آشنایی با شیوه شستشوی فرش چله ابریشم

فرش چله ابریشم از فرش‌های گران‌بها و قیمتی بازار است که در طرح‌ها و نقش‌های متنوع در بازار موجود است. در صورتی که قصد خرید فرش چله ابریشم را دارید بهتر است با ویژگی‌های آن آشنا باشید و بدانید نکات مهمی که برای شستشوی فرش چله ابریشم باید رعایت شود، شامل چه مواردی است. در این مطلب قصد داریم تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد شیوه صحیح شستن فرش در اختیار شما قرار دهیم. پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

پیشنهاد ویژه قالیشویی چلسی

شستشوی فرش دستبافت نیاز به تخصص و کارشناسی قبل از شستشوی دارد پیشنهاد می‌کنیم فرش‌های دستبافت خود را برای شستشو به قالیشویی چلسی بسپارید تا زیر نظر کارشناس و با استفاده از مواد شوینده درجه یک و گیاهی شستشو شوند. همچنین قالیشویی چلسی برای شستشوی فرش های دستبافت در کرج ۱۰ دصد تخفیف واقعی در نظر گرفته است و شستشوی فرش شمارا نیز ضمانت می‌کند.

فرش چله ابریشم چیست؟

تارهای ابریشم ظریف اما بادوام و محکم هستند و از لحاظ هنری ارش زیادی دارند. فرش چله ابریشم به دلیل ظرافتی که دارد با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع برای بافت تابلوفرش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بافنده‌ها سعی می‌کنند فرش چله ابریشم را با تارهای طلایی و براق آماده کنند تا بازتاب نور روی گره‌های فرش موجب درخشندگی و جذابیت آن شود. اما مسئله مهم این است که شستشوی فرش چله ابریشم را چگونه انجام دهیم تا آسیب نبیند و خراب نشود.

آیا شستشوی فرش چله ابریشم در خانه امکان‌پذیر است؟

سوال برخی از افراد این است که می‌توانند فرش چله ابریشم را در خانه لکه‌برداری و تمیز کنند یا اینکه حتما باید آن را به قالیشویی بسپارند. بهتر است بدانید، بهترین راه برای شستشوی فرش چله ابریشم این است که آن را به قالیشویی بسپارید. زیرا همانطور که گفتیم الیاف فرش چله ابریشم نازک هستند و کوچکترین سهل‌انگاری موجب خراب شدن آن می‌شود.

شستشوی فرش چله ابریشم در کرج - قالیشویی چهلسی

معرفی یک قالیشویی معتبر

بهترین کار برای سالم ماندن فرش چله ابریشم بعد از شستشو این است که آن را به یک قالیشویی معتبر بسپارید. قالیشویی چلسی عضو اتحادیه قالیشویی است و در مناطق مختلف شهر کرج شعبه‌های متعددی دارد.

کارکنان این قالیشویی تخصص و تجربه کافی برای شستشوی فرش چله ابریشم را دارند و از ماشین الات و ابزارهای مناسب استفاده می‌کنند تا آسیبی به کیفیت فرش وارد نشود.

برای تماس با این مجموعه به‌صورت ۲۴ ساعته می‌توانید با شماره تلفن ۳۴۵۲۴۰۳۰ تماس بگیرید یا اینکه در هر زمان که مایل بودید وارد سایت شوید و سفارش خود را به‌صورت آنلاین ثبت کنید.

نکات مهمی که برای شستن فرش چله ابریشم باید رعایت شود

  • ضرورت استفاده از شوینده مخصوص

با توجه به اینکه فرش چله ابریشم از الیاف ظریف ابریشمی بافته شده و این الیاف نیاز به مراقبت ویژه دارند، لازم است برای شستشوی آن از شوینده‌های مخصوصی استفاده شود. شوینده‌هایی که حاوی مواد اسیدی و قلیایی نباشند و بعد از شستشو موجب زبر شدن الیاف فرش نشوند بهترین گزینه برای لکه‌برداری و تمیز کردن فرش چله ابریشم هستند.

اگر در خانه یا قالیشویی از شوینده‌ نامرغوب استفاده شود که حاوی مواد آسیب‌رسان است، رنگ الیاف فرش محو می‌شود و زیبایی و درخشندگی خود را از دست می‌دهد. به‌علاوه اینکه با از بین رفتن کیفیت ظاهری فرش، ارزش آن هم کم می‌شود. برای شستن فرش در منزل شوینده‌های درجه‌یک و مخصوص در اختیار نخواهید داشت، اما اگر فرش را برای شستشو به قالیشویی بسپارید، می‌توانید از کیفیت شستشو اطمینان داشته باشید.

  • ضروت داشتن مهارت برای شستن فرش چله ابریشم

برای شستشوی فرش دستبافت لازم است، فردی که این کار را به عهده می‌گیرد، مهارت و تخصص کافی داشته باشد. شستشوی فرش گل ابریشم هم از این قاعده مستثنی نیست.

خیس ماندن الیاف فرش باعث خراب شدن رنگ آن‌ها و کم شدن ارزش فرش می‌شود. این ویژگی به‌صورت محتاطانه‌تری در مورد شستشوی فرش چله ابریشم هم باید رعایت شود. چون الیاف ابریشمی هم حساسیت‌های خاصی دارند و با خیس ماندن تغییر رنگ می‌دهند و کیفیت خود را از دست می‌دهند.

  • غبارگیری از فرش چله ابریشم

یکی از نکات مهم برای شستشوی انواع فرش این است که قبل از استفاده از شوینده، باید آن را غبارگیری کنید.

گردو غباری که لای الیاف فرش گیر کرده موجب کدر شدن رنگ آن می‌شود و ممکن است با شستشو هم به‌خوبی تمیز نشود و همچنان رنگ فرش را کدر کند.

به همین دلیل توصیه می‌شود با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و مدرن کارهای غبارگیری با دقت بالایی انجام شود تا آسیبی به الیاف ابریشم وارد نشود.

اگر برای غبارگیری فرش چله ابریشم از روش‌های سنتی استفاده شود و به فرش ضربه وارد شود، احتمال آسیب و سوراخ شدن فرش زیاد می‌شود.

شستشوی فرش چله ابریشم در کرج - قالیشویی چهلسی
شستشوی فرش چله ابریشم در کرج - قالیشویی چهلسی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *