انواع دستگاه¬های قالیشویی

انواع دستگاه¬های قالیشویی


دستگاه­های قالیشویی نیز مانند هر حوزه دیگری که تکنولوژی برای راحت­تر کردن امورات به کمک ما آمده است، برای آسان­تر کردن شستوشوی فرش­ها و نظافت منزل تاثیر بسیار زیادی داشته است. امروزه در کارخانه­های قالیشویی پیشرفته کارشناسان زبده و مجربی با آموزش دیدن و کاربری این دستگاه­ها کار شستوشوی فرش­ها را از هر زمان دیگری آسان­تر کرده­اند.

انواع دستگاه­های قالیشویی

دستگاه گرد و خاک گیر

  چه در روش سنتی شستوشوی فرش و چه در روش مکانیزه این کار، مرحله گردگیری از مراحل اولیه و اساسی فرایند شستوشو است. زدودن گرد و خاک فرش کمک می­کند تا فرش­ها در مراحل بعدی شستوشو بهتر و بدون باقی ماندن لکه­های اضافی خشک شوند. دستگاه گرد و خاک گیر یکی از انواع دستگاه قالیشویی است که تمام ذرات ریز و گرد و خاک‌های موجود در سطح و بافت فرش را می­زداید.
دستگاه گردوخاک گیر به کمک سیلندرهای خود، ارتعاشات قابل تنظیمی را در فرش ایجاد می­کند. این ارتعاشات موجب بیرون زدن و جدا شدن گرد و خاک‌ها و ذرات ریز آلودگی، از فرش می‌شود؛ همزمان، سیستم مکش دستگاه، گرد و خاک ایجاد شده را جذب می‌کند. همچنین امکان تنظیم توان دستگاه؛ این امکان را فراهم می­کند که انواع فرش‌های ماشینی و دستباف با هر میزان ظرافتی به‌طور کامل گردگیری شوند.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

قطار شستوشو

  قطار شستوشو در هر کارخانه قالیشویی مهمترین وظیفه شستوشو را که همان شستشوی فرش است، انجام می­دهد. مراحل شستوشو، آب‌گیری و جمع کردن فرش در قطار شستوشو انجام می‌شود. یک قطار شستوشوی استاندارد، چند ویژگی مهم دارد از جمله:

  • این دستگاه باید به پمپ‌هایی برای تزریق مواد شوینده به میزان تعیین شده، مجهز باشد؛
  • این دستگاه باید بتواند با بازیافت آب مصرفی، شستشوی فرش را با کمترین میزان مصرف آب انجام دهد؛
  • قطار فرش مجهز به امکان تنظیم اندازه برس‌ها با اندازه فرش است.

ظرفیت کار قطار شستوشو با دو معیار سنجیده می­شود. معیار اول عرض ورودی دستگاه است که مشخص می‌کند، حداکثر اندازه فرش ورودی به آن چقدر است و معیار دوم نیز میزان متراژ شستشو در ساعت است.

دستگاه آب‌گیری

دستگاه آبگیری ساده‌ترین دستگاهی است که در هر کارگاه قالیشویی وجود دارد. دستگاه آب‌گیری به کمک نیروی گریز از مرکز، مانند سانتریفیوژکار می‌کند. فرش شستشو داده شده به صورت لول شده در محفظه این دستگاه قرار می­گیرد و با سرعتی بالا (حدود ۱۵۰۰ دور در دقیقه) می­چرخد؛ با این فرایند آب موجود در بافت فرش به طور کامل از آن خارج می­شود.

انواع دستگاه¬های قالیشویی

خشک کن

دستگاه­های خشک­کن در دو نوع در کارخانه­های قالیشویی وجود دارند:

لوله خشک کن

   این لوله­ها با جنس فولاد ضد زنگ در فضایی مجزا قرار دارند؛ فرش­ها بعد از آبگیری بر روی این لوله­ها قرار می­گیرند و طی مدت زمان کوتاهی خشک می­شوند.

اتاق خشک کن

  اتاق خشک کن نیز، یک روش دیگر برای خشک کردن قالی است. با فراهم کردن شرایط تهویه و ایجاد فضای مناسب و همچنین بالا بردن دمای اتاق، فرش­ها طی مدت زمان کوتاهی خشک می­شوند.

قالیشویی خوشنام

 کارخانه قالیشویی خوشنام، مجهزترین کارخانه مکانیزه قالیشویی در سطح استان البرز، آماده خدمات رسانی به هم­استانی­های محترم است. در مجموعه خوشنام تمامی فرش­ها در انواع مختلف با روش­های کارشناسی شده به صورت مکانیزه و با نظارت مستقیم کارشناسان شستوشو و به درب منازل بازگردانده می­شوند.

  برای ثبت سفارش خدمات مورد نظر خود می­توانید به صورت ثبت آنلاین سفارش و یا تماس با کارشناسان قالیشویی خوشنام اقدام نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *