از بین بردن لکه چای از روی فرش - قالیشویی چلسی

از بین بردن لکه چای از روی فرش


از بین بردن لکه چای از روی فرش

لکه های فرش جزو موضوعات آزاردهنده ای هستند که ممکن است باعث دردسر افراد مخصوصا خانم ها شود. بعضی از لکه ها قابلیت پاک شوندگی خوبی را دارند اما برخی دیگر جزو لکه های دردسرآور و سخت محسوب می شوند و به علت این که وارد بافت فرش می شوند به راحتی پاک نمی شوند.

یکی از این لکه ها، لکه چای است که ممکن است بر اساس شرایط جزو لکه های راحت یا سخت باشد. این شرایط به سرعت تمیز کردن لکه برمی گردد، یعنی اگر سریعا اقدام به پاک کردن لکه کنید راحت و اگر دیر بجنبید جزو لکه های سخت محسوب می شود. در ادامه شما را با روش های پاک کردن لکه چای از روی فرش آشنا خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

روش های تمیز کردن لکه چای از روی فرش

استفاده از جوش شیرین

برای تمیز کردن لکه چای از روی فرش با جوش شیرین، ابتدا در یک ظرف جوش شیرین و آب ولرم را مخلوط کنید، سپس یک پارچه مرطوب را حاضر کرده و آن را آغشته به این ترکیب کرده و روی لکه چای و ناحیه اطراف آن فشار دهید. تا زمان تمیز شدن کامل لکه چای این کار را ادامه دهید.

سپس محل لکه را با استفاده از آب سرد شسته و به خوبی تمیز کنید و در نهایت با یک دستمال تمیز آن را خشک کنید تا هیچ گونه رطوبت و نمی روی فرش باقی نماند.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

از بین بردن لکه چای با نمک و نوشابه

این روش نیز جزو روش های موثر و کاربردی است و مواد اولیه آن به راحتی در خانه ها پیدا می شود. در این روش احتیاج به یک استکان نمک، یک لیوان نوشابه و یک دستمال دارید. برای این کار ابتدا رطوبت اطراف لکه را با کمک دستمال به خوبی جذب کنید. سپس نمک ذکر شده را روی لکه بریزید به طوری که به طور کامل آن را پوشش دهد.

سپس روی لکه مقداری نوشابه بریزید اما مراقب باشید تا نوشابه را بیش از حد نریزید. این مراحل را تا زمانی که لکه چای به طور کامل از بین برود تکرار کنید. بعد از تمیز شدن لکه، آن بخش را با آب سرد شسته و اجازه دهید در هوای آزاد خشک شود.

استفاده از سرکه سفید

آخرین و یکی از بهترین روش های از بین بردن لکه چای از روی فرش، استفاده از سرکه سفید است. برای این کار کمی سرکه سفید و آب را با همدیگر ترکیب کنید. این محلول را روی لکه اسپری کرده و آن را به صورت آرام روی فرش بمالید. این روش را تا زمانی که لکه چای از روی فرش تمیز شود ادامه دهید. در نهایت محل لکه را با آب سرد شستشو دهید.

از بین بردن لکه چای از روی فرش - قالیشویی چلسی

سخن پایانی

لکه چای یکی از متداول ترین و رایج ترین لکه ها روی فرش است که حداقل هرکس این نوع لکه را یک بار در زندگی خود ایجاد یا مشاهده کرده است. چای به تنهایی محبوب ترین نوشیدنی بین ایرانی ها است و به همین دلیل می توان گفت این نوشیدنی مهمان روزانه خانه های ایرانی است و به طور طبیعی حوادث مختلف ممکن است باعث ریختن این نوشیدنی روی فرش شوند.

به همین دلیل در این مقاله شما را با بهترین روش های تمیز کردن لکه چای از روی فرش آشنا کردیم، امیدواریم توانسته باشیم کمک هر چند کوچکی در این راه به شما کرده باشیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *