شستشوی مکانیزه فرش - قالیشویی چلسی

شستشوی مکانیزه فرش


مقدمه

از آن جایی که در قرن ۲۱ و در عصر ماکنیزه و ماشینی شدن هستیم، قالیشویی‌ها هم از پیشرفت تکنولوژی بی نصیب نمانده‌اند. امروزه قالیشویی‌ها به دستگاه‌های پیشرفته مجهز شده‌اند که فرش‌ها را در کوتاه‌ترین زمان و بهترین کیفیت شست‌وشو می‌دهند. دستگاه‌های جدید خطاهای انسانی و خطاهایِ دستگاه‌های قدیمی را به حداقل رسانده‌اند و از آن جایی که فرش کالایی گران قیمت محسوب می‌شود، در نظر گرفتنِ این ویژگی بسیار مهم و حائز اهمیت است. در این مطلب قرار است به توضیح اینکه شستشوی مکانیزه فرش دقیقا به چه صورت انجام می‌گیرد، بپردازیم.

شستشوی مکانیزه فرش

تمیز کردن و شست‌وشوی مکانیزه حرفه‌ای فرش‌ منزل شما می‌تواند وجود آلاینده‌هایی را که اغلب در الیاف می‌نشینند، کاهش دهد و باعث پاکیزگی صددرصدی آن شود.

چه قالیچه سنتی باشد، چه دستباف یا ماشینی، شست‌وشوی مکانیسم فرش شما را به طور کامل تمیز می‌کند و از آسیب طولانی مدت محافظت می‌کند. می‌توانید به کارشناسان قالیشویی چلسی کرج اعتماد کنید تا فرش شما را مانند روزی که آن را به خانه آورده‌اید، جدید به شما تحویل دهد.

در شستشوی مکانیزه فرش فرایند محافظت از لکه، شستشویِ کامل و بو زدایی انجام می‌شود. در این روش فرش با خدمات حرفه‌ای به طور کامل تمیز می‌شود و به از بین بردن لکه‌ها و بازگرداندن آن به حالت قبلی کمک کنیم. فرآیند شستشوی مکانیزه فرش برای استفاده بر روی انواع الیاف فرش کاملا بی خطر است.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

فرآیند پنج مرحله‌ای شستشوی مکانیزه فرش

در زیر مراحلی را که برای اطمینان از اینکه فرش منزل شما چگونه دوباره احیا می‌شود آورده‌ایم.

مرحله ۱: ابتدا فرش در  داخل دستگاه غبارگیری قرار داده می‌شود. جایی که تمام گرد و غبار فرو رفته در الیاف آن از بین می‌رود. این مرحله، خشک است و بدون دخالتِ آب انجام می‌گیرد.

مرحله ۲: مرحله بعدی در فرآیند شستشوی مکانیزه فرش، آزمایش الیاف برای ثبات رنگ است. تکنسین‌های حرفه‌ای می‌خواهند از رنگ‌های فرش شما محافظت کنند و از ترکیب شدن طرح‌ها و رنگ‌ها با یکدیگر جلوگیری کنند. در این مرحله، تکنسین فرش در صورتی که جنسِ الیاف فرش تمایل به ترکیب رنگ‌ها داشته باشد، مسدودکننده‌ها را اضافه می‌کند. این کار باعث می‌شود هنگام شستشو در دستگاه، رنگ‌ها با هم ترکیب نشوند.

مرحله ۳: هر گونه لک و لکه با دست پاک می‌شود.

مرحله ۴: سپس فرش وارد دستگاه حمام می‌شود و در آب و صابون خیس می‌شود. در این مرحله الیاف فرش به آرامی شسته می‌شود، سپس به جت واش می‌رود و از طریق پیچاننده‌های پشت دستگاه خارج می‌شود.

مرحله ۵: در مرحله بعد فرش در یک اتاق خشک کن با دمای کنترل شده با تهویه مناسب آویزان می‌شود.

شستشوی مکانیزه فرش - قالیشویی چلسی

نظارت حرفه‌ای

کارشناسان مجرب جنس و رنگ فرش را بررسی می‌کنند تا بدانند کدام یک از شوینده‌ها مناسبِ فرش شماست.

به عنوان مثال، فرش پشمی بادوام‌تر و رنگ‌پذیرتر است، اما به مواد شیمیایی قلیایی حساس است. بنابراین از پاک‌کننده‌هایی استفاده می‌شول که فرش پشمی شما را در تعادل pH مناسب نگه می‌دارند.

اگر فرش شما دارای هر یک از الیاف مصنوعی رایج مانند ابریشم مصنوعی، الفین، پلی پروپیلن یا نایلون است، در شستشویی مکانیسم از محصولات و فرآیندهای تمیزکننده مناسب برای جلوگیری از ساییدگی و پارگی بیش از حد که می‌تواند عمر فرش شما را کوتاه کند، استفاده می‌شود.

در آخر

به جای سرمایه گذاری روی محصولات تمیزکننده گران قیمت و صرف زمان برای تحقیق در مورد نحوه تمیز کردن و مراقبت از فرش خود، به تیم حرفه‌ای ما یعنی قالیشویی چلسی کرج اجازه دهید تا آن را مدیریت کنند. خدمات نظافت حرفه‌ای منظم همچنین می‌تواند به حفظ طولانی مدت فرش شما کمک کند و طول عمر آن را افزایش دهد و در عین حال رن‌ ها و طرح‌های آن را زنده نگه دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *