اصول انتخاب رنگ موکت مناسب فرش - قالیشویی چلسی

اصول انتخاب رنگ موکت مناسب فرش


اصول انتخاب رنگ موکت مناسب فرش

گزینه‌های مختلفی برای استفاده از رنگ‌ها در موکت وجود دارد: مشروط بر اینکه با ماهیت و رنگ‌های فضایی که در آن استفاده می‌شود، مطابقت داشته و ارتباط ما با رنگ‌ها بیشتر از گرایش به یک رنگ خاص باشد! اگر می‌خواهید موکت خریداری کنید و نمی‌دانید چه رنگی را بخرید، باید بگوییم که رنگ موکت باید با رنگ فرش‌ها و دکوراسیون داخلی منزل شما هماهنگی داشته باشد. اگر شما هم می‌خواهید نحوه انتخاب رنگ موکت مناسب فرش را بدانید، در این مقاله با ما همراه باشید.

اصول انتخاب رنگ موکت مناسب فرش

۱. توصیه می‌شود که پیش از انتخاب رنگ موکت، حتماً فرش‌های خود را خریداری کنید تا بتوانید بهترین رنگ موکت را انتخاب کنید.

۲. بهتر است رنگ موکتی را انتخاب کنید که ساده باشد یا رنگ‌های خنثی داشته باشد، زیرا هنگام تعویض مبلمان یا فرش‌ها، ترکیب رنگی ساده یا خنثی است که با هر رنگی هماهنگ می‌شود.

۳. برای اتاق خواب کودک حتماً از رنگ‌ها و گرافیک‌های روشن و شاد استفاده کنید و اتاق را با شخصیت‌ها و جزئیات مورد پسند کودک، پر کنید تا در اتاقش احساس خوشبختی کند.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

۴. رنگ‌های روشن باعث بزرگ‌تر و دل‌بازتر به نظر رسیدن اتاق می‌شوند و به‌خوبی با اکثر رنگ‌ها هماهنگ می‌شوند. پس اگر رنگ فرش شما به‌گونه‌ای است که می‌توانید از رنگ موکت روشن استفاده کنید، بهتر است در انتخاب رنگ موکت مناسب فرش به رنگ‌های روشن فکر کنید.

۵. تناژ رنگ بژ با اکثر رنگ‌ها، ترکیب خوبی تشکیل داده و با فرش‌ها و مبلمان جلوه بسیار خوبی پیدا می‌کند. رنگ بژ احساس راحتی و گرما به شما هدیه می‌دهد. پس اگر رنگ فرش شما با رنگ بژ هماهنگ می‌شود، حتماً این رنگ را در نظر داشته باشید.

۶. تناژ رنگ آبی احساسا آرامش، سکون و ایمنی را به ارمغان می‌آورد و مناسب‌ترین رنگ برای اتاق خواب و اتاق‌های اداری هم است که تحقیقات تأیید می‌کند که باعث افزایش تولید و ظرفیت کاری می‌شود. اگر تناژ رنگ آبی با فرش‌ها و دکوراسیون منزل شما هماهنگ می‌شود، این رنگ آرامش‌بخش را در نظر داشته باشید.

اصول انتخاب رنگ موکت مناسب فرش - قالیشویی چلسی

۷. رنگ مشکی رنگ قدرت، پیچیدگی، ظرافت، رمز و راز و ثروت است، بنابراین باید جسارت استفاده از آن را در هنگام انتخاب رنگ موکت مناسب فرش دشته باشید.

۸. رنگ بنفش، رنگی عجیب برای طبیعت به حساب می‌آید و نشان‌دهنده پیچیدگی، کمیاب‌بودن و اشرافیت است. اگر از رنگ بنفش در اتاق پذیرایی استفاده کنید، حس اشرافیت را در فضا پخش خواهید کرد. در صورت هماهنگی رنگ بنفش با رنگ فرش‌ها و دکوراسیون منزل، بهتر است حتماً این رنگ موکت را انتخاب کنید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم نکاتی برای انتخاب رنگ موکت مناسب فرش برایتان بیان کنیم تا بتوانید بهترین ترکیب رنگی را در منزل خود ایجاد کنید. تنها کافی است هنگام انتخاب رنگ موکت مناسب فرش به نکات بیان‌شده در این مقاله توجه داشته باشید تا احساس آرامش و زیبایی را در خانه خود به ارمغان بیاورید. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید، از شما متشکریم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *