آشنایی با شیوه شستشوی فرش دستبافت کرمان

کرمان شهری تاریخی است که بالای هزار سال قدمت دارد. هنر فرش‌بافی از هنرهای قدیمی مردم این شهر است که سال‌ها قبل مارکوپولو را هم شیفته خود کرده است. هنوز هم فرش دستبافت کرمان جزو فرش‌های پرطرفدار است که طرح‌ها و رنگ‌های بی‌نظیری دارد. در این مطلب قصد داریم چند نکته درباره شستشوی فرش دستبافت کرمان در اختیار شما قرار دهیم.

پیشنهاد ویژه قالیشویی چلسی

شستشوی فرش دستبافت نیاز به تخصص و کارشناسی قبل از شستشوی دارد پیشنهاد می‌کنیم فرش‌های دستبافت خود را برای شستشو به قالیشویی چلسی بسپارید تا زیر نظر کارشناس و با استفاده از مواد شوینده درجه یک و گیاهی شستشو شوند. همچنین قالیشویی چلسی برای شستشوی فرش های دستبافت در کرج ۱۰ دصد تخفیف واقعی در نظر گرفته است و شستشوی فرش شمارا نیز ضمانت می‌کند.

اهمیت شستشوی صحیح فرش دستبافت کرمان

فرش دستبافت با استفاده از الیاف طبیعی بافته می‌شود که در مقابل شستشو حساسیت‌های خاصی دارد. اگر فرش دستبافت را با شیوه‌ای نامناسب تمیز کنید، باید منتظرکم شدن کیفیت و مرغوبیت فرش و از دست رفتن ارزش آن باشید. زیرا رنگ الیاف فرش تغییر می‌کند و نرمی و لطافت الیاف از بین می‌رود.

به همین دلیل لازم است برای شستشوی فرش دستبافت کرمان تمهیدات خاصی در نظر داشته باشید و از شیوه شستشوی صحیح استفاده کنید.

شستشوی فرش دستبافت کرمان در خانه یا قالیشویی؟

یکی از سوالات متداول درباره شستشوی فرش دستبافت این است که خانه برای شستشو مناسب است یا اینکه باید فرش را به قالیشویی بسپاریم. پاسخ واضح است؛ شسشتن فرش دستبافت کرمان در قالیشویی بهترین کار است. زیرا ما در خانه اطلاعات کافی در مورد بهترین شیوه شستشو فرش دستبافت کرمان در اختیار نداریم و با سهل‌انگاری ممکن است به فرش آسیب بزنیم.

از طرف دیگر بعد از شستن فرش در خانه نمی‌توانیم آن را سریع آبگیری و خشک کنیم. پس رنگ الیاف فرش با هم ترکیب می‌شوند و زیبایی طرح و رنگ آن را خراب می‌کند.

شستشوی فرش دستبافت کرمان در کرج - قالیشویی چهلسی

لکه‌برداری از فرش دستبافت کرمان چگونه است؟

اگر می‌خواهید بعد از شستشوی فرش دستبافت کرمان با لکه‌های باقی مانده روی الیاف آن مواجه نشوید، بهتر است قبل از استفاده از شوینده، فرش را لکه‌برداری کنید.

قالیشویی‌های معتبر قبل از استفاده از شوینده، لکه‌های روی فرش را تمیز می‌کنند. مثلا ممکن است روی فرش لکه چسب، لکه قهوه، لکه رنگ یا هر چیز دیگری ریخته باشد. کارکنان قالیشویی مهارت بالایی در تشخیص حلال مناسب هر لکه دارند و لکه را به‌خوبی پاک می‌کنند.

در صورتی که اگر بخواهید فرش را در خانه بشویید، ممکن است در اثر استفاده نکردن از حلال مناسب، لکه‌های روی فرش باقی بماند و زحمت شستشو هدر رود.

نکات مهم برای شستشوی فرش دستبافت

به منظور حفظ کیفیت فرش دستبافت بعد از شستشو باید به موارد زیر توجه شود تا فرش سالم بماند و از ارزش آن کاسته نشود.

۱. انتخاب شوینده مناسب برای شستن فرش دستبافت

یکی از موارد بااهمیت برای شستن فرش دستبافت انتخاب شوینده مناسب است. شوینده‌ باید قدرت پاک کنندگی قوی داشته باشد و بتواند تمام لکه‌های روی فرش را به خوبی پاک کند. به علاوه اینکه در عین تمیزکنندگی حاوی مواد سفید کننده یا مواد اسیدی نباشد.

زیرا مواد سفیدکننده موجود در شوینده موجب تغییر رنگ الیاف آن می‌شود و زیبایی طرح و رنگ فرش را از بین می‌برد. در صورتی که شوینده حاوی مواد اسیدی و بازی باشد، کیفیت الیاف فرش تحت تاثیر قرار می‌گیرد و ممکن است قسمتی از فرش سوراخ شود.

۲. استفاده از ماشین آلات تخصصی و پیشرفته

در گذشته کارهای شستشوی فرش در منزل توسط نیروی انسانی انجام می‌شد، بعدها در قالیشویی هم کارهای شستشو توسط نیروی انسانی انجام می‌شد. اما در حال حاضر اقدامات شستشوی فرش با استفاده از ماشین آلات تخصصی انجام می‌شود.

مزیت استفاده از ماشین آلات و دستگاه‌ها این است که احتمال آسیب به الیاف فرش کم می‌شود و کیفیت آن حفظ می‌‌شود. از طرف دیگر سرعت انجام کارهای لکه‌برداری و شستشوی فرش هم بیشتر می‌شود.

معرفی یک قالیشویی معتبر

قالیشویی چلسی با سابقه درخشان در شستشوی فرش دستبافت، ماشینی، تابلوفرش و موکت آماده ارائه خدمات به ساکنین مناطق مختلف کرج است. این قالیشویی در قسمت‌های مختلف شهر، شعبه‌های متعددی دارد که هر فرد می‌تواند سفارشات خود را به نزدیکترین شعبه تحویل بدهد.

در این قالیشویی، علاوه بر خدمات شستشو، خدماتی نظیر خشکشویی انواع مبلمان راحتی و سلطنتی، صندلی‌های ناهارخوری، صندلی تالار و سینما و خشکشویی تشک خوشخواب تک‌نفره و دونفره هم در محل به مشتریان ارائه می‌شود.

اگر می‌خواهید از خدمات یک قالیشویی متعهد به زمان تحویل سفارشات استفاده کنید، شعبه‌های قالیشویی چلسی انتخاب کاملا مناسبی هستند و سفارشات را در زمان تعیین شده به شما تحویل می‌دهند.

برای ثبت سفارش در قالیشویی می‌توانید با شماره تلفن ۳۴۵۲۴۰۳۰ تماس بگیرید و سفارشات را به صورت ۲۴ ساعته ثبت کنید.

شستشوی فرش دستبافت کرمان در کرج - قالیشویی چهلسی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *