آشنایی با شیوه رفع سوختگی فرش دستبافت

سوختگی فرش دستبافت با شمع، ته‌سیگار، اتو، قلیان یا قابلمه داغ زیبایی ظاهری آن را از بین می‌برد. اگر میزان سوختگی فرش زیاد باشد، شاید مجبور شوید آن را کنار بگذارید و فرش نو بخرید. با استفاده از چند راهکار ساده و خدمات رفو می‌توانید قسمت‌های سوخته فرش را ترمیم کنید. در این مطلب قصد داریم شیوه‌های رفع سوختگی فرش دستبافت را بررسی کنیم.

پیشنهاد ویژه قالیشویی چلسی

شستشوی فرش دستبافت نیاز به تخصص و کارشناسی قبل از شستشوی دارد پیشنهاد می‌کنیم فرش‌های دستبافت خود را برای شستشو به قالیشویی چلسی بسپارید تا زیر نظر کارشناس و با استفاده از مواد شوینده درجه یک و گیاهی شستشو شوند. همچنین قالیشویی چلسی برای شستشوی فرش های دستبافت در کرج ۱۰ دصد تخفیف واقعی در نظر گرفته است و شستشوی فرش شمارا نیز ضمانت می‌کند.

رفع سوختگی‌های جزئی فرش دستبافت با پیاز

شاید به نظر شما عجیب بیاید، اما با استفاده از پیاز می‌توانید سوختگی‌های جزئی فرش دستبافت را از بین ببرید. وقتی میزان سوختگی فرش جزئی است و فقط رنگ فرش زرد شده است، می‌توانید روی آن چند حلقه پیاز بگذارید. ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید، سپس آن قسمت از فرش را با آب سرد بشویید. با این کار رنگ الیاف فرش به حالت قبلی برمی‌گردد و اثر سوختگی تقریبا از بین می‌رود.

رفع سوختگی فرش دستبافت با سمباده

یکی دیگر از راه‌های رفع سوختگی فرش دستبافت استفاده از سمباده است. با توجه به اینکه فرش دستبافت قیمتی است، بهتر است از روش‌هایی برای ترمیم سوختگی‌های سطحی استفاده کنیم. وقتی سمباده را روی الیاف کز خورده فرش می‌کشید، ظاهر سوختگی از بین می‌رود.

این کار شاید به ظاهر ساده به نظر بیاید، اما اگر سمباده را بیش از حد روی الیاف فرش بکشید، کیفیت فرش را از بین می‌برید.

به‌جای استفاده از سمباده می‌توانید از قیچی ریز و نوک تیز هم استفاده کنید.

الیاف سوخته با استفاده از قیچی کوتاه می‌شوند و الیاف کناری جای آن‌ها را می‌گیرند. البته استفاده از قیچی هم فقط در سوختگی‌های سطحی امکان‌پذیر است.

احیای رنگ فرش سوخته

ترمیم سوختگی فرش دستبافت، نیاز به حوصله و دقت زیادی دارد. اگر کوچکترین سهل‌انگاری و بی‌دقتی در کارهای ترمیم فرش انجام شود، ممکن است دیگر نتوانید فرش را بازسازی کنید و مجبور شوید آن را کنار بگذارید.

یکی دیگر از روش‌های رفع سوختگی فرش دستبافت احیای رنگ الیاف سوخته و آسیب‌دیده است. البته این کار هم نیاز به مهارت و تجربه دارد و فرد عادی نمی‌تواند از عهده انجام آن بربیاد. اما رفوکار حرفه‌ای می‌تواند رنگ الیافی که تغییر کرده را با استفاده از روش‌های خاصی احیا و بازسازی کند.

رفع سوختگی فرش دستبافت در کرج - قالیشویی چهلسی

ترمیم سوختگی عمیق فرش دستبافت توسط رفوکار حرفه‌ای

سوختگی‌هایی که دو یا سه میلی‌متر عمق دارند یا فرش را سوراخ کرده‌اند، جزو سوختگی‌های عمیق دسته‌بندی می‌شوند. این سوختگی‌ها را نمی‌توان با پیاز یا سمباده ترمیم کرد، بلکه باید آن را به رفوکار حرفه‌ای بسپارید.

رفوکار برای ترمیم فرش کهنه و آسیب‌دیده قسمت سوخته را جدا می‌کند و در صورت امکان تار و پودهای جدیدی را به فرش اضافه می‌کند. به این ترتیب ایراد فرش رفع می‌شود.

استفاده از شوینده بعد از ترمیم سوختگی فرش

وقتی از روش‌های مختلف رفع سوختگی فرش دستبافت استفاده می‌کنید و سوختگی را از بین می‌برید، ممکن است سیاهی سوختگی همچنان روی فرش باقی مانده باشد. برای اینکه فرش تمیز شود و سیاهی آن از بین برود، ساده‌ترین راه این است که از شامپو فرش استفاده کنید.

حدود یک پیمانه شامپو فرش را با یک پیمانه آب سرد ترکیب کنید. سپس دستمال یا یک تکه ابر را به این محلول آغشته کنید و روی لکه بکشید. شامپو فرش دوده و سیاهی سوختگی فرش دستبافت را از بین می‌برد و آن را تمیز می‌کند.

سپس با یک حوله خشک قسمتی از فرش را که شامپو فرش کشیده‌اید خشک کنید. پس از اینکه الیاف فرش به طور کامل خشک شد، می‌توانید روی آن را جاروبرقی بکشید تا الیاف فرش مرتب شوند.

معرفی قالیشویی با سابقه و معتبر

قالیشویی چلسی کرج عضو اتحادیه قالیشویان کرج است و شعبه‌های متعددی در مناطق مختلف کرج دارد. کارکنان شعبه‌های قالیشویی چلسی مهارت و تجربه بالایی در زمینه شستشوی انواع فرش دستبافت و ماشینی و موکت دارند و سعی می‌کنند از شوینده‌های‌ درجه‌یک و مرغوب استفاده کنند تا آسیبی به الیاف فرش وارد نشود.

رفوکاران حرفه‌ای و باتجربه‌ای که در این قالیشویی مشغول ارائه خدمات هستند، سوختگی‌های سطحی و عمیق، پارگی یا پوسیدگی ریشه‌های فرش را با دقت و مهارت بالایی ترمیم می‌کنند.

سایر خدماتی که در این مجموعه به مشتریان ارائه می‌شود شامل خشکشویی انواع مبلمان راحتی، سلطنتی و صندلی‌های ناهارخوری و خشکشویی تشک‌های خوشخواب تک‌نفره و دو نفره است.

برای ثبت سفارشات خود در قالیشویی می‌توانید به‌صورت ۲۴ ساعته با شماره تلفن ۳۴۵۲۴۰۳۰ تماس بگیرید.

رفع سوختگی فرش دستبافت در کرج - قالیشویی چهلسی
رفع سوختگی فرش دستبافت در کرج - قالیشویی چهلسی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *