اطلاعات کامل و جامع در مورد شستن موکت

اطلاعات کامل و جامع در مورد شستن موکت


اصول صحیح شستن موکت

موکت یک کف پوش است که استفاده از آن در منازل متداول است. جنس آن از مواد پلی استر،پلی پروپیلن و مواد اکرلیک است. علاوه بر منازل از موکت در شرکت‌ها، سالن‌های همایش و تئاتر، راهروی هتل‌ها هم استفاده می‌شود. رفت و آمد افراد مختلف روی موکت باعث ایجاد گرد و غبار و کثیف شدن موکت می‌شود. بنابراین برای حفظ آراستگی و نظافت محیط و جلوگیری از انتقال آلودگی شستن موکت یک کار روری است.

شیوه‌های مختلف شستن موکت

تمیز کردن و شستن موکت را به شیوه‌های مختلفی می‌توان انجام داد.

شستن موکت در منزل

برای شستن موکت در منزل باید اصولی را رعایت کنید که بعد از شستشو شاهد خراب شدن پرزهای موکت و از دست رفتن کیفیت آن نباشید. همچنین باید از شوینده‌ی مرغوب و مناسب با موکت استفاده کنید که رنگ آن را دچار تغییر نکند.

بهترین شوینده‌هایی که در خانه می‌توانید برای تمیز کردن موکت استفاده کنید شامل موارد زیر است.

  • صابون مایع
  • شامپو فرش
  • سرکه و نمک
  • جوش شیرین
  • پودر ذرت

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

البته دقت داشته باشید از سرکه و نمک، جوش شیرین و پودر ذرت برای لکه برداری پیش از شروع شستشو استفاده می‌شود. اما برای تمیز کردن آلودگی‌های موکت می‌توانید سرکه را با شامپو فرش و صابون مایع ترکیب کنید و از آن برای درخشان و شفاف کردن موکت استفاده کنید.

اگر لکه‌ای مثل خون، شیر یا آبمیوه روی موکت ایجاد شده است می‌توانید پودر ذرت یا جوش شیرین را روی آن بپاشید و بعد از نیم ساعت با جارو برقی آن را تمیز کنید. سپس با یک اسفنج آغشته به مایع شوینده سطح موکت را پاک کنید. برای این‌که مطمئن شوید شوینده‌ای که استفاده می‌کنید موکت را خراب نمی‌کند یک قسمت کوچک از موکت را به صورت آزمایشی تمیز کنید و اگر مشکلی پیش نیامد تمام موکت را تمیز کنید.

تمیز کردن موکت در منزل حتماً نباید به شیوه‌ی سنتی و با استفاده از آب فراوان باشد بلکه می‌توانید یک دستمال تمیز را به شوینده آغشته کنید و روی موکت بکشید. البته برای این‌که موکت کاملاً تمیز شود قبل از این‌کار روی آن را جارو برقی بکشید تا گرد و غبار از بین پرزها جدا شود.

اطلاعات کامل و جامع در مورد شستن موکت

شستن موکت در قالیشویی

قالیشویی موکت را با استفاده از ابزارها و امکانات پیشرفته می‌شوید و تمیز می‌کند. در شستشوی مکانیزه دخالت نیروی انسان کم می‌شود و به این ترتیب خطاهایی که ممکن بود در اثر خستگی یا سهل انگاری ایجاد شود و موکت تمیز نشود کم می‌شود. در این شیوه آب و مواد شوینده روی موکت اسپری می‌شود و با دستگاه‌های پولیشر سطح موکت برس کشیده و تمیز می‌شود و سپس موکت خشک می‌شود.

در برخی مواقع نیز موکت شویی با استفاده از دستگاه‌های بخار انجام می‌شود و آلودگی و کثیفی از سطح موکت پاک می‌شود.

قالیشویی چلسی کرج کادری آموزش دیده و مجرب دارد و ضمن شستشوی مکانیزه سریع ترین و بهترین خدمات را به مشتریان ارائه می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *