اصول شستشوی فرش دستبافت - قالیشویی چلسی

اصول شستشوی فرش دستبافت


فرش دستبافت کالایی گران قیمت است که شستن آن نیاز به مهارت و دقت زیادی دارد، چرا که کوچکترین سهل‌انگاری در شستن فرش می‌تواند از ارزش و قیمت آن کم کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم اصول شستشوی فرش دستبافت را با هم مرور کنیم که هنگام شستشو آسیبی به فرش‌ها وارد نشود؛ پس با ما همراه باشید.

غبار گیری از فرش دستبافت

یکی از اقدامات مهمی که قبل از شستشوی فرش لازم است انجام شود، غبارگیری از الیاف آن است. اگر این کار را انجام ندهید بعد از خشک شدن متوجه می‌شوید فرش رنگ کدری دارد و درخشان نیست و شستشو هیچ تاثیری در تمیزی آن نداشته است.
همچنین اگر هر چند وقت یک بار فرش‌های دستبافت را غبارگیری کنید، دیگر شاهد رشد بید بین الیاف آن نخواهید بود و از سالم ماندن فرش مطمئن می‌شوید.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

استفاده از شوینده‌ی مناسب یکی از اصول شستشوی فرش دستبافت

انتخاب شوینده‌ای که به الیاف فرش آسیب نزند و رنگ آن را تغییر ندهد بسیار با اهمیت است. زیرا اگر حتی یک مرتبه هم از شوینده‌ی نامرغوب استفاده کنید، پرزهای فرش کدر و زبر می‌شود و دیگر لطافت و نرمی سابق را ندارد. همچنین با تغییر رنگ الیاف فرش، علاوه بر اینکه جلوه و ظاهر زیبای فرش از بین می‌رود، از ارزش آن هم کم می‌شود.
با این حساب یکی از اصول مهم شستشوی فرش دستبافت استفاده از شوینده‌های خنثی نظیر شامپو فرش، مایع ظرفشویی و پودر صابون است. همچنین حتماً باید به این مورد توجه کنید که شوینده‌های قوی و اسیدی را به هیچ وجه استفاده نکنید.

چه کار کنیم که فرش دستبافت رنگ پس ندهد؟

درصورتی‌که در شستن فرش نکات با اهمیت را رعایت نکنید، رنگ الیاف فرش با هم ترکیب می‌شود و فرش جلوه‌ی نامناسبی پیدا می‌کند. اصول شستشوی فرش دستبافت برای جلوگیری از این اتفاق این است که از قبل فرش را خیس نکنید، چون این کار باعث می‌شود قسمت‌های روشن‌تر فرش رنگ بگیرد.
همچنین بعد از شستن فرش دستبافت نباید آن را لوله کنید. بلکه باید فرش را با استفاده از یک پاروی تمیز کاملاً آبگیری کنید و مدت زمان کوتاهی آن را آویزان کنید تا آب آن کاملاً بیرون بریزد.

اصول شستشوی فرش دستبافت - قالیشویی چلسی

اصول با اهمیت در خشک کردن فرش دستبافت

بعد از اینکه با اصول شستشوی فرش دستبافت آشنا شدید، لازم است در مورد اصول خشک کردن آن هم اطلاعاتی کسب کنید. چون خشک شدن به شیوه نامناسب هم می‌تواند ارزش فرش را کم کند. مهم‌ترین قاعده این است که به هیچ‌وجه فرش را در آفتاب مستقیم پهن نکنید، بلکه آن را در سایه پهن کنید.
بهترین راه این است که فرش دستبافت را به یک قالیشوئی معتبر بسپارید تا فرش را با نهایت دقت بشویید و اصول شستشوی فرش دستبافت را رعایت کند و در نهایت آن را سالم به شما تحویل دهد. اگر می‌خواهید از خدمات مطلوب یک قالیشوئی خوب استفاده کنید ما قالیشوئی چلسی کرج را به شما پیشنهاد می‌کنیم که قیمت مناسبی دارد و به موقع سفارشات را تحویل می‌دهد. شماره تلفن‌های ۰۲۶۳۴۵۲۴۰۳۰ و ۰۲۶۳۲۷۱۴۰۳۰ آماده‌ی ثبت سفارش مشتریان هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *