در این مطلب قصد داریم شما را با نکات بااهمیت و بهترین شیوه شستشوی فرش گل ابریشم آشنا کنیم.

پیشنهاد ویژه قالیشویی چلسی

شستشوی فرش دستبافت نیاز به تخصص و کارشناسی قبل از شستشوی دارد پیشنهاد می‌کنیم فرش‌های دستبافت خود را برای شستشو به قالیشویی چلسی بسپارید تا زیر نظر کارشناس و با استفاده از مواد شوینده درجه یک و گیاهی شستشو شوند. همچنین قالیشویی چلسی برای شستشوی فرش های دستبافت در کرج ۱۰ دصد تخفیف واقعی در نظر گرفته است و شستشوی فرش شمارا نیز ضمانت می‌کند.

فرش گل ابریشم چیست؟

قبل از هر چیز بهتر است با تعریف فرش گل ابریشم آشنا شوید تا در ادامه در مورد نکات مهم شستشوی آن صحبت کنیم.

فرش گل ابریشم به فرشی گفته می‌شود که برای بافته شدن طرح و نقش و دور حاشیه‌های آن از نخ ابریشم استفاده شده باشد. به عبارت دیگر الیاف مورد استفاده برای بافت این فرش‌ها، ابریشم طبیعی است و همین ویژگی یکی از دلایل محبوبیت آن در بازار فرش است.

ضرورت انتخاب بهترین شیوه شستشوی فرش گل ابریشم

فرش گل ابریشم جزو فرش‌های مرغوب و گران قیمت بازار است. لازم است برای شستشوی آن از بهترین شیوه استفاده شود تا رنگ الیاف فرش تغییر نکند و آسیبی به کیفیت آن وارد نشود. قالیشویی‌های معتبر و خوشنام سعی می‌کنند فرش‌ها را با بهترین و مرغوب‌ترین شوینده‌ها بشویند تا آسیبی به فرش وارد نشود و صاحب آن بتواند به مدت طولانی از فرش گل ابریشم استفاده کند.

نکات بااهمیت برای شستشوی فرش گل ابریشم شامل موارد زیر است.

لکه‌برداری از روی فرش

بهترین راه برای اینکه فرش‌ها به‌طور کامل شسته و تمیز شوند این است که اقدامات لازم برای لکه‌برداری فرش انجام شود. لکه‌هایی مانند جای چسب یا رنگ‌های گواش و یا رنگ لوازم آرایشی ممکن است بعد از شستشو روی فرش باقی بمانند. به همین دلیل لازم است قبل از شستشوی فرش، با استفاده از حلال‌های مناسب برای هر لکه، آن را به‌طور کامل تمیز کنید.

اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید و با حلال‌‌های مختلف لکه‌های فرش آشنایی ندارید، بهتر است این کار را به کارشناسان قالیشویی بسپارید که در این زمینه تخصص کافی دارند.

استفاده از بهترین و مرغوب‌ترین شوینده‌ها

برای حفظ کیفیت فرش گل ابریشم لازم است از شوینده‌های درجه یک برای شستن آن استفاده شود. الیاف ابریشم نیاز به مراقبت دارند و با شوینده‌های بی‌کیفیت و اسیدی خراب می‌شوند و تغییر رنگ می‌دهند.

پس اگر می‌خواهید الیاف فرش گل ابریشم تغییر رنگ ندهد و پرزهای آن خراب نشود، بهتر است فرش را به یک قالیشویی خوشنام و معتبر بسپارید که از شوینده درجه یک استفاده می‌کند.

شستشوی فرش گل ابریشم در کرج - قالیشویی چهلسی

معرفی یک قالیشویی معتبر

نظافت و شستن فرش یک کار تخصصی است که باید توسط افراد ماهر و باتجربه انجام شود. در حال حاضر به دلیل تغییر سبک زندگی، امکان شستشوی فرش گل ابریشم در منزل فراهم نیست و باید این کار به قالیشویی‌های معتبر سپرده شود.

قالیشویی چلسی در مناطق مختلف کرج، شعبه‌های متعددی دارد و ساکنین هر منطقه می‌توانند سفارشات خود را به نزدیکترین شعبه تحویل دهند. شماره تلفن ۳۴۵۲۴۰۳۰ آماده ثبت سفارشات مشتریان است.

شیوه شستشوی فرش گل ابریشم

فرش گل ابریشم زیبایی خاصی دارد که باید مطابق با مراحل زیر شست‌ و شو شود.

۱. غبارگیری از فرش

اولین مرحله شستشوی فرش گل ابریشم غبار گیری است. در قالیشویی با استفاده از دستگاه‌های مخصوص غبارهای فرش تمیز می‌شود. این کار باعث می‌شود فرش بعد از شستشو درخشان و شفاف شود. همچنین غبارگیری قبل از شستشوی فرش باعث می‌شود آسیب و صدمه‌ای به الیاف فرش وارد نشود.

۲. خیس کردن و استفاده از شوینده

بعد از غبارگیری فرش، از شوینده‌های مخصوص برای شستشوی فرش گل ابریشم استفاده می‌شود. همان‌طور که پیش از این هم گفتیم انتخاب شوینده در این مرحله اهمیت زیادی دارد. کارهای شستشوی فرش با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و با نظارت کارکنان قالیشویی انجام می‌شود.

۳. آبگیری فرش

بعد از به پایان رسیدن کارهای شستشوی فرش گل ابریشم لازم است، فرش آبگیری شود. با استفاده از پاروکشی و آبگیری، شوینده‌های لابه‌لای الیاف فرش تمیز می‌شود. کارکنان قالیشویی باید دقت داشته باشند که در مرحله آبکشی، آب فرش هم به‌طور کامل گرفته شود.

۴. خشک کردن فرش گل ابریشم

بعد از آبگیری نوبت به خشک کردن فرش می‌رسد. در گذشته فرش‌ها بعد از شستشو به گرمخانه منتقل می‌شدند. اما در حال حاضر فرش‌های شسته شده با استفاده از دستگاه‌های مخصوص در کوتاه‌ترین زمان و بدون آسیب به الیاف فرش خشک می‌شوند.

شستشوی فرش گل ابریشم در کرج - قالیشویی چهلسی
شستشوی فرش گل ابریشم در کرج - قالیشویی چهلسی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *