چگونگی طراحی از اشکال اصلی - قالیشویی چلسی

چگونگی طراحی از اشکال اصلی - قالیشویی چلسی


اشکال اصلی پایه و اساس طراحی کلیه اشکال بوده و به‌عبارتی هر طرح با هر میزان از پیچیدگی از اشکال ساده و اصلی تشکیل می‌یابد. بر این اساس برای تقویت بنیه طراحی خود لازم است نسبت به اشکال اصلی و نحوه طراحی با آنها آگاهی یافته و نقوش سنگین و پیچیده را از آنها الهام بگیریم.در این متن پیش رو به بررسی طراحی با این شیوه پرداخته و از تاثیر اشکال ساده در طرحی‌هایی با هر سطح از پیچیدگی با شما سخن خواهیم گفت.با ما در مطالعه متن همراه شوید.

اشکال اصلی و نحوه طراحی به وسیله آنها

علاقمندان به هنر طراحی از شیوه‌های مختلفی برای رسیدن به این هدف استفاده می‌کنند. در همه این روش‌ها اشکال هندسی پایه و اساس کار به‌شمار آمده و نقش مهمی در تکمیل طراحی ایفا می‌کنند.بر این اساس هر شکل با هر میزان از پیچیدگی، در واقع بخشی از ارکان طراحی به‌‌شمار آمده و در شکل‌گیری طرح نهایی نقش ایفا می‌کند.اما روال کار در استفاده از اشکال اصلی برای ایجاد طرح شامل مراحلی است که بدون آنها نمی‌توان پایه و اساس کار طراحی را شکل داد.

 

این موارد شامل تغییر دادن شکل‌ها، طراحی و تداخل آنها با یکدیگر، اتصال اشکال اصلی برای ایجاد شکل جدید و ترکیبی و در نهایت پوشش دادن بخشی از هر شکل با دیگری در صورت لزوم است.به این ترتیب استفاده از اشکال اصلی برای طراحی با پیچیدگی‌های خاص خود همراه است که طراح را به کاربرد هوشمندانه این شکل‌ها هدایت کرده و اصول طراحی را بر پایه آن بنیاد می‌کند.

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

اشکال هندسی، اجزای اصلی طراحی…

اگر به دنبال آموزش طراحی هستیم، باید به خاطر داشته باشیم که هر طرح هر اندازه هم پیچیده در نهایت از اشکال هندسی اصلی تشکیل شده که شامل دایره، مثلث و مربع هستند.

  • دایره: این مورد کامل‌ترین شکل هندسی است و از تداوم چرخش منظم نقطه به‌دور خود تشکیل یافته است. با استفاده از این شکل بسیاری از طراحی‌ها فرم گرفته و مبنای نقش و نگارها با حس آرامش و لطافت شکل می‌گیرد.

 

  • مربع: مربع به‌عنوان نماد ایستایی و صلابت، شکل اصلی دیگری است که در طراحی نقش مهمی را ایفا می‌کند. برای ایجاد فرم‌های ایستا و محکم هیچ شکلی بهتر از مربع نیست.

 

  • مثلث: در نهایت مثلث شکل اصلی دیگری است که از خطوط شکسته تشکیل یافته و سطحی ستیزنده و تهاجمی را در ذهن تداعی می‌کند. از شکل مثلث برای بیان تحول و پویایی در طراحی نیز استفاده شده و آن را می‌توان نماد خشونت هم دانست.

همه این اشکال اصلی از خطوطی با همین خواص شکل گرفته و تشکیل شده‌اند. بر همین اساس می‌توان حس موجود در خطوط را که به این اشکال منتقل شده در طراحی نیز به‌کار بسته و از آن استفاده بهینه نمود.

چگونگی طراحی از اشکال اصلی - قالیشویی چلسی

سخن پایانی

هنر طراحی برگرفته از ذهن انسان و برداشتی است که از مناظر و اشیاء داشته و کاربرد آن ریشه در تصویری دارد که از اشکال اصلی نزد ما وجود دارد.بر این اساس و برای پیاده کردن هر طرح، لازم است اشکال به‌کار رفته در آن را تفکیک نموده و در نهایت به فرم دلخواه، آنها را ترسیم نماییم.در این مسیر استفاده از روش‌هایی نظیر تغییر، تکمیل، پوشش و تلفیق نیز مفید بوده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *