ویروس‌ها و باکتری‌های درون فرش و مضرات آن‌ها - قالیشویی چلسی

ویروس‌ها و باکتری‌های درون فرش و مضرات آن‌ها - قالیشویی


ویروس‌ها و باکتری‌های درون فرش و مضرات‌‌ آن‌ها

فرش به عنوان اصلی‌ترین کفپوش در خانه‌های ایرانی همواره نقش پررنگی داشته است. انواع فرش دستبافت و ماشینی در طرح‌ها و نقش‌های مختلف،‌ زینت‌بخش خانه‌های ما هستند. نگهداری از فرش به جهات مختلفی اهمیت زیادی دارد. هم به عنوان اینکه فرش یکی از سرمایه‌های ماست و هم به دلیل اینکه تمیز نگه داشتن آن برای سلامت افراد خانه و مرتب بودن زندگی، مورد توجه قرار می‌گیرد. فرش‌ها به دلیل نوع الیافی که دارند، می‌توانند محل زندگی انواع ویروس و باکتری باشند. دراین مطلب در این مورد بیشتر خواهیم گفت.

ویروس و باکتری چگونه وارد بافت فرش می‌شوند؟

ویروس‌ها و باکتری‌ها از طریق آلودگی‌های مختلف وارد فرش می‌شوند. فرش‌هایی که از جنس پشم هستند بیشتر مستعد جذب ویروس و باکتری هستند. اگر شما مراقب نظافت فرش خود نباشید به راحتی عوامل بیماری‌زا را وارد محل زندگی و کار خود می‌کنید. کسانی که با کفش از فضای بیرون وارد خانه می‌شوند، همراه با خودشان باکتری‌های زیادی را به فرش منتقل می‌کنند که اگر به موقع از بین نروند می‌توانند باعث ایجاد بیماری شوند. اگر فرش شما در معرض رطوبت زیادی باشد هم می‌تواند جایگاه رشد ویروس و باکتری شود. در خانه‌هایی که بچه‌ها مواد غذایی یا مواد مختلف را زیاد روی فرش می‌ریزند باید بیشتر مراقب بود چون اگر این مواد به خوبی تمیز نشوند می‌توانند باعث رشد ویروس و باکتری شوند.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

ویروس‌ها و باکتری‌های روی فرش چه مضراتی دارند؟

حالا اگر به هر دلیلی ویروس و باکتری وارد بافت فرش شد، می‌تواند به راحتی باعث بروز بیماری‌های مختلف شود. وقتی کودک شما روی فرش می‌خوابد به راحتی ممکن است ویروس و باکتری به پوست او راه پیدا کند. از طرفی بچه‌های کوچک دست مرطوب خود را روی فرش کشیده و آن را به دهان می‌برند. به این ترتیب ممکن است ویروس و باکتری هم به دهان یا چشم آن‌ها منتقل شود.
بسیاری از حساسیت‌های پوستی از راه باکتری‌ها و ویروس‌ها منتقل می‌شوند. وقتی ما روی فرشی بنشینیم که محل زندگی ویروس و باکتری است به راحتی ممکن است دچار مشکلات مختلف پوستی شویم.

ویروس‌ها و باکتری‌های درون فرش و مضرات آن‌ها - قالیشویی چلسی

چگونه ویروس و باکتری فرش را از بین ببریم؟

اما سوال این‌جاست که آیا با جارو کردن، می‌توان ویروس‌ها و باکتری‌ها را از بین برد؟ جواب منفی است. ویروس و باکتری موجودات میکروسکوپی هستند که به راحتی با کمک جارو از بین نمی‌روند. پس چاره چیست؟
اولین کار پیشگیری است. بهتر است روی فرشی که محل نشستن و غذا خوردن ماست با کفش کثیف راه نرویم. اگر به هر دلیلی هر ماده‌ای روی فرش ریخت آن را با مواد شوینده مناسب به سرعت تمیز کنیم و نگذاریم روی فرش باقی بماند. جارو کردن فرش مفید است اما اگر فرش ما در معرض آلودگی زیادی است باید آن را مرتب تمیز کنیم. استفاده از مواد شوینده مناسب، قرار دادن در معرض آفتاب و تمیز نگه داشتن فرش بهترین کار برای مبارزه با باکتری و ویروس موجود در فرش است.
قالیشویی‌ها با استفاده از مواد شوینده مناسب و دستگاه‌های خاصی که دارند تمام ویروس‌ها و باکتری‌هایی که در داخل فرش شما خانه‌ کرده‌اند را از بین می‌برند. پس از این راه هم می‌توانید کمک بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *