شستشوی مرتب تشک و پتو

شستشوی مرتب تشک و پتو


چرا باید تشک و پتو را مرتب شستشو کرد؟

شستشو و نظافت یک بخش مهم از زندگی تمام انسان‌ها است. همه‌ی ما برنامه‌ای برای استحمام، شستن لباس و تمیز کردن رختخواب و شستن پتو و بالش داریم. ما این کارها را به صورت عادت انجام می‌دهیم اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که اگر تشک و پتو و سایر کالاهای خواب را نشویید چه اتفاقی می‌افتد؟

ایجاد بیماری

درصورتی‌که می‌خواهید بدانید چرا باید تشک و پتو را مرتب شستشو کرد از یک ذره بین استفاده کنید و نگاهی به بالش، پتو و تشک خود بیندازید. قطعاً با حجم زیادی از میکروب‌ها و ویروس‌ها مواجه خواهید شد. باور این مورد بدون دیدن آن شاید برایتان سخت باشد اما حالا که می‌دانید چند ساعت از شبانه روز را در کنار این میکروب‌ها سپری می‌کنید، لازم است به طور مرتب رختخواب خود را از آلودگی پاک کنید.

محیط گرم رختخواب، سلول‌های مرده‌ای که از پوست شما می‌ریزد و فضای مرطوبی که در اثر عرق کردن ایجاد می‌شود موجب مهیا شدن شرایط برای میکروب‌ها می‌شود و شما مستعد ابتلا به بیماری شوید.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

انواع بیماری‌ها و مشکلات پوستی و بیماری‌های قارچی در اثر تماس با محیط آلوده ممکن است شما را به زحمت بیندازد. حتی ممکن است در اثر تماس با مایت و گرد و غباری که روی بالش و ملافه، پتو نشسته و شما آن را تنفس کرده‌اید به بیماری‌های تنفسی دچار شوید. اگر با رفتن به رختخواب نفس کشیدن برای شما سخت می‌شود یا سرفه می‌زنید نشانه‌های بروز بیماری تنفسی را می‌توانید مشاهده کنید.

بوی نامطبوع

اگر نظافت پتو وتشک یا ملافه‌ها را رعایت کنید علاوه بر این‌که بیمار می‌شوید ناچار هستید بوی بد رختخواب را هم تحمل کنید. چون قارچ و باکتری که در این محیط در حال زندگی است بوی نامطبوعی را ایجاد می‌کند. پس باید قبل از اینکه رختخواب شما بوی عرق بگیرد و شما را آزار دهید به صورت مرتب آن را شستشو کنید.

یکی از بهترین راهکارها این است که بعد از کار روزانه دوش بگیرید و با بدن تمیز به رختخواب بروید. رعایت کردن این اصل در کنار شستشوی پتو و بالش احساس بهتری به شما می‌دهد.

شستشوی مرتب تشک و پتو

خواب نا آرام

همه‌ی ما دوست داریم از خوابیدن احساس آرامش داشته باشیم و بعد از بیدارشدن با انرژی مضاعف به کارهای روزانه برسیم. قطعا زمانی که تشک و پتوی شما از فرط کثیفی تغییر رنگ داده است و بوی بد می‌دهد نمی‌توانید از خوابیدن تجربه‌ی خوبی داشته باشید. پس حتماً باید برنامه‌ی منظم برای شستن کالای خواب داشته باشید.

شستشوی مرتب تشک و پتو به خصوص برای سالمندان و کودکان که سیستم ایمنی بدن آن‌ها ضعیف است یا کسانی که بیمار هستند و اکثر اوقات در رختخواب هستند اهمیت زیادی در حفظ سلامت بدن دارد.

قالیشویی چلسی با کیفیت‌ترین خدمات را برای شستشوی کالای خواب با قیمت مناسب انجام می‌دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *