قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ - قالیشویی چهلسی

قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲


قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲

قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ قیمت قالیشویی تحت تأثیر چه عواملی است؟ قیمت قالیشویی چگونه محاسبه و تعیین می‌شود؟ این‌ها سؤالاتی هستند که اگر قصد سپردن فرش‌های خود به قالیشویی‌ را داشته باشید، به سراغ شما خواهند آمد. قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد که در این مقاله در مورد آن‌ها خواهیم آموخت.

تغییر سبک زندگی و نبود امکانات در خانه‌های آپارتمانی برای شستن فرش‌ها و قالی‌ها، ما را ناچار به سمت قالیشویی‌ها سوق می‌دهند. با مراجعه به وب‌سایت‌ها و قیمت گرفتن از قالی‌شویی‌های مختلف متوجه می‌شویم که قیمت‌ها ثابت نیستند و از فرشی به فرش دیگر و از قالیشویی به قالیشویی دیگر متغیر هستند. دقیقاً چه مواردی در تعیین و قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ دخیل هستند؟ چرا قیمت قالی‌شویی‌های مختلف با همدیگر فرق دارد؟

عوامل تأثیرگذار بر قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲

نحوه محاسبه قیمت قالیشویی تأثیر زیادی در تصمیم‌گیری و انتخاب قالیشویی مناسب توسط افراد دارد و بدون شک عامل مهمی است. عوامل و فاکتورهای مهمی وجود دارند که می‌توانند قیمت شستشوی فرش را از یک قالیشویی به قالیشویی دیگر و حتی از یک فرش به فرش دیگر دستخوش تغییر کنند.
عوامل زیر را می‌توان به‌عنوان مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در نحوه محاسبه قیمت قالیشویی برشمرد:

ابعاد فرش

ابعاد فرش اولین عامل مهمی است که قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ و تمام سال‌های گذشته را تعیین می‌کند. قیمت شستشوی فرش به‌صورت مترمربع تعیین می‌شود. بنابراین هرچه متراژ فرش شما بزرگ‌تر باشد، هزینه شستشوی آن افزایش پیدا خواهد کرد. هزینه شستشو یک فرش ۱۲ متری دو برابر یک فرش ۶ متری است.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

خدمات و امکانات قالیشویی

استفاده کردن یا نکردن از تجهیزات مدرن و ماشین‌های شستشوی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک نیز بر قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ تأثیرگذار خواهد بود. هرچه تجهیزات مدرن‌تر، آسیب به فرش کمرت، شستشوی سریع‌تر، دقیق‌تر، ظریف‌تر و پاکیزه‌تر و در نتیجه، قیمت بالاتر.

مسافت

هرچه مرکز قالیشویی به منزل شما دورتر باشد، به دلیل افزایش هزینه‌های حمل‌ونقل، هزینه شستشوی فرش نیز بیشتر خواهد شد.

عضویت در اتحادیه صنف قالی‌شویان

قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ اعداد و ارقام مشخصی دارد که بر اساس متراژ، جنس، نوع آلودگی، درخواست‌های مشتری و عوامل دیگری که توضیح داده خواهند شد، تعیین می‌شوند. اگر قالیشویی عضو اتحادیه رسمی باشد، قیمت‌ها و تعرفه‌های مشخص و ثابتی خواهد داشت.

جنس فرش

نوع و جنس فرش در کنار متراژ فرش، از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ است. هرچه جنس ظریف‌تر، الیاف طبیعی‌تر، تراکم بالاتر و بافت فرش ریزتر باشد، قیمت شستشو بالاتر خواهد رفت. همچنین قیمت شستشوی فرش‌های دستباف بالاتر از ماشینی خواهد بود.

قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ - قالیشویی چهلسی

تعمیرات فرش

اگر فرش شما نیاز به تعمیرات داشته باشد، قیمت شستشوی آن بالاتر خواهد رفت.

خدمات شستشوی فرش در محل

اگر درخواست شستشوی فرش در محل را داشته باشید، هزینه شستشوی فرش بالاتر خواهد رفت.

شوینده و نوع لکه‌ها

لکه شمع، رنگ، مواد شیمیایی، رنگ غذا، بستنی، چربی و روغن، جوهر، مدادرنگی، چایی و انواع نوشیدنی، آدامس و انواع لکه‌های دیگر با استفاده از روش‌های مختلف و شوینده‌های مخصوصی از روی فرش پاک می‌شوند. نوع و تعداد لکه‌ها و همچنین نوع و مقدار شوینده مورد نیاز برای تمیز کردن فرش تأثیر مستقیمی بر قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ خواهد داشت. سفیدشویی ریشه‌ها، رنگ‌بری، استفاده از مواد جلادهنده و درخشنده، اعلاشویی و شستشوی نرمال از تعرفه‌های مشخصی تبعیت می‌کنند.
بخشی از قیمت‌های اتحادیه قالیشویی سال ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ - قالیشویی چهلسی

سخن پایانی

در این مقاله شما را با قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ آشنا کردیم. همچنین متوجه شدیم که قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ تحت تأثیر جه عوامل و فاکتورهایی قرار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *