مهم پرزگیری فرش قبل از قالیشویی - قالیشویی چلسی

مهم پرزگیری فرش قبل از قالیشویی


اهمیت پرزگیری فرش قبل از قالیشویی

پرزدهی فرش جزو مشکلاتی است که ممکن است برای فرش های تازه و نو اتفاق بیفتد. این مسئله ممکن است در زمان نشستن یا راه رفتن روی فرش باعث دردسر شده و اثر پرزها روی لباس های فرد باقی بماند.

در این مقاله می خواهیم شما را با دلایل این مسئله، نحوه پرزگیری و اهمیت پرزگیری فرش قبل از قالیشویی آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

چرا فرش تازه خریداری شده پرز می‌دهد؟

اگر هنگامی که فرش بافته می شود بعضی از مسائل احتیاطی رعایت نشود، بعد از تمام شدن کار بافت، پرزهای فرش شل بوده و یا با راه رفتن روی آن ها دیده می شوند. پرز دادن فرش تاره در فرش های دستبافت بیش تر به این علت است که الیاف فرش نو و تازه است و در مدت زمان کوتاهی بعد از استفاده خود به خود از بین خواهد رفت.

اما می توان گفت مشکل پرزدهی فرش اغلب در فرش های ماشینی دیده می شود و مسائل مختلفی مثل دمای نامناسب، عدم تنظیم مناسب دستگاه ریسندگی، الیاف مورد استفاده در فرش، میزان تراکم فرش و دیگر مسائل باعث پرزدهی فرش های ماشینی می شود.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

روش های از بین بردن پرزدهی فرش

روش های مختلفی برای از بین بردن پرزهای فرش وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به جارو کشیدن دستی یا برقی، برس های مخصوص، پرز جمع کن فرش، چسب های کاغذی، فوم های نگهدارنده، حوله حمام، نوار چسب و شامپو فرش اشاره کرد. با این روش های می توانید مشکل پرزدهی فرش را حل کنید.

اهمیت پرزگیری فرش قبل از قالیشویی

قالیشویی های حرفه ای و معتبر قبل از شستشوی قالی اقدام به پرزگیری آن می کنند. چرا که اگر این کار را انجام ندهند فرش ها به طور کامل تمیز نخواهند شد. همچنین ممکن است پرزهای روی فرش در دستگاه های قالیشویی گیر کرده و باعث آسیب دیدن آن ها شود. اگر پرزهای فرش شما کم است می توانید پرزگیری فرش ها را در خانه نیز انجام دهید. اما گر پرزهای فرش شما زیاد است توصیه می کنیم برای حذف پرزهای فرش خود از قالیشویی های با تجربه و حرفه ای کمک بگیرید.

همچنین لازم به ذکر است که اهمیت پرزگیری قبل از قالیشویی به این دلیل است که همان طور که اشاره کردیم در صورت باقی ماندن پرز ممکن است باعث آسیب دیدن دستگاه قالیشویی شده و علاوه بر این مسئله فرش ها به صورت کامل تمیز نشده و درخشندگی کمتری خواهند داشت به همین دلیل پرزگیری قبل از شستن فرش ها بسیار حائز اهمیت است.

مهم پرزگیری فرش قبل از قالیشویی - قالیشویی چلسی

سخن پایانی

پرزگیری فرش ها بیش تر برای فرش های ماشینی و برخی مواقع برای فرش های دستبافت انجام می شود. اگر می خواهید اقدام به پرزگیری فرش های خود کنید بهتر است از مراکز قالیشویی معتبر و حرفه ای کمک بگیرید تا باعث حفظ کیفیت و زیبایی ظاهری فرش خود بعد از پرزگیری شوید.

همچنین برای این که بدانید پرزگیری برای فرش شما لازم است یا نه، می توانید از کارشناسان موجود در قالیشویی مشورت بگیرید تا بعد از بررسی کردن فرش ضروری بودن یا نبودن این کار را اعلام کنند. همچنین لازم به ذکر است که پرزگیری فرش باعث آسیب دیدن آن و یا کاهش ضخامت آن نمی شود اما گر این کار به صورت حرفه ای انجام نشود باعث آسیب دیدن سطح فرش و خراب شدن ظاهر آن می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *