شستشوی فرش با شامپو فرش - قالیشویی چلسی

شستشوی فرش با شامپو فرش


مقدمه

تا به حال شده است که فرش‌های خود را با شامپو فرش بشورید اما پس از مدت کوتاهی پس از شستشو، متوجه شوید که لکه‌ها دوباره ظاهر شدند؟ اگر چنین اتفاقی برای شما افتاده است باید بگوییم که تنها نیستید. این اتفاق بسیار رایج است. به خصوص زمانی که فرش را با استفاده از شامپو فرش و روش آبکشی سنتی شستشو می‌دهید. در اینجا قرار است به برخی از دلایلی که باعث می‌شود، ضررهای شستنِ فرش با شامپو فرش بیشتر از فواید آن باشد می‌پردازیم.

فرش بعد از شستشو با شامپو فرش بدتر از قبل به نظر می رسد

این مقاله به برخی از دلایلی که لکه‌ها می‌توانند برای مدت کوتاهی پس از شستشو فرش با شامپو فرش دوباره ظاهر شوند، اشاره می‌کند. ما به تشریح دلایل اصلی ایجاد لکه‌ مجدد فرش و اقداماتی که می‌توانید برای جلوگیری از همچین وضعیتی انجام دهید، می‌پردازدیم.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

نشتِ آب

لکه‌هایی که به دلیل نشتِ آب دوباره ظاهر می‌شوند از زیر الیاف فرش سرچشمه می‌گیرند. در چنین مواردی لکه اصلی، الیاف فرش را کثیف کرده و به پشت و زیر آن نیز نفوذ کرده می‌کند. هنگام تلاش برای خلاص شدن از شر یک لکه سرسخت، به احتمال زیاد به فرش در مرحله آبکشی رطوبت می‌دهید. شستن بیش از حد فرش می‌تواند منجر به اشباع شدن فرش از آب شود و به آب اجازه دهد تا به پشت فرش نفوذ کند. سپس آب اضافی شستشو با لکه عمیقا مخلوط می‌شود و باعث تغییر رنگ و کثیفی می‌شود.

در حالی که مقداری از این آب کثیف در طول مرحله خشک شدن از فرآیند شستشوی فرش، از فرش خارج می‌شود، بسیاری از آن در پشت باقی می‌ماند. سپس با تبخیر آب و خشک شدن فرش، آب کثیف به سمت بالا د به داخل الیاف نفوذ می‌کند. در نتیجه، لکه‌ای که عمیق بود به سطح فرش می‌رود و در آنجا قابل مشاهده می‌شود.

پس مانده‌های شامپو فرش

لکه‌هایی که به دلیل پس مانده‌ها دوباره ظاهر می‌شوند از درون خود الیاف فرش زمانی که واقعا کثیف هستند و تازه تمیز شده‌اند منشاء می‌گیرند. در چنین مواردی، مقداری از صابون، شامپو فرش یا سایر مواد پاک کننده مورد استفاده در فرآیند شستشوی سنتی در فرش شما باقی می‌ماند. در نتیجه، پس از خشک شدن فرش، بقایای آن باقی می‌ماند.

شستشوی فرش با شامپو فرش - قالیشویی چلسی

از آن جایی که پس مانده صابون و شامپو فرش چسبناک است، کثیفی را جذب می‌کند. این امر به ویژه در ناحیه‌های پر تردد خطر زاست، زیرا هر بار که شخصی روی فرش راه می‌رود، کثیفی پاهایش به پس مانده شامپو فرش بر روی الیاف فرش می‌چسبد.

این سخنان توضیح می‌دهد که چرا فرش‌هایی که با روش‌های سنتی و مثلا با شامپو فرش تمیز می‌شوند، به سرعت کثیف می‌شوند. حتی اگر فرش را جاروبرقی بکشید، این کار باعث آزاد شدن خاک چسبیده به شامپو فرش‌هاس باقی مانده درون الیاف نمی‌شود. به نظر می‌رسد که همان لکه‌ها دوباره ظاهر می‌شوند، اما حقیقت این است که خاک و غبار جدیدی است که به بقایای شامپو فرشِ روی الیاف فرش می‌چسبد.

در آخر

این موارد دلایل اصلی بدتر شدن ظاهر فرش شما پس از تمیز کردن هستند. اگر به محض خشک شدن فرش، لکه‌هایی را مشاهده کردید، نشتِ آب به احتمال زیاد مقصر است. به عبارت ساده‌تر، نشتِ آب از خیس شدن بیش از حد فرش و پشت آن حاصل می‌شود. اگر چند هفته پس از شستشوی فرش لکه‌ها ظاهر شدند، محتمل‌ترین علت آن باقی‌ماندن بیش از حد شامپو فرش است. اگر خودتان نمی‌توانید از شر این بلایا خلاص شوید، می‌توانید به خدمات قالیشویی حرفه‌ای چلسی کرج مراجعه کنید تا بتوانید از تمامی مزایای یک قالیشوییِ خوب بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *