اهمیت خاک گیری فرش قبل از شستشو - قالیشویی چلسی

اهمیت خاک گیری فرش قبل از شستشو


اهمیت خاک گیری فرش قبل از شستشو

فرش ها جزو وسیله های تزئینی و جذاب در خانه ها هستند که از لحاظ کاربردی و زیبایی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. اما فرش ها نیز مثل هر وسیله دیگری با مرور زمان گرد و غبار، خاک و دیگر ذره های موجو در هوا را جذب می کنند و تمامی آن ها باعث کثیف شدن و آلودگی فرش ها می شود. در این مواقع بهترین کار قبل از شستن فرش ها، خاک گیری آن ها است. خاک گیری فرش ها باعث می شود تا موارد ذکر شده را از فرش جدا کرده و باعث تمیزی فرش شوید. در ادامه شما را با اهمیت خاک گیری فرش قبل از شستشو آشنا خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

انواع روشهای خاک گیری فرش

روش اول

فرش خود را به صورت برعکس پهن کرده و به آن ضربه بزنید. دقت کنید که نباید این کار را به صورت محکم انجام دهید و از ضربه های شدید به فرش خودداری کنید، چرا که احتمالا باعث آسیب دیدن تار و پود و الیاف فرش خواهید شد.

روش دوم

در این روش فرش را از بلندی آویزان کرده و شروع به ضربه زدن به آن کنید تا گرد و خاک آن خارج شود.

روش سوم

در این روش با کمک چند نفر فرش را گرفته و به طور هماهنگ آن را تکان دهید تا گرد و خاک آن خارج شود. اما اگر فرش شما دارای پوسیدگی و آسیب است یا به تازگی آن را رفو کرده اید از این روش استفاده نکنید چرا که باعث آسیب دیدن بیش تر فرش می شود.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

روش چهارم

به کارگیری مکنده های پرقدرت برای از بین بردن گرد و خاک فرش یکی از روش های رایج در این حیطه است. اما بهتر است بدانید که این روش یک روش مناسب و صحیح نیست و ممکن است باعث جدا شدن الیاف و تار و پود فرش شده و به آن آسیب بزند.

اهمیت خاک گیری فرش قبل از شستشو

حفظ بهداشت و سلامت فرش

خاک گیری فرش یکی از بهترین راهکارهایی است که می توانید قبل از شستشوی آن، بهداشت و سلامت فرش را تضمین کنید. آلودگی، گرد و غبار و ذرات معلق در هوا روی فرش قرار می گیرند و به راحتی باعث خراب شدن و تعریق فرش می شوند. با کمک خاک گیری فرش می توانید از این موارد جلوگیری کرده و کیفیت فرش خود را حفظ کنید.

افزایش طول عمر فرش

با استفاده از خاک گیری فرش می توانید طول عمر مفید فرش خود را افزایش دهید. گرد و غباری که روی فرش جمع می شود می تواند موجب ساییدگی و خراشیدگی فرش شده و در نهایت عمر آن را کاهش دهد.

اهمیت خاک گیری فرش قبل از شستشو - قالیشویی چلسی

جلوگیری از کدر شدن رنگ فرش

یکی از بهترین روش های برای پیشگیری از رنگ رفتگی و کدر شدن فرش ،تمیز کردن گرد و غبار روی فرش است. این کار باعث می شود درخشندگی فرش شبیه به روز اول حفظ شود.

جلوگیری از ایجاد آلرژی

خاک گیری فرش می تواند گرد و غبار و ذرات مختلف درون آن را از بین ببرد و از این طریق باعث کاهش بروز آلرژی های مختلف تنفسی و پوستی شود.

سخن پایانی

خاک گیری فرش یکی از مهم ترین روش های محافظت کردن از سلامت، بهداشت و کاهش حساسیت های تنفسی و آلرژی است و همین طور عمر مفید فرش را افزایش داده و باعث زیبایی بیش تر فرش می شوند. اما بهتر است دقت کنید که برای خاک گیری فرش خانه خود نباید از روش های غلطی مثل مکنده یا ضربات شدید و وسایل تیز استفاده کنید. این روش ها به راحتی باعث آسیب دیدن فرش و پایین آمدن کیفیت و عمر آن ها می شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *