از بین بردن لکه بستنی از روی فرش - قالیشویی چلسی

از بین بردن لکه بستنی از روی فرش


از بین بردن لکه بستنی از روی فرش

بستنی یکی از خوراکیهای خوشمزه است که در همه فصول سال مخصوصا تابستان از محبوبیت بالایی در بین مردم برخوردار است. این خوراکی با این که طعم خوبی دارد اما ممکن است باعث دردسرهایی نیز شود. منظورمان از این دردسر ریختن بستنی روی فرش است مخصوصا اگر بستنی از نوع رنگی باشد باعث دردسر بیش تری می شود.

لکه بستنی جزو لکه های پردردسر است و می تواند باعث آسیب دیدن ظاهر فرش به خصوص فرش های دستبافت شود. به همین دلیل در ادامه در این مقاله در نظر داریم شما را با روش های از بین بردن لکه بستنی از روی فرش آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

روش های از بین بردن لکه بستنی از روی فرش

استفاده سرکه

سرکه یکی از موثرترین روش های تمیز کردن لکه بستنی از روی فرش است. این روش به علت قابل دسترس بودن راحت تر از دیگر روش ها نیز است. برای این کار در یک ظرف یا کاسه مقداری آب بریزید و سرکه را به آن اضافه کرده و آن را روی لکه ریخته و بگذارید ده الی پانزده دقیقه روی آن باقی بماند. سپس کمی آب ولرم روی لکه ریخته و با استفاده از دستمال شروع به پاک کردن لکه کنید. در نهایت از یک دستمال یا حوله برای خشک کردن فرش استفاده کنید.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

مایع ظرفشویی

در این روش می توانید از مایع ظرفشویی یا هر ماده شوینده مشابه دیگری استفاده کنید. برای این کار ابتدا در یک ظرف مناسب مایع ظرفشویی و آب را مخلوط کنید و بعد از این که یک دستمال را به آن آغشته کردید، آن را روی لکه بستنی قرار دهید. به طور مستقیم این محلول را بر روی لکه نریزید و فقط با دستمال اقدام به تمیز کردن آن کنید چرا که این کار باعث گسترش لکه روی فرش می شود. بعد از آن که دستمال را روی لکه قرار دهید اجازه دهید ده الی پانزده دقیقه روی آن باقی بماند تا به طور کامل لکه بستنی در آن حل شود. بعد از آن با استفاده از دستمال تمیز اقدام به خشک کردن جای لکه بستنی کنید تا هیچ نوع رطوبتی روی فرش باقی نماند.

استفاده از لکه برهای آماده

امروزه به دلیل پیشرفت در زمینه مواد شوینده و محلول های آماده، لکه برهای آماده و قوی در بازار وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها اقدام به تمیز کردن لکه های مختلفی کنید. این مواد و لکه برها می توانند به راحتی از پس تمیز کردن لکه بستنی بربیایند. همچنین حتما دقت کنید تا اگر بر روی آن ها دستورالعمل خاصی وجود داشته باشد حتما آن ها را رعایت کرده و لکه بستنی را از روی فرش پاک کنید.

از بین بردن لکه بستنی از روی فرش - قالیشویی چلسی

سخن پایانی

در طول گذر زمان فرش ها با لکه های مختلفی مواجه می شوند که بسته به نوع لکه ای که ایجاد شده است باید از روش مخصوص و متفاوتی استفاده کرد. یکی از لکه های رایج که ممکن است روی فرش ها بریزد، لکه بستنی است که به علت محبوب بودن در بین افراد با رده های سنی مختلف ممکن است بیش تر از دیگر لکه ها اتفاق بیفتد، مخصوصا اگر در فصل تابستان باشد این احتمال بالاتر نیز می رود. در این مقاله نیز شما را با روش های تمیز کردن لکه بستنی از روی فرش آشنا کردیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *