استفاده از شامپوفرش برای شستوشوی فرش

استفاده از شامپوفرش برای شستوشوی فرش


بسیاری به دلایلی مانند کمبود وقت، صرفه جویی در هزینه­ها و موارد مشابه، ترجیح می­دهند به جای شستوشوی فرش در قالیشویی یا منزل، از شامپو فرش­ها برای نظافت فرش استفاده کنند. اما آیا استفاده از شامپو فرش برای نظافت فرش، باعث تمیزی کامل فرش می­شود؟ استفاده از شامپوفرش چه مزایا و معایبی دارد؟

شستوشوی فرش با استفاده از شامپوفرش

استفاده از شامپوفرش برای  شستوشوی فرش توصیه نمی­شود؛ زیرا شامپو فرش به هیچ گاه کثیفی فرش را پاک نمی کند. شامپو فرش طی فرایندی آلودگی فرش را پنهان می­کند، اما بعد از مدتی دوباره کثیفی فرش مجددا نمایان می­شود. به علاوه استعمال شامپو فرش بر روی قالی و یا موکت کار بسیار سخت و زمان­بری است؛ و همچنین نیاز به نیروی بدنی بالایی دارد که با فشار پارچه آغشته به شامپو فرش را بر روی فرش و محل آلودگی­ها بکشد.

  حتی بعد از کشیدن شامپو فرش، تنها لایه نازکی از کثیفی و آلودگی از بین می­رود و فرش تنها در ظاهر تمیز می­شود؛ در حالی که که در بلندمدت چرک و کثیفی به لایه داخلی فرش نفوذ کرده و بعد از مدتی فرش خشک، ترک خورده و شکننده و از عمر مفید فرش کاسته می شود.

از معایب دیگر استفاده از شامپو فرش، مواد شیمیایی موجود در داخل آن است. این مواد شیمیایی بعد از استفاده از شامپو فرش، در داخل فرش می ماند و سبب ترک کف پا می شود. از طرفی وجود مواد شیمیایی در فرش برای خانواده هایی که فرزند کوچک دارند، خطر بزرگی است؛ چون که کودکان در هر خانه­ای بیشترین تماس بدنی – دست، پا و دهان- را با فرش دارند و ورود این مواد شیمایی و اغلب اسیدی به بدن کودکان مضر است.

اما اگر به هر دلیلی مجبور به استفاده از شامپو فرش شدید، بهتر است نکاتی را رعایت کنید.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

نکات مهم قبل از استفاده از شامپو فرش برای شستوشوی فرش

  • در یک ظرف یک لیتری، آب را با نسبت دو فنجان شامپو حل کنید؛
  • کف داخل ظرف را با یک اسفنج یا پارچه پرزدار سفید به آرامی روی پرز فرش بکشید. در این مرحله دقت داشته باشید که فقط کف حاصله از ترکیب آب با شامپوفرش را بر روی فرش و محل آلودگی اعمال کنید و نه آب. استفاده از آب باعث ایجاد رطوبت بیش از حد فرش می­شود و خشک و تمیز کردن آن را سخت­تر می­کند؛
  • بعد از تقریبا نیم ساعت کف شامپو روی پرزهای فرش، آلودگی روی فرش را در مجاورت اکسیژن از بین می­برد؛
  • بعد از نیم ساعت قسمت­های آغشته به شامپو را – تمامی قسمت­ها و یا بخشی از فرش- با استفاده از پارچه پرزدار یا توری تمیز و سفید در جهت عکس خاب فرش بکشید؛
  • در مرحله بعد با یک جاروی زبر یا جاروی چوبی در سمت خواب فرش شروع به جارو زدن کنید؛
  • در مرحله نهایی نیز با یک برس روی فرش را شانه بزنید تا پرزهای به هم دوباره به روی فرش بخوابند.
استفاده از شامپوفرش برای شستوشوی فرش

قالیشویی چلسی

برای استفاده از خدمات قالیشویی مرکزی می­توانید خدمات مورد نظر خود را به صورت آنلاین ثبت کنید. همچنین امکان برقراری ارتباط مستقیم با کارشناسان قالیشویی مرکزی نیز برای مشتریان همیشگی فراهم است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *