لکه شیر روی فرش دستباف

لکه شیر روی فرش دستباف


پاک کردن لکه شیر از روی فرش دستبافت

خانواده‌هایی که فرزند خردسال و کم سن و سال دارند گاهی اوقات با مواردی همچون ریختن شیر روی فرش مواجه می‌شوند که در اثر این اتفاق رنگ الیاف فرش تغییر می‌کند و بوی بد می‌گیرد. خانم‌های خانه‌دار برای اینکه از آسیب به فرش جلوگیری کنند از روش‌های مختلف برای تمیز کردن لکه‌ها روی فرش استفاده می‌کنند. در این مطلب راه‌های پاک کردن لکه شیر از روی فرش دستبافت را بررسی می‌کنیم.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

پاک کردن لکه‌ی شیر با مایع ظرفشویی

یکی از مناسب‌ترین شوینده‌ها برای از بین بردن لکه شیر مایع ظرفشویی است. این شوینده در تمام منازل موجود است و به راحتی قابل دسترس است. وقتی فرش دستبافت با شیر کثیف شد، اولین اقدام شما باید این باشد که با استفاده از یک دستمال تمیز و مرطوب آن لکه را پاک کنید.

پس از اینکه لکه را پاک کردید، داخل یک ظرف آب ولرم، چند قطره مایع ظرفشویی بریزید و دستمال تمیزی را به این محلول آغشته کنید و روی لکه بکشید. چندین بار دستمال آغشته به شوینده را روی لکه شیر بکشید تا رنگ و بوی شیر به طور کامل از بین برود. بعد از اینکه لکه به طور کامل از روی الیاف فرش پاک شد و دیگری اثری از آن باقی نماند برای از بین بردن رطوبت فرش می‌توانید یک حوله‌ی خشک روی محل لکه بکشید تا فرش به طور کامل خشک شود.

از بین بردن بوی شیر با نشاسته ذرت

وقتی شیر روی فرش می‌ریزد بوی آن تا مدتی روی فرش باقی می‌ماند. برای از بین رفتن بوی شیر ابتدا فرش را با یک دستمال سفید و تمیز خشک کنید، سپس کمی پودر نشاسته روی محل بپاشید و نیم ساعت صبر کنید. ماندن پودر نشاسته روی فرش باعث می‌شود بوی بد آن گرفته شود. بعد از نیم ساعت با یک جارو برقی که قدرت مکش بالایی داشته باشد، نشاسته را پاک کنید.

درصورتی که رنگ الیاف فرش با شیر تغییر کرده باشد یا رد پودر نشاسته روی فرش باقی مانده باشد، می‌توانید با شامپوفرش آن را تمیز کنید. یک پیمانه شامپو فرش را داخل یک ظرف آب بریزید و مخلوط کنید. سپس اسفنج را به این محلول آغشته کنید و روی لکه بکشید. شامپو فرش قدرت پاک کنندگی خوبی دارد و بدون آسیب به فرش دستبافت لکه‌های آن را از بین می‌برد.

لکه شیر روی فرش دستباف

آمونیاک برای پاک کردن لکه شیر از روی فرش دستبافت

یکی دیگر از ترکیبات موثر برای از بین بردن لکه شیر استفاده از آمونیاک است. برای استفاده کمی آمونیاک را داخل آب گرم بریزید و دستمال را به این محلول آغشته کنید و چندین مرتبه روی لکه فرش بکشید. آمونیاک به خوبی لکه شیر را از روی فرش دستبافت پاک می‌کند و آسیبی به الیاف فرش نمی‌زند. البته برای فرش‌های ابریشمی به هیچ وجه نباید از آمونیاک استفاده کنید چون باعث آسیب به الیاف و تغییر رنگ فرش می‌شود.

قالیشوئی چلسی کرج یک قالیشوئیی معتبر است که فرش‌ها را با دقت زیاد و با استفاده از شوینده مناسب تمیز می‌کند. اگر در کرج و حومه‌آن هستید با اطمینان می‌توانید فرش‌ها را برای شستشو و تعمیر به این قالیشوئی بسپارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *