کثیفی و آلودگی فرش‌های ماشینی تنها به ورود ذرات گردوغبار به تار و پود فرش محدود نمی‌شود. گاهی چربی و لکه‌ها می‌توانند طرح زیبای فرش شما را خراب کنند.

خیلی از افراد بر این باور هستند که لکه‌ها و چربی تاثیر چندانی بر عمر مفید فرش ماشینی ندارند. اما این تصور واقعا اشتباه است، چراکه هر‌چقدر زمان بیشتری لکه و چربی روی فرش بمانند، به مرور زمان در عمق تار و پود فرو می‌روند و پاک‌ کردن آن‌ها به مراتب سخت‌تر می‌شود.

لکه برداری فرش ماشینی به روش‌های خانگی امکان‌پذیر است. البته بهتر است لکه برداری به‌صورت اصولی و با آگاهی کامل انجام شود تا مجبور نشوید با صرف هزینه گزاف، فرش جدیدی را جایگزین فرش قدیمی کنید.

پیشنهاد ویژه قالیشویی چلسی

شستشوی فرش دستبافت نیاز به تخصص و کارشناسی قبل از شستشوی دارد پیشنهاد می‌کنیم فرش‌های دستبافت خود را برای شستشو به قالیشویی چلسی بسپارید تا زیر نظر کارشناس و با استفاده از مواد شوینده درجه یک و گیاهی شستشو شوند. همچنین قالیشویی چلسی برای شستشوی فرش های دستبافت در کرج ۱۰ دصد تخفیف واقعی در نظر گرفته است و شستشوی فرش شمارا نیز ضمانت می‌کند.

روش‌های خانگی لکه برداری فرش ماشینی

زمانی که فرش به خاطر ریختن لاک، رنگ، جوهر، ادرار، چای یا هر چیز دیگری لکه می‌شود، باید متناسب با ماده‌ای که فرش را کثیف کرده است، حلال انتخاب کنید.

در ادامه حلال بعضی از لکه‌ها و چربی‌ها را نام برده‌ایم:

  • برای پاک کردن لکه آدامس، کافی است یخ روی آن بگذارید و نهایتا آدامس را به‌راحتی از فرش جدا کنید.
  • برای از بین بردن جای جوهر لازم است تا مقداری ماست روی محل مورد نظر بریزید و در آخر آن را با دستمال تمیز پاک کنید.
  • لکه‌های مربوط به آبمیوه، چای، شیر، قهوه و سایر موارد با آب گرم و شوینده مناسب از قبیل مایع ظرفشویی یا شامپو فرش قابل پاک شدن خواهند بود.
  • لکه‌های ناشی از رنگ را بهتر است با تینر یا روغن پاک کنیم. البته توجه داشته باشید باید قبل از هر چیزی، رنگ اضافی روی فرش را با قاشق جمع کنید تا مقدار بیشتری از فرش کثیف نشود.
  • زمانی که فرش به خاطر چسب شیمیایی لکه شده باشد، لازم است پارچه‌ای روی محل پهن کنید و اتوی گرم را روی آن بکشید. این کار باعث می‌شود تا چسب به پارچه بچسبد. زمانی که چسب خشک شد، پارچه را از فرش جدا کنید و باقیمانده را با در نظر گرفتن خطر آتش‌سوزی، با تینر از بین ببرید.
  • برای از بین بردن لکه‌های قدیمی که در حالت عادی به‌سختی پاک می‌شوند و جذب تار و پود شده‌اند، باید از کف ریش، خمیر دندان، ترکیب جوش شیرین و سرکه سفید، محلول سرکه و نمک و موارد دیگری از این قبیل استفاده کنید.
لکه برداری فرش ماشینی - قالیشویی چهلسی

 خدمات لکه برداری فرش ماشینی قالیشویی چلسی کرج

قالیشویی چلسی که یکی از مطرح‌ترین‌ها شرکت‌ها در زمینه ارائه خدمات مربوط به شستشوی مبل، فرش و خدمات مشابه دیگر در کرج است، به لطف کارشناسان حرفه‌ای، لکه برداری فرش ماشینی را بهترین شکل انجام می‌دهد. این قالیشویی برای از بین بردن لکه رنگ یا چربی، با توجه به نوع بافت و رنگ فرش حلال مناسب را انتخاب می‌کند.

بنابراین بهتر است اگر روش‌های لکه برداری خانگی کارساز نبود، سریعا با قالیشویی چلسی کرج تماس بگیرید و اجازه ندهید تا لکه عمق بیشتری پیدا کند و پاک کردن آن سخت‌تر شود.

قالیشویی چلسی با به کارگیری تکنولوژی روز دنیا و استفاده از روش‌های سنتی (گل سرشوی و چوبک)، در سریع‌ترین زمان ممکن لکه فرش ماشینی شما را از بین خواهد برد.

لکه برداری فرش ماشینی - قالیشویی چهلسی
لکه برداری فرش ماشینی - قالیشویی چهلسی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *