اهمیت شستشوی منظم پتو

اهمیت شستشوی منظم پتو


اهمیت شستشوی منظم پتو چیست؟

اکثر ما بعد از فعالیت روزانه گرد و غبار و آلودگی‌های محیط را با خودمان به رختخواب می‌بریم. با توجه به این‌که چند ساعت هم در رختخواب هستیم در تماس مستقیم با آلودگی هستیم. اهمیت شستشوی منظم پتو برای حفظ سلامتی ما است. در این مطلب خطرات سلامتی که با نشستن پتو برای ما پیش می‌آید بیان می‌شود.

بیماری پوستی

در طول ساعت خواب چندین میلیون سلول مرده‌ی پوستی از بدن ما جدا می‌شود و روی رختخواب و پتو می‌ریزد بدون این‌که ما متوجه آن باشیم. تجمع این سلول‌ها در روزهای متوالی منبع آلودگی و ایجاد قارچ است. ما هم در طول خواب عرق می‌کنیم و این رطوبت با عوامل بیماری‌زا موجود شرایط مناسبی را برای بیماری‌های پوستی را فراهم می‌کند. پس پیش از این‌که درگیر خارش یا ناراحتی پوستی شویم باید یک برنامه‌ی مشخص برای شستشوی پتو در نظر بگیریم. به عنوان مثال هر دو یا یک بار پتو را بشوییم.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

بیماری تنفسی

در کنار عواملی که برای آلوده کردن رختخواب و پتو نام بردیم ممکن است در خواب عطسه و سرفه هم داشته باشیم. این عامل هم می‌تواند موجب آلوده کردن رختخواب شود و ما را در معرض بیماری‌های تنفسی قرار دهد. یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها که در اثر رعایت نکردن نظافت کالای خواب ممکن است ایجاد شود آسم  است.

اگر بیماری تنفسی خاصی ندارید اما با رفتن به رختخواب سیستم تنفسی شما تحریک می‌شود یا نفس کشیدن برایتان سخت می‌شود بهتر است به فکر تمیز کردن پتو و رختخواب باشید. بهترین ایده این است که حداقل هر هفته روی تشک خوشخواب را جارو برقی بکشید و گرد و غبار آن را تمیز کنید. همچنین پتو یا روتختی را در فضای باز تکان دهید یا چند دقیقه در مقابل نور آفتاب قرار دهید تا ضدعفونی شود.

به خصوص زمانی که سرما خورده‌اید با فاصله‌ی زمانی کمتری رختخواب را تمیز کنید و پتو و ملافه را بشویید.

آلرژی

مایت‌های گرد و خاک موجودات ریزی هستند که به خودی خود عامل بیماری‌زا نیستند اما در شرایط بهداشتی نامناسب مشکلاتی در سلامتی افراد ایجاد می‌کنند. مثلاً ممکن است سبب ایجاد خارش، کیپ شدن بینی یا موارد دیگری نظیر این شود.

برای تمیز نگه داشتن محیط رختخواب و پیشگیری از ایجاد بیماری می‌توانید پنجره‌ی اتاق خواب را باز بگذارید تا هوای تازه داخل اتاق جریان پیدا کند.

اهمیت شستشوی منظم پتو

اهمیت شستشوی منظم پتوی سالمندان و کودکان

سالمندان و کودکان گروه‌های سنی خاصی هستند که نسبت به سایر افراد سیستم ایمنی بدن آن‌ها ضعیف‌تر است و سریع‌تر از بقیه مبتلا به بیماری می‌شوند. به همین جهت رعایت اصول بهداشتی در سبک زندگی آن‌ها اهمیت ویژه دارد. تمیز کردن محیط خواب، ملافه و پتوی این افراد یکی از موارد مهم برای حفظ سلامت آن‌ها است.

قالیشویی چلسی در کرج خدمات ویژه با قیمت مناسب برای شستشوی پتو را به مشتریان ارائه می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *