شستن فرش با پودر لباسشویی - قالیشویی چلسی

شستن فرش با پودر لباسشویی


شستن فرش با پودر لباسشویی اصولا به‌معنای خارج شدن از قاعده کلی این کار به‌شمار می‌آید. زیرا انواع شامپوهای فرش به شکل تخصصی برای این کار تهیه شده و در بازار موجود است.

اما استفاده از پودرهای شوینده در برخی شرایط لازم می‌شود و در چنین شرایطی باید به اصول انجام آن توجه کافی داشت.

این مواد نیز در دو نوع پودر دستی و پودرهای مخصوص ماشین لباسشویی بوده و تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. توجه به ویژگی‌های این نوع پودرها که بر روی بسته‌بندی آنها هم ذکر شده می‌تواند در این مورد مفید و موثر واقع شود. بدون شک نمونه‌های دارای آنزیم و مواردی که ترکیب آنها با شامپو فرش نزدیک است، شوینده‌های بهتری به‌شمار می‌آیند.

اما صرف‌نظر از ترکیب ماده شوینده، روشی که برای شستن فرش با پودر لباسشویی به‌کار می‌رود نیز در نتیجه نهایی کار تاثیر زیادی دارد.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

چگونه شستن فرش با پودر لباسشویی را به بهترین شکل تجربه کنیم؟

از آنجا که این نوع پودرها اصولا مخصوص شستن لباس هستند و فرمولاسیون آنها به شکل تخصصی برای شستن فرش تهیه نشده‌ است، کاربرد آنها می‌تواند آسیب‌هایی به فرش زده و تغییراتی در آنها ایجاد کند. برای مثال فرش و ریشه‌های آن را تا حدی خشک کند. برای رفع این مشکل می‌توان از نرم کننده در کنار این مواد و برای تکمیل کار آنها استفاده نمود.

هم‌چنین با توجه به قدرت بالای پاک‌کنندگی نمونه‌های آنزیم‌دار این شوینده‌ها، لازم است در میزان مصرف آنها توجه کافی به‌کار گرفته شود.

به این ترتیب همزمان با استفاده حداکثری از قدرت شویندگی آنها، از آسیب به فرش جلوگیری شده و ماهیت و ساختار فرش نیز حفظ می‌شود.

مورد بعدی مراحل شستشو و رعایت اصولی است که در ادامه مطلب به آن می‌پردازیم.

با ما همراه بمانید.

شستن فرش با پودر لباسشویی - قالیشویی چلسی

۵ گام تا موفقیت در شستن فرش با پودر لباسشویی…

اگر از این نوع پودرها برای شستن فرش استفاده می‌کنید، مراقب این نکات باشید:

  • فرش را قبل از خیس کردن به‌طور کامل گردگیری و غبارزدایی کنید. زرد شدن فرش پس از شستشو که اغلب به پودر یا ماده مصرفی نسبت داده می‌شود، به‌دلیل باقی ماندن گرد و خاک در لابلای الیاف و ترکیب آن با آب و ماده شوینده است.
  • پودر را حتما به‌طور کامل با آب حل کرده و سپس مورد استفاده قرار دهید. پاشیدن دانه‌های خشک پودر لباسشویی بر روی فرش اشتباه است و می‌تواند به جایگزین شدن آن در میان الیاف فرش منجر شود که پوسیدگی فرش و مشکلات دیگر به‌دنبال خواهد داشت.
  • از پودرهای ملایم‌تر اما در عین حال دارای آنزیم استفاده کنید. به این ترتیب با یک تیر دو نشان را زده‌اید و همزمان با رفع لکه و چربی، از آسیب به فرش و ریشه‌های آن نیز جلوگیری می‌کنید.
  • از شستشوی نهایی با آب کافی و خروج کامل شوینده از فرش مطمئن شوید. در صورت نیاز کار آبکشی را در چندین مرحله انجام دهید.
  • ریشه‌ها در مراحل خشک شدن و در شستشوی خانگی فرش اغلب دچار زردی و لکه می‌شوند. اگر از شیوه شستن فرش با پودر لباسشویی استفاده می‌کنید، در صورت نیاز در پایان کار ریشه‌ها را به‌طور جداگانه و با یک سفید کننده ملایم به‌دقت بشویید و آبکشی کنید.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر موقعیت و فضای کافی برای شستن فرش با پودر لباسشویی را ندارید، شستشوی فرش خود را قالیشویی معتبر و مجاز بسپارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *