یکی از اتفاقات رایجی که برای فرش می‌افتد، ایجاد لکه ناشی از ریختن چای، قهوه، رنگ و غیره روی آن است. این لکه‌ها فرق نمی‌کند روی فرش ماشینی باشد یا دستباف، در هر دو صورت ظاهر و زیبایی فرش را تحت تاثیر قرار می‌دهند. برای همین باید هر چه سریع‌تر به شیوه صحیح و با شوینده مناسب پاک شوند.

از آن‌جایی که فرش دستباف موضوع بحث ما در اینجا است، بد نیست بدانید که گاهی شستشوی اشتباه این فرش‌ها باعث می‌شود تا رنگ‌ها با یکدیگر ترکیب شوند و ارزش فرش را پایین بیاورند.

به همین منظور، در ادامه این مطلب قصد داریم راجع به لکه برداری فرش دستباف صحبت کنیم تا در صورت مواجه شدن با لکه، دیگر نگران خراب شدن ظاهر و کم شدن ارزش قیمتی فرش خود نباشید.

پیشنهاد ویژه قالیشویی چلسی

شستشوی فرش دستبافت نیاز به تخصص و کارشناسی قبل از شستشوی دارد پیشنهاد می‌کنیم فرش‌های دستبافت خود را برای شستشو به قالیشویی چلسی بسپارید تا زیر نظر کارشناس و با استفاده از مواد شوینده درجه یک و گیاهی شستشو شوند. همچنین قالیشویی چلسی برای شستشوی فرش های دستبافت در کرج ۱۰ دصد تخفیف واقعی در نظر گرفته است و شستشوی فرش شمارا نیز ضمانت می‌کند.

لکه برداری فرش دستباف به روش سنتی

مسلما بارها اتفاق افتاده است که به محض ریختن چای، قهوه، آبمیوه، لاک، رنگ و سایر مواد روی فرش، سریع و بدون فکر به سراغ روش‌های نادرست برای پاک کردن لکه رفته‌اید و نتیجه مطلوب نگرفته‌اید. لکه برداری فرش به روش سنتی، مربوط به پاک کردن لکه‌ها در منزل با حلال‌های مختلف است.

قبل از این‌که برای لکه برداری فرش اقدام کنید، باید حلال هر چیزی را به‌خوبی بشناسید. در زیر به انواع لکه‌ها و روش سنتی پاک کردن آن‌ها مختصرا اشاره کرده‌ایم:

لکه شیر: شیر را با حوله از روی سطح پاک کنید و محلول ترکیبی آب و صابون مایع را روی محل اسپری کنید.

لکه ادرار: با حوله تمیز ادرار را از روی سطح پاک کنید و محلول ترکیبی ۲ فنجان آب سرد، ۱ قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی و سرکه را روی فرش اسپری کنید.

لکه چربی: محلول ترکیبی ۱ لیتر آب ولرم و ۱ قاشق هیدروژن پراکسید را با دقت روی محل بریزید و با برس مخصوص، لکه چربی را پاک کنید. بعد از پاک شدن، محل را با آب گرم شستشو دهید.

لکه جوهر: جوهر اضافی فرش را با حوله تمیز پاک کنید و مقداری شامپو بچه روی لکه بریزید. با حوله خیس از آب گرم، محل مورد نظر را کاملا پاک کنید.

لکه خون: بعد از تمیز کردن خون اضافی با پارچه تمیز، روی محل آب سرد اسپری و از خمیر نمکی یا ترکیب پودر بچه با آب برای پاک کردن لکه استفاده کنید.

لکه برداری فرش دستباف - قالیشویی چهلسی

لکه برداری فرش دستباف به روش ماشینی

منظور از روش ماشینی، انتقال فرش دستباف لکه‌شده به قالیشویی است. باید اشاره کنیم لکه فرش ناشی از هر چیزی که باشد، باید در سریع‌ترین زمان ممکن پاک شود. چراکه هر چقدر زمان بیشتری از لکه شدن فرش بگذرد، تمیز کردن آن سخت‌تر و حتی غیرممکن خواهد شد.

قالیشویی‌ها با در نظر گرفتن نوع فرش، رنگ آن، نوع لکه‌ روی فرش و مواردی از این قبیل، حلال مناسب را برای لکه برداری فرش دستباف استفاده می‌کنند و شستشوی آن را انجام می‌دهند.

قالیشویی چلسی کرج با ۱۵ سال سابقه کار، توانسته است باکیفیت‌ترین خدمات ترمیم فرش را در کنار شستشوی حرفه‌ای ارائه دهد. با اعتماد به این مرکز معتبر می‌توانید از لکه برداری فرش دستباف خود مطمئن شوید و آن را مانند روز اول تازه و با ظاهری تمیز دریافت کنید.

لکه برداری فرش دستباف - قالیشویی چهلسی
لکه برداری فرش دستباف - قالیشویی چهلسی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *