اصول شستشوی فرش ماشینی - قالیشویی چلسی

اصول شستشوی فرش ماشینی


یکی از کفپوش‌های پرطرفدار در منازل، فرش‌های ماشینی هستند، زیرا طرح و رنگ‌های متنوع و قیمت مناسبی دارند. اما اگر می‌خواهید کیفیت فرش ماشینی بعد از شستشو حفظ شود لازم است اصول مهمی را در شستشوی آن رعایت کنید. این مطلب اطلاعات مفیدی را در این زمینه در اختیار شما قرار می‌دهد. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

اگر اصول شستشوی فرش ماشینی را رعایت نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

شستن غیر حرفه‌ای فرش‌های ماشینی باعث بروز ایرادات و اشکالات زیر در فرش می‌شود.
• زرد شدن ریشه‌های فرش
• ایجاد شکستگی یا خط روی فرش
• زمختی و زبری الیاف فرش
• پوسیدگی الیاف فرش

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

مهم‌ترین کارهائی که قبل از شستن فرش لازم است انجام دهید، شامل موارد زیر است
۱. فرش را از لحاظ پوسیدگی و پارگی بررسی کنید. زیرا اگر بدون توجه به این موارد، فرش را بشویید، آسیب آن بیشتر می‌شود.
۲. حتماً قبل از شستشو فرش ماشینی را غبارگیری کنید تا گرد و غبار و آشغال لابه لای پرزهای فرش خارج شود و فرش تمیزتر شود.
۳. مکانی را برای شستن فرش در نظر بگیرید که صاف و مسطح باشد و تیزی نداشته باشد که به الیاف فرش آسیب بزند.
۴. یکی از اصول شستشوی فرش ماشینی این است که در جهت خواب فرش، روی آن را پارو بکشید. این کار باعث می‌شود شوینده‌ از لابه لای الیاف فرش خارج شود و بعد از خشک شدن زبر نشود.
۵. اگر می‌خواهید فرش به خوبی تمیز شود و هیچ لکه‌ای از غذا یا نوشیدنی، شکلات یا موارد نظیر آن روی فرش ماشینی باقی نماند، بهتر است قبل از شستشو فرش را لکه گیری کنید. برای پاک کردن لکه‌های دیگر مانند لکه جوهر هم از حلال مناسب استفاده کنید.

بهترین شوینده برای شستن فرش ماشینی چیست؟

یکی از اصول شستشوی فرش ماشینی که باید به آن توجه شود انتخاب یک شوینده‌ی مناسب و مرغوب است. درصورتی‌که از شوینده‌ی نامناسب استفاده کنید، رنگ الیاف فرش و ریشه‌های آن تغییر می‌کند و موجب کاهش کیفیت فرش می‌شود.
شوینده‌هایی که فرمولاسیون مناسبی دارند، بدون آسیب به فرش، الیاف آن را تمیز و درخشان می‌کنند و تمام لکه‌ها را به خوبی از روی آن پاک می‌کنند.

اصول شستشوی فرش ماشینی - قالیشویی چلسی

شیوه‌ی صحیح خشک کردن فرش ماشینی

یکی از اصول مهم شستشوی فرش، نحوه‌ی صحیح خشک کردن آن است. اگر فرش در شرایط نامناسبی خشک شود، مرغوبیت و ارزش خود را از دست می‌دهد و دیگر جلوه‌ی سابق را ندارد. به همین دلیل توصیه می‌شود بعد از پایان کارهای شستشوی فرش و آبگیری، با استفاده از پارو، فرش را لول کنید و به سطح شیب‌داری منتقل کنید.
پهن کردن فرش روی سطح شیب‌دار باعث می‌شود آب اضافی آن خارج شود و زودتر خشک شود. همچنین پهن کردن فرش زیر نور آفتاب مستقیم رنگ الیاف آن را تغییر می‌دهد، پس بهتر است فرش را در سایه پهن کنید.
با سپردن فرش‌ به قالیشوئی چلسی می‌توانید مطمئن باشید که تمام اصول شستشوی فرش ماشینی به دقت رعایت می‌شود، زیرا این کارخانه مجهز به ماشین آلات پیشرفته است و کارکنان آن حرفه‌ای و با تجربه هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *