چگونگی و ترفندهای مرتب کردن ریشه قالی و فرش - قالیشویی چلسی

چگونگی و ترفندهای مرتب کردن ریشه قالی و فرش


چگونگی و ترفندهای مرتب کردن ریشه قالی و فرش

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های فرش، ریشه آن است که می‌تواند زیبایی فرش را دوچندان کرده یا آن را به‌هم‌ریخته و نامرتب نشان دهد. همچنین در صورت آسیب به ریشه فرش، دیگر فرش زیبایی قبل را نخواهد داشت. به همین دلیل، مهم است که به‌خوبی از ریشه‌های فرش‌ها مراقبت و محافظت کنیم.

از این رو، در این مقاله می‌خواهیم ترفند‌هایی برای مرتب کردن ریشه قالی و فرش به شما معرفی کنیم. اگر شما هم می‌خواهید روش‌های مرتب کردن ریشه قالی و فرش را بدانید و دکوراسیون منزل خود را جذاب و دوست‌داشتنی جلوه دهید، در این مقاله با ما همراه باشید.

به ریشه فرش‌ها چسب نزنید!

در ابتدا باید بدانید که به هیچ عنوان نباید از چسب پهن برای مرتب کردن ریشه قالی و فرش استفاده کنید. چسب پهن پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، خاصیت چسبندگی خود را از دست می‌دهد و باید آن را تعویض کنید.

وقتی می‌خواهید چسب را از ریشه‌ها جدا کنید، ممکن است تعدادی از ریشه‌های فرش، کنده و جدا شوند. همچنین ممکن است چای چسب برای همیشه روی ریشه‌ها باقی بماند و حتی با شستن هم تمیز نشود. به همین دلیل بهتر است بیخیال چسب پهن شوید و به‌سراغ ترفندهای زیر بروید:

قالیشویی چلسی متخصص شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی چلسی کرج عضو رسمی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارای کارخانه ای مجهز با ماشین آلات تمام اتوماتیک آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات شستشوی فرش در سراسر کرج.

کاور یا محافظ

یکی از بهترین رو‌ش‌های برای مرتب‌کردن ریشه‌های فرش، استفاده از کاور فرش است. کاور فرش را می‌توانید به‌صورت آماده از خرازی‌ها خریداری کنید. کاورها مشکلات، چسب پهن را ندارند. تنها کافی است زمانی که مشاهده کردید کاور فرش کثیف شده و رنگ آن کدر شده است، کاور را تعویض کنید و خیالتان آسوده باشد که هیچ آسیبی به ریشه فرش نمی‌رسد.

گره‌زدن ریشه فرش

یکی از بهترین روش‌ها برای محافظت از ریشه‌های فرش‌ها، گره‌زدن آن‌ها است. شما می‌توانید به روش‌های مختلف و زیبا، ریشه‌های فرش خود را گره بزنید.

برخی از محبوب‌ترین روش‌های گره‌زدن ریشه فرش عبارت‌اند از:

  •  روش گره‌زدن نخودی
  •  روش دوگره
  •  روش گره زنجیره‌ای
چگونگی و ترفندهای مرتب کردن ریشه قالی و فرش - قالیشویی چلسی

لفافه‌دوزی

آخرین روشی که می‌خواهیم برای مرتب کردن ریشه قالی و فرش معرفی کنیم، لفافه‌دوزی است. بیشتر در زمان قدیم از این روش استفاده می‌شد. البته امروزه هم لفافه‌دوزی طرفداران خاص خود را دارد. در روش لفافه‌دوزی باید ریشه‌های فرش را تا کرده و داخل پارچه‌ای از جنس برزنت قرار داده و دو طرف آن را به ابتدای بافت فرش اتصال دهید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم در مورد مرتب کردن ریشه قالی و فرش صحبت کنیم و ترفندهای مؤثر و کاربردی را به شما معرفی کردیم. دریافتیم که استفاده از چسب پهن، به هیچ عنوان روش خوبی نیست و بهتر است بیخیال این روش شوید، چرا که می‌تواند به ریشه‌های فرش آسیب برساند. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید، از شما متشکریم. امیدواریم با مطالب بیان‌شده در این مقاله بتوانید ریشه‌های فرش خود را مرتب کرده و طول عمر آن‌ها را افزایش دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *