شستشوی روفرشی در منزل

شستشوی روفرشی در منزل


مزایای استفاده از روفرشی در خانه

استفاده از روفرشی، مزایای زیادی در خانه دارد. با وجود روفرشی، فرش به مرور زمان از گرد و غبار مصون خواهد بود. در عین حال لکه‌های مختلف هم روی بافت فرش ایجاد نمی‌شود.

اکثر خانواده‌های ایرانی،‌ سفره را روی زمین پهن می‌کنند. وجود روفرشی مانع کثیف شدن فرش خواهد شد. روفرشی مانع ساییدگی و فرسوده شدن فرش نیز خواهد شد.

در خانه‌هایی که پنجره رو به آفتاب دارند،‌ وجود روفرشی جلوی تابش نور خورشید به فرش را خواهد گرفت. به این ترتیب رنگ فرش تغییر نخواهد کرد. نکته دیگر این است که با وجود روفرشی لازم نیست فرش مرتب شسته شود. فرش‌های دست‌بافت را نمی‌توان زیاد شست.

به همین دلیل بهتر است از روفرشی برای جلوگیری از کثیف شدن این فرش‌ها از روفرشی استفاده شود. طبیعی است شستن روفرشی آسان‌تر از شستن فرش است.

بسیاری از خانم‌ها به استفاده از روفرشی علاقه ندارند. یکی از دلایل آن‌ها، جمع شدن روفرشی روی فرش است. برای جلوگیری از جمع شدن روفرشی باید جنسی متفاوت با جنس فرش انتخاب کرد که روی آن حرکت نکند. بعضی از خانم‌ها اطراف روفرش خود را با نوارهای پارچه‌ای حاشیه دوزی می‌کنند و این با انداختن کش در اطراف آن، این حاشیه را زیر فرش قرار می‌دهند. به این ترتیب روفرشی روی فرش حرکت نمی‌کند. می‌توان روفرشی را با ابعاد بزرگتر از فرش هم انتخاب کرد و لبه‌های آن را زیر فرش قرار داد.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

انواع روفرشی و روش شستن آن‌ها

روفرشی‌ها انواع مختلفی دارند. جنس بافت این روفرشی‌ها می‌تواند از ابریشم، مخمل،‌ پلی استر یا مخمل ابریشم باشد. بعضی از روفرشی‌ها به صورت دست‌بافت هستند و بعضی دیگر به صورت ماشینی. هر کدام از این روفرشی‌ها با توجه به جنس الیاف، روش شستشوی خاص خود را دارند.

بهتر است که روفرشی به صورت مرتب با جاروبرقی جارو شود تا ذرات گرد و غبار در بافت آن باقی نماند. اگر روفرشی وزن زیادی داشته باشد نمی‌توان آن را در ماشین لباسشویی شست. از طرف دیگر این روزها در آپارتمان‌های امروزی امکان شستن روفرشی در حیاط هم وجود ندارد.

اما می‌توان بعضی از انواع روفرشی را با استفاده از شامپو فرش تمیز کرد. در مورد بیشتر آن‌ها امکان شستن در خانه وجود ندارد. بنابراین بهترین روش،‌ سپردن آن‌ها به قالیشویی است. بعضی از انواع این روفرشی‌ها باید حتما با مواد مناسبی شسته شود تا الیاف آن آسیب نبیند.

شستشوی روفرشی در منزل

سخن آخر

در خانه روفرشی را هم مانند فرش باید مراقبت کرد. قرار دادن روفرشی در طولانی مدت در معرض نور خورشید،‌ باعث رنگ پریدگی آن می‌شود.

از طرفی ماندن طولانی مدت لکه‌ها و کثیفی روی روفرشی، به مرور زمان آن را کدر خواهد کرد. پس باید روفرشی هم در فواصل زمانی کوتاه با توجه به مقدار استفاده شسته شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *