شستشوی تاتامی

شستشوی تاتامی


شستشوی تاتامی

ساختار پازل مانند تاتامی در کنار انعطاف پذیر بودن ویژگی‌هایی هستند که موجب شده از تاتامی برای پوشاندن کف استفاده شود. خانه‌ی سالمندان، محیط بازی کودکان، باشگاه‌های ورزشی به طور گسترده‌ای از تاتامی استفاده می‌کنند. اما برای حفظ نظافت لازم است شستشوی تاتامی را جزو اصلی‌ترین فعالیت‌های خود قرار دهند.

چرا باید تاتامی را بشوییم؟

با توجه به تاکیدی که بر شستشوی تاتامی داریم شاید این سوال پیش بیاید که اصلاً اهمیت شستشوی تاتامی چیست؟ پاسخ بسیار ساده است. تعداد افراد زیادی روی تاتامی راه می‌روند، فعالیت می‌کنند. حتی افراد زیادی در سالن‌های ورزشی فعالیت می‌کنند و هنگام ورزش کردن عرق می‌کنند و عرق روی تاتامی می‌ریزد. با این شرایط تاتامی آلوده می‌شود و باید نظافت شود تا نفرات بعدی بتوانند با خیال راحت از آن استفاده کنند.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

جلوگیری از انتقال بیماری

کثیف بودن تاتامی موجب می‌شود بیماری‌های پوستی یا مشکلات دیگر در سلامت استفاده کنندگان ایجاد شود. بنابراین برای کنترل بیماری حتماً باید از اصول ساده‌ای که برای شستشوی تاتامی وجود دارد کمک بگیرید و از بروز بیماری جلوگیری کنید.

جلوه‌ی سالنی که با تاتامی پوشیده شده است نیز برای استفاده کنندگان اهمیت دارد. وقتی افراد با سالنی پوشیده شده از تاتامی‌های کثیف که تغییر رنگ داده‌اند روبرو می‌شوند احساس بدی از محیط دریافت می‌کنند. همین احساس بد موجب می‌شود رغبتی برای ادامه فعالیت در آن محیط نداشته باشند یا حتی تمایل نداشته باشند کودکشان در آن محیط فعالیت داشته  باشد.

اصول شستشوی تاتامی چیست؟

رعایت کردن اصول شستشو برای افزایش ماندگاری و دوام یک محصول اهمیت زیادی دارد. تاتامی هم از این قاعده مستثنی نیست. اگر می‌خواهید تاتامی  دوام بالایی داشته باشد و موجب ایجاد بیماری برای استفاده کنندگان نشود بهتر است با طرز شستشوی صحیح آن آشنا شوید.

شستشوی تاتامی

بهترین شوینده برای شستشوی تاتامی

شستن تاتامی مانند شستن موکت و فرش نیست که بتوانید آن را زیر آب بگیرید و بشویید. زیرا ساختار آن به شکلی است که وقتی در تماس مستقیم با آب قرار بگیرد خراب می‌شود و کیفیت خود را از دست می‌دهد. بهترین شیوه برای شستشوی تاتامی استفاده از طی نخی است.

به این صورت که شوینده را مستقیم روی تاتامی نریزید بلکه یک سطل از شوینده رقیق شده با آب در اختیار داشته باشید. سپس طی یا دستمال نخی را به شوینده آغشته کنید و روی تاتامی بکشید. این کار موجب جدا شدن آلودگی از سطح تاتامی و تمیز شدن آن می‌شود.

اما به خاطر داشته باشید نباید از شوینده‌های قوی استفاده کنید. به عنوان نمونه وایتکس، جوهر نمک یا موارد نظیر این برای شستن تاتامی مناسب نیستند. زیرا هم آلودگی تاتامی تا این حد زیاد نیست و هم این‌که قدرت این شوینده‌ها متناسب با ساختار فوم تاتامی نیست و به آن آسیب می‌زند.

بهترین زمان برای شستن تاتامی

شستشوی تاتامی باید به صورت منظم انجام شود. ایجاد فاصله‌ی زمانی بین دفعات  شستشو موجب پایدار شدن آلودگی روی سطح تاتامی می‌شود و تمیز شدن آن را سخت می‌کند. پس سعی کنید هر روز یا یک روز درمیان تاتامی را با شوینده تمیز کنید و در کار خود مداومت به خرج بدهید.

قالیشویی چلسی بهترین خدمات برای شستشوی تاتامی را با مناسب‌ترین قیمت ارائه می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *