بهترین روش برای شستشوی الیاف مصنوعی - قالیشویی چلسی

بهترین روش برای شستشوی الیاف مصنوعی


بهترین روش برای شستشوی الیاف مصنوعی

فرش یکی از لوازم ضروری است که تقریباً در هر خانه‌ای یافت می‌شود. فرش‌ها معمولاً در مناطق پررفت‌وآمد خانه قرار می‌گیرند. در نتیجه پس از مدتی استفاده کثیف شده و باید تمیز و شسته شوند. فرش‌های دستبافت (الیاف طبیعی) و ماشینی (الیاف مصنوعی) دو نوع اصلی فرش هستند. هرکدام از این فرش‌ها به فرآیند شستشوی متفاوتی نیاز دارند. شستشوی الیاف مصنوعی مانند الیاف طبیعی نیاز به مهارت و دانش دارد.

امروزه به‌دلیل کمبود فضا و کمبود زمان، آپارتمان‌نشین‌ها مجبور می‌شوند شستشوی فرش‌های خود را به قالیشویی بسپارند. با این حال، افرادی بسیاری همچنان ترجیح می‌دهند که خودشان، فرش‌هایشان را بشویند و به قالیشویی‌ها اعتماد ندارند. در این مقاله با ما همراه باشید تا به‌طور کامل در مورد شستشوی الیاف مصنوعی صحبت کنیم.

نحوه شستشوی الیاف مصنوعی

برای شستشوی فرش ماشینی باید مراحل مختلفی را طی کنید. این مراحل شامل خیس‌کردن فرش، استفاده از مواد شوینده خوب، فرچه‌کشی مناسب، آبکشی فرش برای از بین بردن کف فرش و خشک‌کردن فرش پس از تمیز کردن و زدودن گردوغبار است. در ادامه این مراحل را توضیح می‌دهیم:

خیس کردن فرش

پس از جاروکشی و زدودن گردوغبار فرش، اولین مرحله شستشوی الیاف مصنوعی، خیس‌کردن فرش است. برای انجام این کار می‌توانید با استفاده از شلنگ، فرش خود را خیس کنید. این کار را به طور مکرر انجام دهید تا تمام سطح فرش، مرطوب شود.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

استفاده از شوینده‌های مناسب

استفاده از مواد شوینده مناسب دومین مرحله در شستشوی فرش ماشینی است. در این مرحله باید مواد شوینده مورد نظر را روی فرش بریزید.

فرچه‌کشی فرش

سپس با استفاده از یک فرچه، مواد شوینده را در تمام سطح فرش پخش کنید. علاوه بر این، می‌توان از فرچه برای تمیز کردن ریشه‌های فرش استفاده کرد.

پاروکشی فرش

حال که مواد شوینده روی تمام سطح فرش پخش شده، باید با پارو فرش را تمیز کنید.

بهترین روش برای شستشوی الیاف مصنوعی - قالیشویی چلسی

آبکشی فرش

اکنون که فرش تمیز شده، نوبت به آبکشی می‌‌رسد. از شلنگ درست مانند مرحله اول، استفاده کنید تا همه قسمت‌های فرش تمیز شود.

خشک‌کردن فرش

فرش باید پس از شستشو، خشک شود. برای انجام این کار ابتدا فرش را لوله می‌کنیم و می‌گذاریم تا آب فرش به‌طور کامل خارج شود. سپس فرش را در قسمتی شیب‌دار پهن کنید تا کاملاً خشک شود.

سخن پایانی

مراحل و موارد ذکر شده در این مقاله می‌تواند به شما در شستشوی الیاف مصنوعی کمک کند. به یاد داشته باشید که پیش از شستشوی الیاف مصنوعی، باید گردوغبار آن را کاملاً تمیز کنید. سپس فرش را بشویید. در صورتی که فضا و زمان کافی برای شستن فرش‌ها را ندارید، این کار را به قالیشویی‌های معتبر بسپارید. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید، از شما متشکریم. امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد و بتوانید با استفاده از مطالب بیان‌شده در این مطلب، فرش ماشینی خود را بدون آسیب به آن بشویید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *