رنگ پس دادگی فرش - قالیشویی چلسی

رنگ پس دادگی فرش


یکی از مشکلاتی که با شستن فرش‌های دستبافت پیش می‌آید این است که رنگ الیاف آن باهم ترکیب می‌شود و ظاهر فرش را خراب می‌کند. این اتفاق باعث کم شدن قیمت فرش می‌شود. با توجه به اهمیت شستن صحیح و حفظ ارزش فرش، در این مطلب به بررسی علت‌ها و شیوه‌های جلوگیری از رنگ پس دادگی فرش می‌پردازیم.

کیفیت الیاف فرش موثر بر رنگ پس دادگی

فرش‌های دستبافت با الیاف طبیعی پشم بافته می‌شوند، اما کیفیت و مرغوبیت الیاف و شیوه‌ی رنگرزی از عوامل مهمی هستند که بر کیفیت فرش بعد از شستشو تاثیر می‌گذارد. به طور قطع اگر شیوه‌ی رنگرزی نامناسب باشد یا از رنگ‌های نامرغوب استفاده شود، مرطوب شدن فرش هم می‌تواند رنگ الیاف آن را به هم بزند.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

تاثیر شوینده بر رنگ الیاف فرش

یکی دیگر از عواملی که باعث بهم خوردن رنگ الیاف فرش دستبافت می‌شود، استفاده از شوینده‌های نامناسب و ناسازگار با الیاف فرش است. به همین دلیل توصیه می‌شود حتما از شوینده‌ی مناسب فرش دستبافت استفاده شود.
درضمن علاوه بر شوینده، درجه حرارت آبی که مورد استفاده قرار می‌گیرد هم در حفظ کیفیت فرش تاثیر گذار است. زیرا درصورتی‌که فرش‌های دستبافت با آب داغ شسته شوند، شاهد رنگ پس دادگی فرش خواهیم بود.

شیوه‌ی نادرست شستشوی فرش

مهم‌ترین موردی که بر حفظ کیفیت فرش‌های دستبافت تاثیر می‌گذارد، نحوه‌ی صحیح شستن آن است. وقتی فرش به مدت طولانی خیس بماند یا اینکه با همان حالت آبدار لول شود، احتمال اینکه رنگ الیاف آن خراب شود خیلی زیاد می‌شود. به همین دلیل در قالیشوئی‌های معتبر بعد از تمام شدن فرایند شستشو، فرش‌ها را آبگیری می‌کنند و آن را در محلی بدور از نور مستقیم خورشید پهن می‌کنند.
زیرا در این شرایط رنگ قسمت‌های تیره فرش بر قسمت‌های روشن آن تاثیر نمی‌گذرد و آن را خراب نمی‌کند.

ریختن مواد غذایی روی فرش

گاهی اوقات بر اثر سهل‌انگاری چیزی روی فرش می‌ریزد و لکه‌ای ایجاد می‌کند که باعث می‌شود الیاف فرش دچار تغییر رنگ شوند. در این مواقع می‌توانید با حفظ خونسردی کمی ماست ترش روی لکه بریزید و بعد آن را با دستمال تمیز پاک کنید.

رنگ پس دادگی فرش - قالیشویی چلسی

فرش‌های دستبافت را در خانه نشویید

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به شما تذکر دهیم این است که هیچ‌وقت فرش‌های دستبافت را در خانه نشویید تا درگیر مشکلات رنگ پس دادگی فرش نشوید. به خصوص اگر قدیمی یا ابریشمی باشد. زیرا در منزل نمی‌توانید فرش را به خوبی آبگیری کنید، یا در مکان مناسب خشک کنید، در نتیجه رنگ الیاف آن خراب می‌شود.
قالیشوئی چلسی بهترین قالیشوئی است که خدمات شستشوی انواع فرش ماشینی و دستبافت را با شوینده‌های مرغوب و با کیفیت انجام می‌دهد و خدمات خود را ضمانت می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌های خاص این قالیشوئی این است که خدمات خشکشوئی انواع مبلمان استیل و راحتی، صندلی‌های غذاخوری و تشک‌های خوشخواب تک نفره و دو نفره را در محل انجام می‌دهد.
شماره تماس قالیشوئی ۰۲۶۳۴۵۲۴۰۳۰ و ۰۲۶۳۲۷۱۴۰۳۰ است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *