شستشوی فرش شگی

شستشوی فرش شگی


شستشوی فرش شگی چگونه باید انجام شود؟

کسانی که در منازل خود از دکوراسیون مدرن استفاده می‌کنند برای پوشش کف از فرش‌های شگی استفاده می‌کنند. این فرش‌ها به دلیل پرزهای بلندی که دارند خیلی زود کثیف می‌شوند و لازم است شسته شوند. در این مطلب شما را با شیوه‌ی شستشوی فرش شگی آشنا می‌کنیم.

مراحل شستشوی فرش شگی در خانه

برای اینکه فرش شگی را در خانه بشویید و پرزهای آن آسیبی نبیند و از طرف دیگر فرش کاملاً تمیز شود باید مراحل زیر را دنبال کنید.

  • غبار گیری فرش شگی

اولین کار برای شستشوی فرش شگی این است که غبارها و آشغال‌های بین پرزهای فرش را تمیز کنید. این فرش‌ها پرزهای بلندی دارند و به همین دلیل بین پرزها پر از آشغال می‌شود و بهتر است قبل از اینکه شروع به شستن فرش‌ها بکنید، بین پرزها تمیز باید.

می‌توانید فرش شگی را روی بالکن یا حیاط منزل بتکانید یا اینکه از جارو برقی برای تمیز کردن استفاده کنید. برای جارو برقی کشیدن حتماً پشت و روی فرش شگی را با جارو برقی تمیز کنید.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

  • شستشوی فرش شگی

در مرحله بعدی فرش را خیس کنید و با استفاده از یک شوینده‌ی مناسب و یک تکه ابر نرم آن را تمیز کنید. بهترین شوینده شامپو فرش یا مایع ظرفشویی یا پودر لباسشوئی دستی است. کمی از شوینده‌ها را داخل یک ظرف آب بریزید و یک محلول روان درست کنید.

اسفنج را داخل محلول فرو کنید و سپس چندین مرتبه آن را روی فرش بکشید. با این کار کثیفی‌های روی پرزهای فرش شگی تمیز می‌شود.

  • آبکشی فرش شگی

بعد از اینکه شستشو تمام شد، فرش را آبکشی کنید. در مرحله‌ی آبکشی پرزها را باید به خوبی بشویید که هیچ شوینده‌ای بین پرزها باقی نماند و به خوبی تمیز شود. چون اگر شوینده روی پرزها باقی بماند موجب سفت شدن الیاف و کم شدن عمر فرش می‌شود.

شستشوی فرش شگی
  • خشک کردن فرش شگی

بعد از شستشو و آبکشی نوبت به خشک کردن فرش می‌رسد. بعد از آبکشی چند ساعت بگذارید فرش به حالت لوله شده باقی بماند تا آب اضافی آن خارج شود. سپس آن را روی نرده یا طناب پهن کنید. البته فرش شگی را نباید در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار دهید. چون باعث می‌شود رنگ الیاف آن تغییر کند.

پس در سایه فرش شگی را خشک کنید. برای اینکه تمام قسمت‌ها به خوبی خشک شود و هیچ جای مرطوبی روی فرش باقی نماند، هر چند ساعت یک بار فرش را پشت و رو کنید تا جریان هوا خشک شدن فرش را تسریع کند.

قالیشوئی چلسی به کرج و حومه‌ی کرج انواع خدمات شستشوی فرش را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت ارائه می‌کند. مدت زمان تحویل سفارشات کوتاه است و لازم نیست مشتریان زمان زیادی را منتظر بمانند. علاوه بر شستشو، انواع خدمات ترمیم فرش و مبل‌شویی هم در این شرکت قالیشوئی انجام می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *