شستن فرش خیلی کثیف - قالیشویی چلسی

شستن فرش خیلی کثیف


مقدمه

فرش‌ها کالایی هستند که دائما زیر پای ما قرار دارند و در معرض کثیفی فراوان قرار گرفته‌اند. جاروبرقی مکرر و تمیز کردن دوره‌ای عمیق‌ می‌تواند عمر هر فرش را افزایش دهد. در این مطلب قرار است به نحوه تمیز کردنِ فرش‌های خیلی کثیف بپردازیم. این ترفندها می‌توانند به آسان‌تر کردن کار شما و افزایش طول عمر فرش کمک کنند.

راه‌های تمیز کردن فرش‌ خیلی کثیف

فرش‌ها باید به طور عمقی تمیز شوند تا خاک سنگین آن‌ها از بین برود، الیاف بازیابی شوند و رنگِ آن روشن‌تر شود. شما می‌توانید در خانه و با وسایلی که به سادگی یافت می‌شود، فرش‌های خود را به صورت عمقی تمیز

کنید.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

سرکه سفید

قبل از انجام هر کاری، ابتدا با دقت فرشِ خود را جارو بکشید. اگر این کار را انجام ندهید ممکن است در حینِ تمیزکاری اصلی خاک به عمقِ فرش نفوذ کند. لکه گیری را نیز فراموش نکنید. برای شروع ابتدا محلول آب سرد و سرکه را در یک بطری اسپری به نسبت ۳ به  ترکیب کنید.

محلول را ناحیه به ناحیه بر روی فرش اسپری کنید. اجازه دهید پنج دقیقه بماند تا کثیفی‌ها را تجزیه کند. از یک پارچه نخی برای پاک کردن محلول از روی سطح فرش کمک بگیرید. هر بار که ناحیه‌ای را تمیز می‌کنید، پارچه را شسشتو دهید. سعی کنید در و پنجره‌ها را باز بگذارید یا در فضایی آزاد این کار را انجام دهید تا هوا جریان داشته باشد و فرش به خوبی خشک شود.

جوش شیرین و نمک

ابتدا فرش را جاروبرقی بکشید و لکه گیری کنید. در یک کاسه یا سطل کوچک، مخلوطی یک به یک از جوش شیرین و نمک درست کنید. با یک اسپری، آبِ خالی را به درونِ آن مخلوط اسپری و مخلوط کنید. روی فرش این مخلوط را بپاشید. سعی کنید کارتان را از گوشه فرش شروع کنید. سپس با یک اسپری بر روی آن قسمت از فرش که جوش و شیرین و نمک را ریخته‌اید، آب بپاشید. فرش باید خیلی مرطوب باشد اما نه در حدی که کاملا خیس شود. از یک برس استفاده کنید و مواد را عمیق‌تر روی الیاف فرش بکشید. بعد از این‌کار، با یک حوله مخلوط را از سطح فرش پاک کنید. سپس اجازه دهید خشک شود و در آخر جاروبرقی بکشید تا جوش شیرین‌های باقی مانده پاک شوند. بعد از انجام این مراحل فرش بویِ تازه‌ای پیدا می‌کند و روشن‌تر می‌شود.

شستن فرش خیلی کثیف - قالیشویی چلسی

در آخر

راه‌های دیگری ماند بخارشو کردن برای شستن فرش‌های خیلی کثیف وجود دارد. اما بهترین راه پیشگیری است. به طور مرتب فرش‌ها را جارو بکشید، از فیلترهای هوا برای جلوگیری از نفوذ گرد و خاک به خانه خود استفاده کنید، اگر حیوان خانگی دارید، به نظافت آن‌ها توجه کنید، اگر چای، قهوه، روغن، لاک یا هر چیزِ دیگر که مستعد لکه زدن است بر روی فرش ریخت فورا عملیات لکه زدایی را آغاز کنید و به سالم بودن جاروبرقی خود توجه ویژه‌ای داشته باشید. در هر صورت اگر وقت انجام این کارها را نداشتید و فرش‌های شما خیلی کثیف شده بودند یا اگر می‌خواهید از خدمات حرفه‌ای بهره بگیرید، کارشناسان مجرب ما در قالیشویی چلسی کرج آماده ارائه خدمان به شما مشتری عزیز هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *