شستشوی فرش بلژیکی - قالیشویی چلسی

شستشوی فرش بلژیکی


فرش بلژیکی یکی از انواع پرطرفدار فرش‌ است که در منازل استفاده می‌شود. جنس الیاف این فرش‌ها از ویسکوز و پلی استر است و هیچ پرزی روی آن مشاهده نمی‌شود. ویژگی دیگر این فرش‌ها این است که به زمین می‌چسبند و سر نمی‌خورند. اگر می‌خواهید بدانید شستشوی فرش بلژیکی باید به چه صورتی انجام شود، خواندن ادامه این مطلب را از دست ندهید.

مراحل شستن فرش بلژیکی

با توجه به اینکه فرش‌های بلژیکی پرز ندارند، نیاز به غبارگیری از این فرش‌ها وجود ندارد. فقط کافی‌ست قبل از شروع شستشو، فرش را به کامل کامل لکه گیری کنید.

لکه گیری و شستن فرش بلژیکی

اگر قصد دارید فرش‌ بلژیکی را در خانه بشویید باید از شوینده‌های خانگی که خیلی قوی نیستند مانند مایع ظرفشویی، شامپو فرش یا صابون مایع استفاده کنید. به این صورت که کمی شوینده را روی پارچه سفید بریزید و روی لکه‌ها بمالید تا آن را محو کند.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

سرکه سفید شویند مناسب برای شستن فرش بلژیکی

یکی دیگر از شوینده‌هایی که قدرت پاک کنندگی مطلوبی دارد و کیفیت فرش را کم نمی‌کند، سرکه سفید است. برای انجام این روش باید کمی سرکه سفید را با آب و پودر لباسشویی دستی یا مایع ظرفشویی ترکیب کنید و روی تمام قسمت‌های فرش بریزید. سپس با یک دستمال نرم یا حوله تمام قسمت‌های فرش را تمیز کنید.
خاصیت سرکه سفید این است که علاوه بر تمیز کردن فرش، موجب درخشان شدن آن هم می‌شود.

چگونه از مایع ظرفشویی برای شستن فرش بلژیکی استفاده کنیم؟

مایع ظرفشویی در تمام منازل موجود و در دسترس است و به خوبی می‌تواند فرش بلژیکی را تمیز کند. می‌توانید مایع ظرفشویی را مستقیم روی فرش بریزید یا اینکه آن را با آب ترکیب کنید و یک تکه ابر را به محلول خود آغشته کنید. سپس ابر را روی تمام قسمت‌ها و ریشه‌های فرش بکشید تا آلودگی و گرد و غبار را از بین ببرد.

شستشوی فرش بلژیکی - قالیشویی چلسی

آبکشی و خشک کردن فرش بلژیکی

بعد از اینکه تمام قسمت‌های فرش را به دقت شستید و تمیز کردید، باید به نحوی آن را آبکشی کنید که هیچ شوینده‌ای داخل الیاف آن باقی نماند. چون اگر شوینده روی فرش باقی بماند، بعد از خشک شدن، فرش نرم نخواهد بود و حالت خشکی به خود می‌گیرد.
فرش‌های بلژیکی سبک هستند و حمل و نقل آن بعد از شستشو سخت نیست. همچنین برای اینکه رنگ فرش تغییر نکند، لازم است آن را در سایه و بدور از نور مستقیم آفتاب پهن کنید.
قالیشوئی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشوئی کرج است که از بهترین مواد شوینده برای شستن فرش‌ها استفاده می‌کند. این قالیشوئی در کوتاه‌ترین زمان سفارشات را آماده می‌کند و هزینه‌ای که بابت ارائه خدمات از مشتریان دریافت می‌کند، مناسب است.
می‌توانید سفارشات خود را در سایت قالیشوئی ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان باشید یا اینکه با شماره تلفن ۰۲۶۳۴۵۲۴۰۳۰ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *