شستشوی موکت نمدی - قالیشویی چلسی

شستشوی موکت نمدی


موکت نمدی نوعی کفپوش قدیمی است که در تهیه‌ی آن الیاف پشمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول الیاف بافته شده ندارد و تولید آن از لحاظ فشار و حرارت شبیه نمد مالی است. به همین جهت شیوه‌ی شستشوی آن با موکت‌های معمولی کمی متفاوت است. در این مطلب شما را با شیوه‌ی صحیح شستشوی موکت نمدی آشنا می‌کنیم.

شستن موکت نمدی با پودر ذرت

با استفاده از پودر ذرت به آسانی می‌توانید لکه‌های مواد غذایی یا گرد و غباری که روی موکت نمدی نشسته را پاک کنید. در این شیوه باید کمی پودر ذرت را روی تمام قسمت‌های موکت بپاشید، حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبرکنید، سپس با استفاده از یک دستمال مرطوب تمام قسمت‌های موکت را پاک کنید.
بعد از این کار متوجه می‌شود پودر ذرت تمام ذرات مواد غذایی را در خود جذب کرده است. بعد از اینکه رطوبت موکت از بین رفت با قدرت بالای مکش جاروبرقی روی آن را تمیز کنید.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

ترکیب سرکه سفید و نمک برای تمیز کردن لکه‌های موکت نمدی

شستشوی موکت نمدی با سرکه سفید و نمک به خوبی می‌تواند لکه‌ها را از بین ببرد. برای این کار باید این ماده را با هم مخلوط کنید و آن را روی لکه‌ها اسپری کنید. بعد با استفاده از یک دستمال مرطوب لکه را از روی موکت نمدی پاک کنید. این روش علاوه بر اینکه قدرت پاک کنندگی مطلوبی دارد، موجب درخشان شدن موکت نمدی هم می‌شود.

جوش شیرین لکه‌زدای قوی برای موکت نمدی

یکی از موثرترین ترکیباتی که می‌تواند موکت نمدی را به خوبی تمیز کند، جوش شیرین است. می‌توانید جوش شیرین را با آب ترکیب کنید یا اینکه کمی سرکه سفید به آن اضافه کنید. سپس یک تکه ابر را داخل محلول فرو ببرید و روی لکه‌ها بکشید. با این کار لکه‌ها به خوبی محو می‌شوند.

دستگاه بخار شور

موکت نمدی را با استفاده از دستگاه بخارشور هم می‌توانید به خوبی لکه‌برداری و تمیز کنید. این روش ساده است و نیاز به صرف وقت ندارد.

شستشوی موکت نمدی - قالیشویی چلسی

تمیز کردن موکت نمدی با پراکسید هیدروژن

پراکسید هیدروژن ترکیب موثری است که می‌تواند لکه‌های قابل شستشو را در خود حل کند. این ماده حتی می‌تواند ذرات خون را از بین ببرد. فقط کافی است برای شستشوی موکت نمدی، آن را به تنهایی یا مخلوط با آب روی لکه‌ها اسپری کنید، سپس با یک حوله یا دستمال نرم، سطح موکت را پاک کنید. بهتر است بعد از انجام این روش هم سطح موکت را با جارو برقی تمیز کنید.

معرفی یک قالیشوئی معتبر برای شستشوی موکت نمدی

قالیشوئی چلسی عضو اتحادیه قالیشویان کرج است که خدمات حرفه‌ای شستشوی انواع فرش و موکت را با دقت زیاد و با استفاده از شوینده‌های مرغوب و با کیفیت انجام می‌دهد. به همین جهت به شما پیشنهاد می‌کنیم برای شستشوی موکت نمدی هم به خدمات این قالیشوئی اعتماد کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *